Hadamczik: Moc jsme otevírali hru. Musíme víc bránit

21. 4. 2011 21:40
Hadamczik naopak pochválil Pavelce a disciplínu
Alois Hadamczik
Alois Hadamczik | Foto: Ondřej Besperát

Brno - Poprvé v takřka kompletní sestavě nastoupili čeští hokejisté do úvodního zápasu Českých hokejových her proti Finsku, s nímž se utkají i v základní skupině mistrovství světa na Slovensku.

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika vyhráli v brněnské hale Rondo 2:1 a připsali si teprve třetí výhru (druhou v normální hrací době) v rámci této sezony Euro Hockey Tour.

Trenér Hadamczik, který měl poprvé k dispozici hráče z NHL, si pochvaloval, že se týmu podařilo zvítězit, i když ještě těsně před koncem druhé třetiny prohrával.

Hokejisté na úvod Českých her porazili Finy

"Začali jsme velmi dobře, ta první třetina se nám povedla. Měli jsme v ní dát alespoň dva góly, a to utkání by se pak vyvíjelo líp. Přístup hráčů k zápasu byl ale dobrý, jen na hráčích z NHL bylo vidět, že si zvykají na užší hřiště," řekl Hadamczik novinářům po zápase.

"Pak jsme ale dali pěkné góly, a jestli mám něco vyzvednout, tak je to výkon Ondry Pavelce, který se zhostil role jedničky," dodal osmapadesátiletý trenér.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Aktuálně.cz

V první třetině jste Finy jasně přehrávali. Jak vám bylo, když jste i přesto prohrávali?
Hodně jsme otevřeli hru, myslím si, že příště bysme měli hrát více z defenzivy. Chtěli jsme dát gól, ale Finové byli velmi dobří v pohybu a chodili do rychlých protiútoků. V tom jsme měli velké problémy, nemůžeme soupeři dovolovat tak jednoduše procházet středním pásmem. My tam musíme soupeři odebírat puky a sami chodit do rychlých protiútoků.

Co jste říkal na to, že se dnes dařilo útoku s Jaromírem Jágrem?
Velice důležitou roli v Jágrově útoku odehrál Průcha, hodně se mi dneska líbil.

Ve třetí třetině jste posunul Jana Marka k Tomáši Rolínkovi. To byl nějaký taktický záměr?
Po druhé třetině jsme se rozhodli udělat změnu. Rozhodli jsme se posílit třetí útok a obnovit spolupráci Marka s Rolinkem a (Jakubem) Voráčkem z mistrovství světa v Německu. Chtěli jsme dát šanci i Petrovi Koukalovi, který je velice kvalitní hráč.

Vedle Petra Vrány jste navíc už nestavěli čtvrtou obranu...
Hráli jsme už na výsledek. Chtěli jsme prostě vyhrát, tak jsme dali na konci přednost těm, kteří tu tíhu unesou líp.

Hráli jste jen jednou v oslabení, to vás asi musí těšit...
Pozitivum na zápase je, že jsme byli disciplinovaní, i to, že jsme dostali jen jeden gól.

Michal Rozsíval
Michal Rozsíval | Foto: Reuters

Na druhou stranu jste ale neproměnili ani jednu ze čtyř přesilových her...
Vycházejme z toho, že ten tým hrál dneska poprvé pohromadě. Ti hráči si to musejí na tréninku vyzkoušet víckrát. Pořád hledáme složení těch pětic, které to budou hrát. Jen Nakládal mi přišel, že je na přesilovky ještě málo zkušený hrát mezi takovýma hráčema. Věřím ale tomu, že si hráči sednou a ty góly v přesilovkách dávat budou.

Phoenix je prvním vyřazeným týmem v play off NHL. Už jste mluvil s jeho českými hráči?
S (Michalem) Rozsívalem jsme mluvili, ale nevypadá to s ním dobře. Má zdravotní problémy, utržený klíček. Stalo se mu to v předposledním utkání a v tom posledním hrál s opíchaným ramenem. Náš doktor Holibka mluvil s jejich doktory a podle té diagnózy nevěří, že by na Slovensku hrál. Počítali jsme s ním, a proto je to pro nás velká nepříjemnost. Budu s ním ještě večer mluvit a pak řeknu definitivní verdikt.

O Radimovi Vrbatovi jste říkal, že nejste rozhodnutý, že ho povoláte. Platí to?
Budu s ním také dnes mluvit. O čem, to si nechám pro sebe.

A co obránce Rostislav Klesla?
S Kleslou jsme nemluvili, když by ale nemohl přijet Rozsíval a nevypadlo by to dobře s možným startem Tomáše Kaberleho, tak bysme ho oslovili.