Dostál začne novou hokejovou sezonu opět v Ilvesu, kde se potká s dalším Čechem

ČTK ČTK
5. 8. 2020 18:28
Hokejový brankář Lukáš Dostál zahájí i nadcházející sezonu v Ilvesu Tampere. Finský klub oznámil na svém webu, že se na pokračování angažmá dvacetiletého českého talentu dohodl s vedením Anaheimu, s kterým Dostál vloni podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu.
Lukáš Dostál.
Lukáš Dostál. | Foto: Twitterový účet FUN Tampere 89.0

Dostál vstoupí v barvách Ilvesu už do třetí sezony. V té minulé si vysloužil ocenění pro nejlepšího gólmana Liigy a byl zvolen do All Star týmu soutěže. Odchovanec Komety Brno, jehož Anaheim draftoval v roce 2018 ve třetím kole, pomohl Ilvesu ke čtvrtému místu. Vychytal 27 výher, což bylo nejvíce ze všech gólmanů v soutěži.

"Lukáš od prvního dne získal místo v týmu skvělými výkony a svojí osobností, přístupem k hokeji a spoluhráčům. Díky svým schopnostem v kombinaci s talentem na úrovni NHL zaznamenal rychlý pokrok," uvedl sportovní ředitel Ilvesu Timo Koskela.

V Ilvesu bude Dostál působit na základě smlouvy o hostování, která bude platit, dokud zámořský celek hráče nepovolá. Týmu Ducks se netýká aktuální dohrávka NHL a nová sezona začne nejdřív v prosinci.

V Tampere už Dostál v pondělí zahájil s týmem přípravu. Až po polovině srpna se naproti tomu zapojí do tréninků Ondřej Roman. Jednatřicetiletý útočník, který v červnu odešel z Vítkovic a podepsal s finským celkem roční smlouvu, už do Tampere dorazil, musí ale nejprve absolvovat dvoutýdenní karanténu.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy