Růžička si může oddechnout. Havlátovi se vrátila forma

Ivo Pospíšil, ip
15. 12. 2009 14:45
Havlát zaznamenal v posledních dvou zápasech pět bodů
Martin Havlát
Martin Havlát | Foto: Reuters

Minnesota - Martin Havlát je v celku Minnesota Wild konečně středem pozornosti. Osmadvacetiletý hráč podepsal na začátku nové sezony s klubem šestiletou smlouvu, avšak vstup do sezony mu příliš nevyšel.

Diváci očekávali od ex-chicagského forvarda, který byl v minulé sezoně nejlepším hráčem svého někdejšího klubu, více. Samotnému hráči navíc nepřidalo ani zranění podkolenní šlachy. Až nyní se zdá, že se boleslavský rodák začíná dostávat do optimální herní pohody.

Čtěte také: Eliáš dal dva góly a dosáhl hranice 300 branek v NHL

V posledních dvou zápasech totiž zaznamenal pět kanadských bodů za dvě branky a tři asistence. Navíc hýřil na hřišti aktivitou a připravoval šance i pro své spoluhráče.

Diváci tak již jen očekávají příští domácí zápas s Columbusem, kde budou zvědaví, zda Havlát svou sérii protáhne.

"Posledních pár zápasů se mi sice dařilo lépe než dříve, ale já moc nechci koukat, co bylo předtím," uvedl Havlát na stránkách deníku Startribune.

"Dva dobré zápasy neznamenají, že je najednou vše v pořádku. Cítím se lépe, ale musím v tom i nadále pokračovat. Vím, že mohu ještě lepší," dodal.

A zdá se, že to je to právě to, co chtěl trenér Richards slyšet. Hráč, který podepsal dlouholetý kontrakt, díky němuž si celkově přijde na 30 milionů dolarů, prý konečně nabral správný směr. A podle kouče prý šanci dostane.

"V jeho hře nastala viditelná změna. Vím, že body přijdou, ale o ty teď nejde. Jde o jeho úroveň z hlediska etiky. Když jste se k něčemu zavázal, musíte to dodržet a také vytvářet útočné šance i pro své spoluhráče. A to on už teď dělá," uzavřel kouč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Česká filharmonie kvůli nakaženým hráčům ruší koncerty s Shekuem Kannehem-Masonem

Kvůli koronaviru ruší Česká filharmonie tři koncerty plánované na 20. až 22. ledna v pražském Rudolfinu. Britský violoncellista Sheku Kanneh-Mason měl pod taktovkou Jakuba Hrůši zahrát Koncert pro violoncello a orchestr e moll Edwarda Elgara. Peníze za vstupné orchestr vrátí v plné výši. "Držitelé vstupenek budou kontaktováni zákaznickým servisem, popřípadě se na něj mohou sami obrátit," říká mluvčí orchestru Luděk Březina.

Na začátku týdne se u filharmonika, který se připravoval na pondělní koncert Komorního orchestru České filharmonie, objevilo potvrzení nemoci covid-19. To si vynutilo změnu programu. Ve středu přibyl další případ a orchestr se z preventivních důvodů rozhodl vystoupení zrušit. Ve středu přibylo v Česku 25 989 nově potvrzených případů koronaviru, zhruba o 2500 méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní za celou dobu epidemie.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy