Spor v Třinci: S takovým jednáním jsem se v životě nesetkal, říká vyhozený kapitán Klesla

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
19. 7. 2016 6:12
Vedení třineckých Ocelářů provedlo po loňské zpackané sezoně několik radikálních kroků. Přišel nový trenér a několik hráčů zvučného jména. Další však odešli, nebo spíše "byli odejiti". Mezi ty, kteří ve slezském klubu skončili, patří i exkapitán Rostislav Klesla. Ten se v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz podivil nad jednáním čelných představitelů předloňského vicemistra.
V třineckém dresu už Rostislava Kleslu pravděpodobně neuvidíme.
V třineckém dresu už Rostislava Kleslu pravděpodobně neuvidíme. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Dva roky byl kapitánem. Za klub odehrál přes stovku zápasů. V kabině měl respekt, spoluhráči i fanoušci ho uznávali, byl vzorem pro mládež. Před startem nové sezony ale přišel z ničeho nic zlom. "S Rostislavem Kleslou už v Třinci dál nepočítáme," stálo v prohlášení Ocelářů. A překvapivý konec to byl i pro samotného hráče.

"Jako blesk z čistého nebe, vůbec jsem to nečekal. Mám smlouvu ještě na čtyři roky. Na další sezonu jsem se těšil. Nechápu, co se stalo. V životě jsem se s takovým jednáním klubu nesetkal," řekl Klesla v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Vedení třineckého klubu se k celé záležitosti vyjadřovat zatím nechce. "Má smlouvu a probíhá jednání. Víc to komentovat nebudu," odpověděl na dotaz týkající se bývalého kapitána generální manažer Pavel Marek.

Večer pak slezský celek poslal toto oficiální stanovisko: "Ukončení spolupráce mezi naší organizací a Rostislavem Kleslou je v řešení. Představy o tom, jak má vypadat plnění smluvních povinností ze strany profesionálního hráče, jsou aktuálně odlišné. Pracujeme na tom, abychom měli v nejbližší době jasno." Samotný hráč má však na spor jiný názor.

A.cz: Rostislave, jak se vůbec zrodil váš konec v Třinci? Čekal jste to? Byly dopředu nějaké náznaky?

Ne, tohle jsem vůbec nečekal. Během mého působení v klubu nebyla vůči mně jediná výtka ze strany trenéra nebo vedení. S klubem mám uzavřený šestiletý kontrakt a na nadcházející sezonu jsem se těšil.

Bylo podle vašeho názoru jednání klubu korektní?

Je nefér, že neúspěch minulé sezony se hodil na mě. Každý, kdo hokeji rozumí, ví, že se jedná o týmový sport, kde hraje roli spousta aspektů a rozhodnutí.

Setkal jste se někdy s podobným jednáním vašeho zaměstnavatele?

Ne. Za celou svoji kariéru jsem se s takovým jednáním nikdy nesetkal.

Z prohlášení klubu vyplývá, že jste porušil hráčskou smlouvu. Dostavil jste se na pondělní první trénink?

Samozřejmě. V pondělí jsem se klasicky dostavil na sraz a byl jsem připravený s klubem trénovat. Pan Marek a pan Chmiel (výkonný ředitel, pozn. autora) mi to však neumožnili. Neměl jsem tam výstroj ani místo v šatně.

Komunikace s klubem údajně stále probíhá. Jak tedy aktuálně situace vypadá? Je možná domluva, nebo se obrátíte na soud?

Komunikace s klubem na profesionální úrovní neprobíhá. Klub se nestaví jak za své rozhodnutí, které udělal, tak za své závazky. Do dnešního dne nebyl ze strany klubu žádný náznak jednání o dohodě tak, jak tvrdili v mediích.

Může celá tato aféra znamenat definitivní konec vaší kariéry?

Bohužel tahle situace ovlivnila moji kariéru a až po vyřešení této smlouvy budu uvažovat co dál.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy