Dostál začne novou hokejovou sezonu opět v Ilvesu, kde se potká s dalším Čechem

ČTK ČTK
5. 8. 2020 18:28
Hokejový brankář Lukáš Dostál zahájí i nadcházející sezonu v Ilvesu Tampere. Finský klub oznámil na svém webu, že se na pokračování angažmá dvacetiletého českého talentu dohodl s vedením Anaheimu, s kterým Dostál vloni podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu.
Lukáš Dostál.
Lukáš Dostál. | Foto: Twitterový účet FUN Tampere 89.0

Dostál vstoupí v barvách Ilvesu už do třetí sezony. V té minulé si vysloužil ocenění pro nejlepšího gólmana Liigy a byl zvolen do All Star týmu soutěže. Odchovanec Komety Brno, jehož Anaheim draftoval v roce 2018 ve třetím kole, pomohl Ilvesu ke čtvrtému místu. Vychytal 27 výher, což bylo nejvíce ze všech gólmanů v soutěži.

"Lukáš od prvního dne získal místo v týmu skvělými výkony a svojí osobností, přístupem k hokeji a spoluhráčům. Díky svým schopnostem v kombinaci s talentem na úrovni NHL zaznamenal rychlý pokrok," uvedl sportovní ředitel Ilvesu Timo Koskela.

V Ilvesu bude Dostál působit na základě smlouvy o hostování, která bude platit, dokud zámořský celek hráče nepovolá. Týmu Ducks se netýká aktuální dohrávka NHL a nová sezona začne nejdřív v prosinci.

V Tampere už Dostál v pondělí zahájil s týmem přípravu. Až po polovině srpna se naproti tomu zapojí do tréninků Ondřej Roman. Jednatřicetiletý útočník, který v červnu odešel z Vítkovic a podepsal s finským celkem roční smlouvu, už do Tampere dorazil, musí ale nejprve absolvovat dvoutýdenní karanténu.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy