Hanzl v KHL popáté skóroval, Spartak ale na výhru nedosáhl

15. 10. 2018 21:07
Hanzl je třetím nejlepším českým střelcem v KHL, třetí místo mezi Čechy mu patří rovněž v produktivitě s deseti body.
Robin Hanzl
Robin Hanzl | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Pátý gól Robina Hanzla v sezoně pomohl hokejistům Spartaku Moskva v Kontinentální lize k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení na ledě Petrohradu. Spartak přitom měl proti loňským mistrům blízko k nečekanému vítězství, ale domácí půl minuty před koncem třetí třetiny při hře bez brankáře vyrovnali a v 63. minutě rozhodl zápas Nail Jakupov.

Hanzl se ve 13. minutě přesně trefil střelou zpoza bránícího hráče, v úvodu třetí třetiny pak poslal moskevský celek do vedení Kaspars Daugavinš. Favorit však dokázal vyvinout obrovský tlak a zápas otočit, na střely na branku Petrohrad vyhrál 45:13.

V utkání Nižněkamsku proti Soči se čeští hokejisté podíleli na obou brankách domácího týmu, který sice dotáhl dvougólové manko, ale nakonec prohrál 2:4. Adam Polášek vyrovnal v 26. minutě na 2:2, na úvodní gól Něftěchimiku předtím přihrál Andrej Nestrašil.

Kontinentální hokejová liga:

Nižněkamsk - HK Soči 2:4 (za domácí Polášek 1+0, Nestrašil 0+1), Petrohrad - Spartak Moskva 3:2 v prodl. (za hosty Hanzl 1+0).

před 2 minutami

Soud potrestal muže za vyhrožování bombou na Hradě podmínkou

Sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, který začátkem letošního ledna hrozil odpálením bomby v areálu Pražského hradu, potrestal soud za šíření poplašné zprávy sedmiměsíční podmínkou. Policie o tom v úterý informovala na twitteru. Hrozily mu až tři roky vězení.

Muž, který se představil jako "Král světa", vyhrožoval v úterý 4. ledna odpálením výbušného zařízení na Hradě na tísňové lince 158. Policisté museli historické sídlo českých králů a prezidentů vpodvečer předčasně uzavřít. Ještě téhož dne kriminalisté podezřelého zadrželi a o několik dní později obvinili z šíření poplašné zprávy.

před 25 minutami

Režim dodavatele poslední instance se má zkrátit z šesti měsíců na polovinu

Záchranný režim dodavatele poslední instance (DPI) u elektřiny a plynu se má zkrátit o polovinu. Počítá s tím novela energetického zákona, kterou ministerstvo průmyslu a obchodu předkládá vládě. Ta ho má projednat ve středu. V současnosti trvá režim DPI šest měsíců. Za tu dobu si musí zákazník, jehož předchozí dodavatel mu přestal dodávat energie, najít nového dodavatele a uzavřít s ním smlouvu. Po uplynutí půlroční lhůty se zákazník dostává do neoprávněného odběru a hrozí mu odpojení od energií.

I to by měla novela energetického zákona změnit. Pokud zákazník, který skončil v DPI, nově během tří měsíců nezmění dodavatele a bude za dodávku elektřiny a plynu v režimu DPI řádně platit, vznikne mu po uplynutí tříměsíční lhůty závazek na dobu neurčitou právě u dodavatele poslední instance. Dodavatel o tom zákazníka informuje prostřednictvím dopisu zaslaného na adresu zákazníka.