Hanzl v KHL popáté skóroval, Spartak ale na výhru nedosáhl

15. 10. 2018 21:07
Hanzl je třetím nejlepším českým střelcem v KHL, třetí místo mezi Čechy mu patří rovněž v produktivitě s deseti body.
Robin Hanzl
Robin Hanzl | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Pátý gól Robina Hanzla v sezoně pomohl hokejistům Spartaku Moskva v Kontinentální lize k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení na ledě Petrohradu. Spartak přitom měl proti loňským mistrům blízko k nečekanému vítězství, ale domácí půl minuty před koncem třetí třetiny při hře bez brankáře vyrovnali a v 63. minutě rozhodl zápas Nail Jakupov.

Hanzl se ve 13. minutě přesně trefil střelou zpoza bránícího hráče, v úvodu třetí třetiny pak poslal moskevský celek do vedení Kaspars Daugavinš. Favorit však dokázal vyvinout obrovský tlak a zápas otočit, na střely na branku Petrohrad vyhrál 45:13.

V utkání Nižněkamsku proti Soči se čeští hokejisté podíleli na obou brankách domácího týmu, který sice dotáhl dvougólové manko, ale nakonec prohrál 2:4. Adam Polášek vyrovnal v 26. minutě na 2:2, na úvodní gól Něftěchimiku předtím přihrál Andrej Nestrašil.

Kontinentální hokejová liga:

Nižněkamsk - HK Soči 2:4 (za domácí Polášek 1+0, Nestrašil 0+1), Petrohrad - Spartak Moskva 3:2 v prodl. (za hosty Hanzl 1+0).

před 10 minutami

Dallas zdolal basketbalisty New Orleans a na západě už je druhý

Basketbalisté Dallasu v NBA znovu potvrdili výtečnou formu, uspěli podesáté z posledních jedenácti utkání. K sobotnímu vítězství 130:84 nad New Orleans je dovedl mladík Luka Dončič, jenž zaznamenal 26 bodů, devět asistencí a šest doskoků. Mavericks se na západě posunuli už na druhé místo za Lakers. Vedle Denveru a Clippers je stíhá také Houston, jenž po boji zdolal Phoenix 115:109.

Dončič zaznamenal alespoň 20 bodů, pět asistencí a pět doskoků už poosmnácté v řadě, čímž dorovnal sérii legendárního Michaela Jordana ze sezony 1989/90. Na rekord Oscara Robertsona ztrácí mladý Slovinec, jenž na palubovce strávil jen něco málo přes 26 minut, ještě 11 duelů.

Tým se opíral o šest dvouciferných střelců včetně Bobana Marjanoviče, jenž si připsal double double za 15 bodů a 16 doskoků. "Je ohromně velký a silný. Jakmile dostane míč, už s ním pod košem moc nezmůžete," vyzdvihl srbského pivota spoluhráč Kristaps Porzingis, jenž přidal 13 bodů.

Výsledky NBA:

Dallas - New Orleans 130:84, Houston - Phoenix 115:109, New York - Indiana 103:104, Philadelphia - Cleveland 141:94, Utah - Memphis 126:112.

před 20 minutami

Vaněček udržel v AHL poprvé v sezoně čisté konto

Český hokejový brankář Vítek Vaněček z Hershey vychytal poprvé v sezoně v nižší zámořské soutěži AHL čisté konto. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu pomohl v sobotu 32 zákroky k vítězství farmy Washingtonu doma nad Lehigh Valley 1:0. Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou utkání.

V této sezoně AHL má Vaněček z 12 duelů průměr 2,43 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 90,4 procenta. Vicemistr světa do 18 let z roku 2014, jehož si Washington vybral v témže roce v druhém kole draftu na 39. místě, stále čeká na premiéru v NHL.

Na farmách Capitals působí pátým rokem. Jako chráněný volný hráč uzavřel 1. července nový tříletý kontrakt s Washingtonem na 2,15 milionu dolarů. Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat.

před 49 minutami

Další smrt domorodců: Útočníci v Brazílii zastřelili dva indiány

Dva domorodé obyvatele Brazílie zabili v sobotu neznámí ozbrojenci, kteří ve státě Maranhao zahájili palbu na skupinu příslušníků indiánského kmene Guajajara. Tento kmen je známý tím, že chrání amazonský prales před nelegálním kácením, napsala agentura AP.

Domorodci byli přepadeni na silnici nedaleko vesnice El-Betel na severovýchodě Brazílie. Útočníci stáhli okénko auto a začali na indiány střílet, přičemž dva usmrtili a další dva zranili. Násilný čin se odehrál v oblasti, kde byl minulý měsíc při plánovaném útoku zastřelen domorodý ochránce pralesa Paulo Paulino Guajajara. Podle agentury Reuters jsou za násilnosti vůči domorodcům zodpovědní hlavně ilegální těžaři a dřevorubci.

Guajajaraové jsou jednou z největších domorodých skupin v Brazílii, čítají asi 20 tisíc členů. V roce 2012 založili spolek Strážci lesa za účelem ochrany teritoria Arariboia.