Spor v Třinci: S takovým jednáním jsem se v životě nesetkal, říká vyhozený kapitán Klesla

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
19. 7. 2016 6:12
Vedení třineckých Ocelářů provedlo po loňské zpackané sezoně několik radikálních kroků. Přišel nový trenér a několik hráčů zvučného jména. Další však odešli, nebo spíše "byli odejiti". Mezi ty, kteří ve slezském klubu skončili, patří i exkapitán Rostislav Klesla. Ten se v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz podivil nad jednáním čelných představitelů předloňského vicemistra.
V třineckém dresu už Rostislava Kleslu pravděpodobně neuvidíme.
V třineckém dresu už Rostislava Kleslu pravděpodobně neuvidíme. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Dva roky byl kapitánem. Za klub odehrál přes stovku zápasů. V kabině měl respekt, spoluhráči i fanoušci ho uznávali, byl vzorem pro mládež. Před startem nové sezony ale přišel z ničeho nic zlom. "S Rostislavem Kleslou už v Třinci dál nepočítáme," stálo v prohlášení Ocelářů. A překvapivý konec to byl i pro samotného hráče.

"Jako blesk z čistého nebe, vůbec jsem to nečekal. Mám smlouvu ještě na čtyři roky. Na další sezonu jsem se těšil. Nechápu, co se stalo. V životě jsem se s takovým jednáním klubu nesetkal," řekl Klesla v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Vedení třineckého klubu se k celé záležitosti vyjadřovat zatím nechce. "Má smlouvu a probíhá jednání. Víc to komentovat nebudu," odpověděl na dotaz týkající se bývalého kapitána generální manažer Pavel Marek.

Večer pak slezský celek poslal toto oficiální stanovisko: "Ukončení spolupráce mezi naší organizací a Rostislavem Kleslou je v řešení. Představy o tom, jak má vypadat plnění smluvních povinností ze strany profesionálního hráče, jsou aktuálně odlišné. Pracujeme na tom, abychom měli v nejbližší době jasno." Samotný hráč má však na spor jiný názor.

A.cz: Rostislave, jak se vůbec zrodil váš konec v Třinci? Čekal jste to? Byly dopředu nějaké náznaky?

Ne, tohle jsem vůbec nečekal. Během mého působení v klubu nebyla vůči mně jediná výtka ze strany trenéra nebo vedení. S klubem mám uzavřený šestiletý kontrakt a na nadcházející sezonu jsem se těšil.

Bylo podle vašeho názoru jednání klubu korektní?

Je nefér, že neúspěch minulé sezony se hodil na mě. Každý, kdo hokeji rozumí, ví, že se jedná o týmový sport, kde hraje roli spousta aspektů a rozhodnutí.

Setkal jste se někdy s podobným jednáním vašeho zaměstnavatele?

Ne. Za celou svoji kariéru jsem se s takovým jednáním nikdy nesetkal.

Z prohlášení klubu vyplývá, že jste porušil hráčskou smlouvu. Dostavil jste se na pondělní první trénink?

Samozřejmě. V pondělí jsem se klasicky dostavil na sraz a byl jsem připravený s klubem trénovat. Pan Marek a pan Chmiel (výkonný ředitel, pozn. autora) mi to však neumožnili. Neměl jsem tam výstroj ani místo v šatně.

Komunikace s klubem údajně stále probíhá. Jak tedy aktuálně situace vypadá? Je možná domluva, nebo se obrátíte na soud?

Komunikace s klubem na profesionální úrovní neprobíhá. Klub se nestaví jak za své rozhodnutí, které udělal, tak za své závazky. Do dnešního dne nebyl ze strany klubu žádný náznak jednání o dohodě tak, jak tvrdili v mediích.

Může celá tato aféra znamenat definitivní konec vaší kariéry?

Bohužel tahle situace ovlivnila moji kariéru a až po vyřešení této smlouvy budu uvažovat co dál.

 

Právě se děje

před 18 minutami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy