Moc hodný kapitán a impotentní střelci. Známky za šampionát

Podívejte se do galerie na to, jak dopadli čeští hráči v našem známkování
ONDŘEJ PAVELEC - známka 1: Tajil zranění kotníku, aby se na to nepřišlo ve Winnipegu. Stihl se ale uzdravit včas a jen díky němu Češi vyhráli klíčové souboje o záchranu elitní skupiny MS se Slovinskem a Dánskem. Byl skvělý.
TOMÁŠ PLEKANEC - známka 1: To byl český Bůh asi 24 hodin, než se zase prohrálo. Je skvělý, skromný a žerou ho i spoluhráči, ale přijel pozdě. Škoda. Já mu moc děkuju. Za to, že hrál krásně, a za to, že mě před šéfem zachránil esemeskou o půlnoci. Potvrdil v ní, že ráno na on-line rozhovor teda přijde. Radost pak snad měl i čtenář.
MAREK ŽIDLICKÝ - známka 2: Spasitel přijel zachránit Čechy a pak si kopl puk do brány v tu nejhorší dobu. Ne, tohle je mu asi těžko vyčítat. Je to skvělý bek, ale neměl čas to ukázat. Navíc na něm bylo znát, že před MS tři týdny nestál na ledě.
JIŘÍ HUDLER - známka 2: Jediný z týmu se smál, jediný byl v pohodě a jako jeden z mála si kritiku nezasloužil. Hrál dobře, ale Hudlerů jsme v útoku potřebovali dalších deset.
Foto: Michal Eger
Sport Adam Sušovský Sport, Adam Sušovský
17. 5. 2013 14:20
Prohlédněte si v galerii, kdo z českých hokejistů na MS zklamal.

Stockholm - Čeští hokejisté po třech medailích v řadě odjeli tentokrát z dějistě světového šampionátu již v pátek, den po čtvrtfinálové porážce 1:2 od Švýcarska.

Bez fanfár, ovací, i plácání po zádech. A stejné je i vysvědčení, které svěřencům kouče Aloise Hadamczika vystavil zpravodaj Aktuálně.cz, který po boku českých hráčů trávil uplynulé dva týdny.

Vy se na něj můžete podívat v naší velké galerii. Najdou se v něm pochopitelně světlé výjimky, kteří dostali známky 1 či 2, více je ale těch, kteří si odvážejí domů trojky, či dokonce čtyřku.

Potupnému propadnutí nakonec všichni unikli. Ale jen proto, že na opáčko jsou zralí Rusové.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy