Moc hodný kapitán a impotentní střelci. Známky za šampionát

Podívejte se do galerie na to, jak dopadli čeští hráči v našem známkování
ONDŘEJ PAVELEC - známka 1: Tajil zranění kotníku, aby se na to nepřišlo ve Winnipegu. Stihl se ale uzdravit včas a jen díky němu Češi vyhráli klíčové souboje o záchranu elitní skupiny MS se Slovinskem a Dánskem. Byl skvělý.
TOMÁŠ PLEKANEC - známka 1: To byl český Bůh asi 24 hodin, než se zase prohrálo. Je skvělý, skromný a žerou ho i spoluhráči, ale přijel pozdě. Škoda. Já mu moc děkuju. Za to, že hrál krásně, a za to, že mě před šéfem zachránil esemeskou o půlnoci. Potvrdil v ní, že ráno na on-line rozhovor teda přijde. Radost pak snad měl i čtenář.
MAREK ŽIDLICKÝ - známka 2: Spasitel přijel zachránit Čechy a pak si kopl puk do brány v tu nejhorší dobu. Ne, tohle je mu asi těžko vyčítat. Je to skvělý bek, ale neměl čas to ukázat. Navíc na něm bylo znát, že před MS tři týdny nestál na ledě.
JIŘÍ HUDLER - známka 2: Jediný z týmu se smál, jediný byl v pohodě a jako jeden z mála si kritiku nezasloužil. Hrál dobře, ale Hudlerů jsme v útoku potřebovali dalších deset.
Foto: Michal Eger
Sport Adam Sušovský Sport, Adam Sušovský
17. 5. 2013 14:20
Prohlédněte si v galerii, kdo z českých hokejistů na MS zklamal.

Stockholm - Čeští hokejisté po třech medailích v řadě odjeli tentokrát z dějistě světového šampionátu již v pátek, den po čtvrtfinálové porážce 1:2 od Švýcarska.

Bez fanfár, ovací, i plácání po zádech. A stejné je i vysvědčení, které svěřencům kouče Aloise Hadamczika vystavil zpravodaj Aktuálně.cz, který po boku českých hráčů trávil uplynulé dva týdny.

Vy se na něj můžete podívat v naší velké galerii. Najdou se v něm pochopitelně světlé výjimky, kteří dostali známky 1 či 2, více je ale těch, kteří si odvážejí domů trojky, či dokonce čtyřku.

Potupnému propadnutí nakonec všichni unikli. Ale jen proto, že na opáčko jsou zralí Rusové.

 

Právě se děje

Další zprávy