FOTO Švýcarská lokomotiva je ve finále, přejela i USA

Do finále letošního mistrovství světa postoupili Švýcaři a Švédové, podívejte se v galerii, jak sehráli svá semifinále.
Neskutečný úspěch slaví hokejisté Švýcarska, kteří díky dnešnímu vítězství v semifinále mají ze světového šampionátu jisté minimálně stříbro, a tedy první medaili po šedesáti letech.
Tým, který ve čtvrtfinále vyřadil Česko, v dnešním semifinále porazil Spojené státy jednoznačně 3:0.
A protože stejným výsledkem triumfovali i Švédové nad Finskem, o titul si to rozdají právě Tre Kronor a Švýcaři.
Švýcarům se dnes nedávalo před semifinále mnoho šancí, ale Helvéti opět předvedli zcela dominantní výkon. Jen v první třetině přestříleli Američany 18:9.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
18. 5. 2013 21:50
Do finále letošního mistrovství světa postoupili Švýcaři a Švédové, podívejte se v galerii, jak sehráli svá semifinále.

Stockholm - Švédští hokejisté porazili v semifinále MS Finsko 3:0 a mohou se stát prvním týmem od roku 1986, který na domácím šampionátu získá zlato.

Proti nim ale bude stát rozjetá švýcarská mašina, která v semifinále porazila USA rovněž 3:0, a Tre Kronor už porazila v základní skupině.

Na to, jak obě semifinále probíhala, se můžete podívat v této fotogalerii.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy