Tygři zkrotili Vondrku a roztrhli mu dres. Růžička: Že Michala řežou, je jejich taktika

Daniel Poláček ČTK Daniel Poláček, ČTK
8. 4. 2017 6:58
Bodyček při prvním střídání. Roztržený dres. Urputná obrana. Liberečtí Bílí Tygři začali chomutovskému Michalu Vondrkovi věnovat výjimečnou pozornost. A uspěli. Největší hrozbu protivníka vynulovali a semifinále vedou 3:2 na zápasy. V neděli můžou rozhodnout.
Michal Vondrka
Michal Vondrka | Foto: Lukáš Caha

Praha - "Piráti jsou tým jednoho muže - Michala Vondrky, který hraje v životní formě a který nás porazil sám," hlesl liberecký trenér Filip Pešán ve středu, kdy Chomutov srovnal sérii na 2:2.

V pátém klání přišla viditelná reakce. Kapitán hostů Vondrka chtěl znovu úřadovat, jenže měl minimum prostoru. Jen co vkročil na led, dostal tvrdý hit od Ondřeje Vitáska. V polovině duelu dokonce musel po souboji s Martinem Ševcem měnit roztržený dres.

Takovou situaci dosud nezažil, ale rozhozený nebyl. Místo obvyklého čísla 82 oblékl náhradní dres s cifrou 24. "Hrál jsem s ní na Slavii," připomněl 34letý útočník.

Soupeře každopádně nezmátl. Nadále musel snášet tuhou a nepříjemnou obranu. "Potýkal jsem se s tím i během sezony. Nic extra. Nechci tím říct, že jsem nějaká superhvězda, ale zažil jsem to několikrát," podotkl Vondrka. "Je to play off. Já jsem nečekal, že to bude nějaká procházka růžovým sadem."

Hlavní tahoun Pirátů strávil v pátek na ledě Bílých Tygrů přes 23 minut, ale zvládl pouze tři střely. Gól žádný. I proto hosté prohráli 1:2 a jsou krok od vyřazení.

Aby si vynutili rozhodující sedmý zápas, musí v neděli bezpodmínečně vyhrát před vlastními fanoušky. Vondrka věří, že navzdory zvýšené bdělosti soka přidá další góly: "Já se nenechám otrávit. Jsem flegmatik i v životě a tohle mě nijak nerozhodí. Já mám tvrdou hru docela rád, takže mi to nějak nevadí."

Růžička: Že Michala řežou, je jejich taktika

Na suverénně nejlepšího kanonýra play-off, který má na kontě už deset tref, spoluhráči spoléhají, byť ne bezmezně. "Michal má super formu, takže mu samozřejmě jdou do těla, ale musíme ho zastoupit my ostatní," řekl Vladimír Růžička mladší.

A pokračoval: "To, že ho řežou, je jejich taktika, ale já si myslím, že Michal se může prosadit i tak. Má formu a věřím, že doma zase pomůže nějakým skvělým výkonem a góly k vítězství. Je to silný hráč a já o něj vůbec nemám strach."

Strach ale možná mají fanoušci Pirátů. V semifinálových utkáních, kdy Vondrka neskóroval, nedali Chomutovští víc než jeden gól.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 47 minutami

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy