Milan Michálek: Brácha přijede, malá se mu už narodila

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 5. 2012 17:00
Šance, že Zbyněk Michálek na MS, je velká
Milan Michálek by se stejně jako na loňském MS mohl potkat v jednom týmu se svým bratrem Zbyňkem
Milan Michálek by se stejně jako na loňském MS mohl potkat v jednom týmu se svým bratrem Zbyňkem | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Na úterní trénink české hokejové reprezentace přijel bez výstroje i osobních věcí, přesto zůstala sedmadvacetiletému útočníkovi Ottawy Milanu Michálkovi dobrá nálada.

Jeho bratru Zbyňkovi se v pondělí narodila dcera, podle mladšího z bratrů je navíc velká šance, že o dva roky starší obránce Pittsburghu národní tým na mistrovství světa ve Finsku a Švédsku, které začíná v pátek, přece jen posílí.

"Naděje, že brácha přijede, je docela velká. Uvidíme, jak to bude vypadat, protože včera se mu narodilo dítě. Musí se domluvit doma, jestli ho pustěj. Švagrovou i bráchu jsem přemlouval dlouho. Ještě je budu přemlouvat dneska a zejtra, tak uvidíme," smál se Milan Michálek, který hrál se svým bratrem na šampionátu loni v Bratislavě.

Čtěte také:
Kindl už na MS nechce. V týmu jej nahradí Krejčík

Milane, jak velká je tady šance, že si Zbyněk na šampionátu zahraje?
Ta malá se narodila dřív, asi o dva nebo tři tejdny před termínem. Možná kvůli šampionátu. Takže to Zbyňkovi docela ulehčilo rozhodování, je nalomenej. Bejt s bráchou v jednom týmu je vždycky dobrý. Jak už jsem říkal, hlavní slovo bude mít určitě jeho manželka.

Vy jste takové problémy řešit nemusel. Jak dlouho jste se rozmýšlel, že na MS pojedete?
Vždycky jsem věděl, že když budu volnej a budu zdravej, na mistrovství přijedu. Reprezentovat je pro mě čest a jsem rád, že jsem tady.

Za jak dlouho si člověk zvykne na širší kluziště? Oproti loňsku tentokrát neabsolvujete žádný přípravný zápas...
Určitě pár dní budu potřebovat, abych si na to široký hřiště zvyknul, o to větší je škoda, že tu nemám svou výstroj. Dobrý ale je, že už dneska můžu jít na led a že budu mít víc času si na kluky zvyknout.

Měl jste vůbec nějaký čas na aklimatizaci?
Přijel jsem rovnou z letiště, bohužel jsem si s sebou nemohl vzít věci, protože jak výstroj, tak osobní věci se mnou nedojely. Večer jim tam budu muset zavolat, jak to se mnou vůbec bude. Teď se právě v kabině teprve domlouvá, v jaký výstroji budu dneska hrát.

Už se k Vám dostala zpráva, že trenér Hadamczik Vás plánuje postavit do útoku s Alešem Hemským a Davidem Krejčím?
Ti kluci jsou oba strašně šikovní, uměj vynikající věci s hokejkou. Na mně asi bude, abych stál před brankou a snažil jsem se tam dorážet, clonit brankářovi a dělat místo pro ně.

Dá se vůbec tento tým srovnat s tím, co hrál loni v Bratislavě?
Ten tým s tim loňským moc srovnávat nejde, jsou tu jiní kluci, je úplně jedno, že jsem hrál loni v Bratislavě, teď je tady úplně novej tým.

Jak jste na tom vůbec po náročném play off fyzicky?
Jsem v pohodě, jsem rozehranej, žádný zranění nemám. Bylo důležitý, že jsem vlastně ještě teď hrál, takže jsem v pohodě. Po tom otřesu mozku bylo hodně zápasů, kdy jsem se do toho nemohl dostat, ale na konci základní části a v play off už to bylo v pohodě.

Co se týče play off, Vaše Ottawa byla velmi blízko, aby vyřadila nejlepší tým Východní konference New York Rangers...
Celý play off byl velkej boj. Nic se od nás letos nečekalo, ale měli jsme výbornou základní část i v play off jsme hráli dobře. Ten poslední zápas byl ale o štěstí a bohužel jsme prohráli, i tak si myslim, že jsme celkově měli dobrou sezonu.

Mrzí Vás, že jste v šestém zápase neproměnili postupový mečbol, navíc na domácím ledě?
Vyhrávali jsme jedna nula, pak jsme ale dostali pár zbytečnejch gólů a tam se to lámalo. U nich v tom sedmym zápase už to bylo o štěstí, šance byly na obou stranách, ale jim to tam padl o jeden gól víc, zatímco nám ne.

Bavili jste se se spoluhráči z týmu, kdo další na šampionát přijede?
V kabině jsme se samozřejmě po tom sedmym zápase spolu bavili, kdo pojede. Za Švédy pojede (Daniel) Alfredsson a (Erik) Karlsson, za Lotyše (Kaspars) Daugavinš. Vím, že spolu budeme všichni hrát v jedný skupině, takže už mezi náma něco proběhlo a ve Švédsku ještě proběhne.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy