Úprk skvělých brankářů, oslabená Plzeň a návrat ztraceného syna. To jsou přestupy v extralize

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
Aktualizováno 12. 6. 2018 21:12
Kolotoč přestupů v hokejové Tipsport extralize se tradičně rozjel na začátku května. Soutěž opustili tři z pěti nejlepších brankářů loňského ročníku, sparťané oznámili příchod zámořských posil, Plzeň výrazně oslabila a Litvínov začal po strastiplné sezoně s obměnou kádru. Projděte si souhrn nejzajímavějších přestupů.
Třinec - Hradec, 4. semifinále play-off hokejové extraligy 2018: Patrik Rybár
Třinec - Hradec, 4. semifinále play-off hokejové extraligy 2018: Patrik Rybár | Foto: Lukáš Filipec

Patrik Rybár

Dvojnásobný semifinalista z posledních dvou sezon Hradec Králové ztratil svou jedničku. Patrik Rybár byl v základní části loňského ročníku druhým nejlepším brankářem podle úspěšnosti zákroků, vychytal také sedm nul. Zachytal si na MS a ve 24 letech se vydává na velkou misi do zámoří. Slovenský gólman podepsal nováčkovskou smlouvu s Detroitem, ale pravděpodobně bude o místo bojovat na farmě v Grand Rapids. Na jeho místo získal Hradec Američana Brandona Maxwella z Mladé Boleslavi.

Lvi se museli vypořádat ještě s odchodem útočníků Rudolfa Červeného, Jiřího Šimánka, Radka Smoleňáka, Andrise Džerinše či obránce Blaže Gregorce. Dlouholetou kariéru ukončil Jaroslav Bednář, avšak hned usedl do křesla sportovního manažera a začal s přestavbou kádru.

 

Právě se děje

Další zprávy