Hadamczik se smiřuje s tím, že z NHL už nikdo nepřijede

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 4. 2011 14:00
Na MS nepřijede Rozsíval, Vrbata, Hanzal ani Klesla
Michal Rozsíval (vpravo) ani trojice spoluhráčů z Phoenixu na MS hrát nebude
Michal Rozsíval (vpravo) ani trojice spoluhráčů z Phoenixu na MS hrát nebude | Foto: Reuters

Brno - Opět v brance s Ondřejem Pavelcem, ale bez útočníků Milana Michálka, Martina Havláta a Petra Vrány nastoupí česká hokejová reprezentace v sobotu (od 14 hodin) do zápasu s Ruskem v rámci Českých hokejových her v Brně.

Proti již jistému vítězi letošního ročníku Euro Hockey Tour naopak nastoupí útok Jakub Klepiš - Petr Vampola - Michal Vondrka, který ve čtvrtek proti Finsku absentoval. Role třináctého útočníka opět zbude na Petra Koukala.

"Vampola, Vondrka i Klepiš jsou hráči, kteří musí přesvědčit, zda budou v týmu nebo ne. V pátek sehrál útok Růžička, Novotný, Hubáček výborný zápas. Teď uvidíme, jak budou hrát noví, kteří přicházející do hry," řekl trenér Alois Hadamczik novinářům po pátečním tréninku. 

Čtěte také:
Hokejisté na úvod Českých her porazili Finy
Hadamczik: Moc jsme otevírali hru. Musíme víc bránit
´S Jágrem jsme si sedli,´ shodují se Červenka s Průchou

Pavelce, který proti Finům inkasoval jedinou branku, se rozhodl Hadamczik postavit i kvůli tomu, aby měl dostatečný čas na regeneraci před středeční generálkou na MS na Slovensku proti Kanadě.

"V neděli proti Švédsku (v závěrečném zápase ČHH) bude chytat Kuba Štěpánek. Dohodli jsme se, že zátěž mezi brankáře rozdělíme takhle. Ondra pak bude mít delší pauzu před Kanadou, proti které by měl chytat taky on," dodal.

Rozsíval, Vrbata, Klesla ani Hanzal nepřijedou

Hadamczik zároveň potvrdil čtvrteční informaci o tom, že se kvůli zranění nezúčastní šampionátu na Slovensku loňský mistr světa a obránce Phoenixu Michal Rozsíval.

Alois Hadamczik ohlásil po skončení Euro Hockey Tour v Liberci nominaci hráčů na mistrovství světa.
Alois Hadamczik ohlásil po skončení Euro Hockey Tour v Liberci nominaci hráčů na mistrovství světa. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

"Jsem zklamaný. Nejvíc mě mrzí absence obránců (Miroslava) Blaťáka s Rozsívalem, s nimiž jsem počítal, že by měli patřit ke klíčovým hráčům. Chtěli jet, měli zájem a byli by oporami," smutnil.

Kvůli zdravotním problémům mužstvo neposílí ani Rozsívalovi spoluhráči z Phoenixu - útočníci Radim Vrbata a Martin Hanzal. Obránce Rostislava Kleslu Hadamczik neoslovil. Navíc i on je prý zraněný.

"V úvahu jsem bral start Vrbaty, ale i on se potýká se zdravotními problémy a není jasné, kdy se uzdraví. Takže jsem mu řekl, že nebudeme čekat. Hanzal také, navíc jsem s ním nepočítal," prozradil Hadamczik.

Pravděpodobná je varianta, že ze zámoří nepřijede už žádný hokejista. "Jsem na to připraven. To se klidně může stát. Dobrý tým poskládáme i z hráčů, které máme teď tady," dodal s tím, že příští týden se k týmu připojí odpočívající Patrik Eliáš a Marek Židlický.

"Když jsou Rusové pod tlakem, i oni chybují"

Hadamczik si je vědom, že zápas s Ruskem pravděpodobně rozhodne o celkovém vítězství na závěrečném turnaji Euro Hockey Tour, na němž Češi prvenství obhajují.

Foto: Reuters

"Rusové mají tradičně silný tým. Mají hru založenou na výborném pohybu, celkově na útočné činnosti. Pokud jejich útok zastavíme, můžeme uspět. Když jsou pod tlakem a dobře je napadáte, tak i oni chybují," řekl na adresu týmu, který ve čtvrtek vyhrál ve Švédsku 4:2.

V sobotním zápase se čeká opět vyprodané Rondo, diváci navíc chystají během zápasu hromadnou choreografii.

"Diváci jsou skvělí a těžko se něco podobného někde hledá. Vtáhne vás to do hry a je to nádherný pocit. Výborné je, že diváci přišli, ale nekoukali se jen na hokej, přišli fandit. Měli nasazení jako hráči na place," poděkoval Hadamczik divákům za 'výkon' ve čtvrtečním zápase s Finskem.

Předpokládaná sestava:

Pavelec - Rachůnek, Škoula, Martínek, Krajíček, Němec, Čáslava, Nakládal, Mojžíš - Jágr, Červenka, Průcha - Voráček, Marek, Rolinek - M. Růžička, Novotný, Hubáček - Klepiš, Vampola, Vondrka - Koukal.

 

Právě se děje

Další zprávy