Frolík, Plekanec, Tenkrát. To je první útok pro MS

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 5. 2012 19:00
Kouč Hadamczik odtajnil složení jednotlivých formací
Foto: Eduard Erben

Praha - Čeští hokejisté se sešli na srazu v Praze před čtvrtečním odletem do Stockholmu na mistrovství světa téměř kompletní a s dalšími posilami z NHL - útočníky Davidem Krejčím z Bostonu a Milanem Michálkem z Ottawy.

Z aktuálního šestadvacetičlenného kádru chyběl už jen třetí gólman Petr Mrázek z týmu juniorské OHL Ottawa 67's, jenž se do přípravy zapojí ve středu. Kouč Alois Hadamczik ještě vyhlíží i další posilu z NHL, Michálkova bratra Zbyňka.

Hadamczik před tréninkem prozradil dvanáct útočníků a šest beků, kteří budou na soupisce od úvodu mistrovství světa.

Čtěte také:
Milan Michálek: Brácha přijede, malá se mu už narodila
Kindl už na MS nechce. V týmu jej nahradí Krejčík

Spolu budou hrát trojice Michael Frolík, Tomáš Plekanec, Petr Tenkrát - Aleš Hemský, David Krejčí, Milan Michálek - Petr Průcha, Petr Nedvěd, Michal Vondrka a Jakub Petružálek, Jiří Novotný a Lukáš Kašpar.

Vincour, Koukal, Kovář, Mojžíš a Krejčík musí čekat

Na šanci budou čekat nezapsaní Tomáš Vincour, Petr Koukal a Jan Kovář.

Česká hokejová reprezentace na tréninku před odletem na MS ve Švédsku a Finsku (Tomáš Plekanec, Michael Frolík)
Česká hokejová reprezentace na tréninku před odletem na MS ve Švédsku a Finsku (Tomáš Plekanec, Michael Frolík) | Foto: CPA Eduard Erben

V první šestici beků, které se chystá kouč zařadit do hry, jsou Miroslav Blaťák s Jakubem Nakládalem, Petr Čáslava se Zdeňkem Kutlákem a Ondřej Němec s Lukášem Krajíčkem. Ve čtvrté dvojici zůstali Tomáš Mojžíš s Jakubem Krejčíkem.

Ten se dostal zpět do týmu poté, co odřekl v neděli účast Jakub Kindl z Detroitu krátce po zjištění, že se nedostal mezi šest vyvolených beků pro start turnaje.

Krejčík se po návratu k týmu, který původně opustil v neděli ráno, vydá i do dějiště MS bez ohledu na to, jak se definitivně vyřeší účast Zbyňka Michálka.

"Je to mladý kluk, podával velmi dobré výkony ve Slavii i v národním týmu. Musíme počítat i s možnostmi nějakého zranění či nemoci. Prožívat atmosféru mistrovství je pro něj velké plus," dodal Hadamczik na adresu dvacetiletého Krejčíka.

Do světového šampionátu půjde český tým bez jasné brankářské jedničky a o zápasy v základní skupině se podělí Jakub Štěpánek s Jakubem Kovářem.

"Kovář předvedl velmi dobrý výkon, určitě budou chytat oba dva. Kdo kolik zápasů, to se ukáže podle dané situace. Není to tak, jako když přijel loni Pavelec a byl absolutní jednička s tím, že druhý gólman dostal jeden zápas," řekl novinářům Hadamczik.

Český tým bude trénovat v O2 areně ještě ve středu dopoledne a ve čtvrtek odletí v 10:00 do dějiště základní skupiny i případného čtvrtfinále Stockholmu.

Do turnaje vstoupí Hadamczikův výběr v pátek duelem s Dánskem. Dalšími soupeři budou Švédsko, Norsko, Lotyšsko, Itálie, Rusko a Německo.

Kádr českých hokejistů na MS:

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL), Petr Mrázek (Ottawa 67's/OHL)

Obránci: Miroslav Blaťák, Jakub Nakládal (oba Ufa/KHL), Jakub Krejčík (Slavia Praha), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Turku/Fin.), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.),

Útočníci: Lukáš Kašpar, Jiří Novotný (oba Astana/KHL), Jan Kovář (Plzeň), Petr Koukal (Pardubice), Petr Nedvěd (Liberec), Michal Vondrka (Slavia Praha), Petr Tenkrát (Sparta Praha), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Tomáš Vincour (Dallas/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Aleš Hemský (Edmonton/NHL), Michael Frolík (Chicago/NHL), David Krejčí (Boston/NHL), Milan Michálek (Ottawa/NHL).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy