Dostál začne novou hokejovou sezonu opět v Ilvesu, kde se potká s dalším Čechem

ČTK ČTK
5. 8. 2020 18:28
Hokejový brankář Lukáš Dostál zahájí i nadcházející sezonu v Ilvesu Tampere. Finský klub oznámil na svém webu, že se na pokračování angažmá dvacetiletého českého talentu dohodl s vedením Anaheimu, s kterým Dostál vloni podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu.
Lukáš Dostál.
Lukáš Dostál. | Foto: Twitterový účet FUN Tampere 89.0

Dostál vstoupí v barvách Ilvesu už do třetí sezony. V té minulé si vysloužil ocenění pro nejlepšího gólmana Liigy a byl zvolen do All Star týmu soutěže. Odchovanec Komety Brno, jehož Anaheim draftoval v roce 2018 ve třetím kole, pomohl Ilvesu ke čtvrtému místu. Vychytal 27 výher, což bylo nejvíce ze všech gólmanů v soutěži.

"Lukáš od prvního dne získal místo v týmu skvělými výkony a svojí osobností, přístupem k hokeji a spoluhráčům. Díky svým schopnostem v kombinaci s talentem na úrovni NHL zaznamenal rychlý pokrok," uvedl sportovní ředitel Ilvesu Timo Koskela.

V Ilvesu bude Dostál působit na základě smlouvy o hostování, která bude platit, dokud zámořský celek hráče nepovolá. Týmu Ducks se netýká aktuální dohrávka NHL a nová sezona začne nejdřív v prosinci.

V Tampere už Dostál v pondělí zahájil s týmem přípravu. Až po polovině srpna se naproti tomu zapojí do tréninků Ondřej Roman. Jednatřicetiletý útočník, který v červnu odešel z Vítkovic a podepsal s finským celkem roční smlouvu, už do Tampere dorazil, musí ale nejprve absolvovat dvoutýdenní karanténu.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Satoranského bude v Chicagu trénovat Donovan

Novým trenérem jediného českého basketbalisty v NBA Tomáše Satoranského bude Billy Donovan. U týmu Chicaga nahradil Jima Boylena, kterého vedení Bulls po nepříliš vydařené sezoně v srpnu odvolalo.

Pětapadesátiletý Donovan působil v uplynulých pěti letech v Oklahomě a s Thunder dokázal pokaždé postoupit do play off. V klubu měl pětiletou smlouvu, která vypršela.

"Úspěchy, které sbíral během své trenérské kariéry, ho staví na jinou úroveň. Jeho schopnost pomoci hráčům naplnit jejich potenciál, individuálně i kolektivně, k našemu týmu dobře pasuje. Jako hráč i jako trenér vítězil všude, kam ho jeho kariéra zavedla, a my doufáme, že to bude pokračovat i tady v Chicagu," uvedl viceprezident klubu pro basketbalové záležitosti Arturas Karnišovas.

Chicago si v této sezoně, kterou v březnu přerušila pandemie koronaviru, připsalo 22 vítězství a 43 porážek a bylo jedenácté ve Východní konferenci. Do dohrávky ročníku v Orlandu pro 22 týmů tak nepostoupilo. V play off Bulls chyběli počtvrté z posledních pěti ročníků.

Další zprávy