Záchranářský souboj zvládly Vítkovice, Boleslav padla už pošesté v řadě

19. 12. 2023 19:51
Hokejisté Vítkovic zdolali v dnešní předehrávce 28. kola extraligy Mladou Boleslav 2:0 a poslednímu celku soutěže se tak vzdálili na jedenáct bodů.
Radost hokejistů Vítkovic
Radost hokejistů Vítkovic | Foto: Dalibor Sosna

Vyrovnané utkání ale strhli na svou stranu teprve ve třetí části góly Marka Kaluse a Petra Fridricha. Brankář Lukáš Klimeš vychytal pro svůj tým první nulu v sezoně. Mladá Boleslav pošesté za sebou prohrála.

Souboj dvou týmů ze suterénu tabulky byl spíše vyčkávací partií, kterou umocňovalo dlouhé čekání na gól. Úvod tomu přitom nenasvědčoval. Na obou stranách bylo rušno, daleko od gólu nebyl Lakatoš ani hostující Půček.

Domácí byli sice většinu času o něco aktivnější, ale vyložených šancí měli pomálu. Naopak v 19. minutě proklouzl jejich defenzivou Lantoši a jeho nájezd zastavil až Klimeš.

Podobný průběh měla také druhá třetina a Vítkovičtí v ní byli o krok blíž k vedoucí brance. Hosty ale po Grmanově ráně od modré čáry zachránila horní tyč a v 37. minutě zase prokázal postřeh gólman Růžička, který po vítkovickém přečíslení kryl Dejův pokus pod břevno.

Vítkovice do třetí části rozházely útočné formace, ale v jejím nástupu čelily náporu hostů, a nebýt pohotové reakce Klimeše, Pavlíkova bekhendová dorážka z úhlu mířila do sítě.

Domácí nepostavila na nohy ani první přesilovka, kterou zahráli tak bídně, až diváky vyprovokovali k pískotu. Ale všechno jim bylo odpuštěno ve 47. minutě, když po neproměněném sólu Lakatoše akce pokračovala a Kalus z druhé vlny přece jen Růžičku švihem těsně nad ledem pokořil.

Drama rozsekl v 52. minutě Fridrich, který po perfektní nezištné přihrávce Raskoba lehce zblízka usměrnil kotouč do prázdné branky za vyšachovaným Růžičkou.

Když se Středočeši nedokázali prosadit ani při hře pět na čtyři, zůstali bez bodu. V poslední minutě mohl jejich prohru zvýraznit Chlán, ale Růžičku ze sóla nepřekonal.

28. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 47. Kalus (Lakatoš), 52. Fridrich (Raskob, Barinka). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 4293.

Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Krieger, Kalus - Vondráček, Barinka, Fridrich - Peterek, Chlán, Roberts Bukarts - Razgals, Claireaux, Dej. Trenér: Veber.

Mladá Boleslav: J. Růžička - F. Pavlík, Pyrochta, Osburn, Gewiese, Bernad, Jánošík, Štibingr - Lantoši, Hradec, Skalický - Krivošík, Järvinen, Gardoň - Malínek, Závora, Rohdin - J. Půček, Zvagulis, Dvořáček. Trenér: Král.