Fleischmann se blýskl dvěma góly. Trefil se Židlický

16. 12. 2009 8:14
Colorado - Washington 1:6
Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Tomáš Fleischmann se v úterním utkání NHL podílel dvěma góly na vítězství Washingtonu 6:1 v Coloradu.

Pětadvacetiletý útočník ve druhé minutě otevřel skóre utkání a v polovině zápasu zvyšoval už na 4:0. Dvěma zásahy se Fleischmann dostal v tabulce českých střelců NHL na druhé místo za Milana Michálka.

Zápas nedohrál Mike Green, nejproduktivnější obránce ligy, když utrpěl tržnou ránu nad okem po střetu s Davidem Kočím, který ho za brankou Washingtonu nešetrně narazil na mantinel.

Český hokejista se následně popral s Johnem Erskinem a za úder na Greena byl vyloučen do konce zápasu.

Český obránce Marek Židlický rozhodl gólem v poslední minutě základní hrací doby o vítězství Minnesoty 2:1 nad Columbusem.

Dvaatřicetiletý hokejista se zmocnil puku po vyhraném buly a vítězný zásah zasedil nad rameno brankáře Stevea Masona. U první branky Wild si asistenci připsal i Martin Havlát.

Pittsburgh - Philadelphia 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
15. a 40. J. Staal, 4. Crosby, 7. Guerin, 53. Fedotěnko, 59. Malkin - 12. Carcillo.

St. Louis - Calgary 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
4. Backes, 19. A. McDonald, 38. Steen, 56. Oshie - 10. Bourque, 23. Langkow, 31. Boyd.

Nashville - Tampa Bay 7:4 (1:2, 5:0, 1:2)
7. Smithson, 22. Legwand, 23. Jones, 33. Hornqvist, 33. Dumont, 37. Hamhuis, 54. Erat - 17. a 53. Lecavalier, 12. Stamkos, 42. Foster.

Minnesota - Columbus 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
29. Latendresse (Havlát), 60. Židlický - 24. R. Nash.

Colorado - Washington 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
52. Galiardi - 2. a 31. Fleischmann, 18. Knuble, 25. Steckel, 34. Bradley, 58. Bäckström.

Edmonton - Los Angeles 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
33. Souray, 44. Potulny - 6. Richardson, 24. D. Brown, 56. O'Donnel.