Spor v Třinci: S takovým jednáním jsem se v životě nesetkal, říká vyhozený kapitán Klesla

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
19. 7. 2016 6:12
Vedení třineckých Ocelářů provedlo po loňské zpackané sezoně několik radikálních kroků. Přišel nový trenér a několik hráčů zvučného jména. Další však odešli, nebo spíše "byli odejiti". Mezi ty, kteří ve slezském klubu skončili, patří i exkapitán Rostislav Klesla. Ten se v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz podivil nad jednáním čelných představitelů předloňského vicemistra.
V třineckém dresu už Rostislava Kleslu pravděpodobně neuvidíme.
V třineckém dresu už Rostislava Kleslu pravděpodobně neuvidíme. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Dva roky byl kapitánem. Za klub odehrál přes stovku zápasů. V kabině měl respekt, spoluhráči i fanoušci ho uznávali, byl vzorem pro mládež. Před startem nové sezony ale přišel z ničeho nic zlom. "S Rostislavem Kleslou už v Třinci dál nepočítáme," stálo v prohlášení Ocelářů. A překvapivý konec to byl i pro samotného hráče.

"Jako blesk z čistého nebe, vůbec jsem to nečekal. Mám smlouvu ještě na čtyři roky. Na další sezonu jsem se těšil. Nechápu, co se stalo. V životě jsem se s takovým jednáním klubu nesetkal," řekl Klesla v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Vedení třineckého klubu se k celé záležitosti vyjadřovat zatím nechce. "Má smlouvu a probíhá jednání. Víc to komentovat nebudu," odpověděl na dotaz týkající se bývalého kapitána generální manažer Pavel Marek.

Večer pak slezský celek poslal toto oficiální stanovisko: "Ukončení spolupráce mezi naší organizací a Rostislavem Kleslou je v řešení. Představy o tom, jak má vypadat plnění smluvních povinností ze strany profesionálního hráče, jsou aktuálně odlišné. Pracujeme na tom, abychom měli v nejbližší době jasno." Samotný hráč má však na spor jiný názor.

A.cz: Rostislave, jak se vůbec zrodil váš konec v Třinci? Čekal jste to? Byly dopředu nějaké náznaky?

Ne, tohle jsem vůbec nečekal. Během mého působení v klubu nebyla vůči mně jediná výtka ze strany trenéra nebo vedení. S klubem mám uzavřený šestiletý kontrakt a na nadcházející sezonu jsem se těšil.

Bylo podle vašeho názoru jednání klubu korektní?

Je nefér, že neúspěch minulé sezony se hodil na mě. Každý, kdo hokeji rozumí, ví, že se jedná o týmový sport, kde hraje roli spousta aspektů a rozhodnutí.

Setkal jste se někdy s podobným jednáním vašeho zaměstnavatele?

Ne. Za celou svoji kariéru jsem se s takovým jednáním nikdy nesetkal.

Z prohlášení klubu vyplývá, že jste porušil hráčskou smlouvu. Dostavil jste se na pondělní první trénink?

Samozřejmě. V pondělí jsem se klasicky dostavil na sraz a byl jsem připravený s klubem trénovat. Pan Marek a pan Chmiel (výkonný ředitel, pozn. autora) mi to však neumožnili. Neměl jsem tam výstroj ani místo v šatně.

Komunikace s klubem údajně stále probíhá. Jak tedy aktuálně situace vypadá? Je možná domluva, nebo se obrátíte na soud?

Komunikace s klubem na profesionální úrovní neprobíhá. Klub se nestaví jak za své rozhodnutí, které udělal, tak za své závazky. Do dnešního dne nebyl ze strany klubu žádný náznak jednání o dohodě tak, jak tvrdili v mediích.

Může celá tato aféra znamenat definitivní konec vaší kariéry?

Bohužel tahle situace ovlivnila moji kariéru a až po vyřešení této smlouvy budu uvažovat co dál.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci jen 500 lidí

Spolek Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci v centru Prahy pouze 500 lidí, přestože kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí chystá správní žalobu. Na videu na facebooku spolku to dnes večer oznámil jeho předseda Mikuláš Minář. Kvůli dodržení omezení Milion chvilek ruší také pochod k sídlu vlády, který měl být součástí demonstrace. Policie dnes odpoledne na twitteru oznámila, že nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Pokud policisté zjistí porušení hygienických podmínek, věc zadokumentují a předají hygienické stanici.

Kvůli riziku nákazy novým koronavirem jsou v Česku zakázané hromadné akce nad 500 osob. Spolek Milion chvilek je ale přesvědčen o tom, že příslušné nařízení ministerstva zdravotnictví se nevztahuje na právo shromažďovací. "Vláda tvrdí opak, proto podáme správní žalobu," uvedl dnes Minář. Podle názoru právníků spolku je omezení nezákonné a protiústavní.

Minář je také přesvědčen o tom, že omezení má za cíl zdiskreditovat protestní akce. "Vláda na nás šije 'boudu' a chce protesty jednou provždy u většiny národa zdiskreditovat. Nedejme jí teď tu záminku," uvedl. Organizátoři demonstrace na Staroměstském náměstí proto dodrží podmínku maximálního počtu účastníků. "Na úterní akci proto skutečně vpustíme pouze 500 osob," upozornil předseda spolku.

Ze stejného důvodu se neuskuteční ani plánovaný pochod ke Strakově akademii, který měl být součástí úterní demonstrace. "O to důležitější bude, aby se po celé republice uskutečnilo co nejvíc lokálních akcí, které se do 500 lidí pohodlně vejdou," řekl dnes Minář.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Francouzská armáda zabila velitele Al-Káidy v severní Africe

Francouzská armáda zabila v Mali velitele teroristické organizace Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) Abdal Malika Drúkdala. Oznámila to dnes ministryně obrany Florence Parlyová. Francie stojí od roku 2013 v čele mezinárodní koalice proti islamistům v této africké zemi.

"Dne 3. června zabily francouzské armádní síly s podporou místních partnerů během operace v severním Mali emíra Al-Káidy v islámském Maghrebu Abdal Malika Drúkdala a několik jeho nejbližších spolupracovníků," uvedla Parlyová na twitteru. Informaci následně potvrdila agentura AFP, podle níž byl Drúkdal zabit poblíž malijského města Tessalit u hranic s Alžírskem, kde se údajně dlouhodobě skrýval.

Drúkdal byl považován za jednoho z nejzkušenějších militantních džihádistů v severní Africe. V roce 2012 patřil k hlavním organizátorům převzetí severovýchodní části Mali pod kontrolu islamistů, po němž v zemi intervenovala francouzská armáda. Ta sice ve spolupráci s místními silami zatlačila džihádisty zpět, bezpečnostní situace v zemi na severozápadě Afriky je nicméně dlouhodobě nestabilní a islamistům se daří podnikat útoky nejen v severní, ale i centrální a jižní části státu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

AstraZeneca začíná s výrobou vakcíny proti koronaviru, i když testování ještě neskončilo

Britská farmaceutická společnost AstraZeneca oznámila, že začíná s výrobou potenciální vakcíny proti nemoci covid-19. Ačkoli klinické testování očkovací látky není dosud u konce, a není tedy jasné, zda je vakcína funkční, chce firma mít k dispozici zásoby pro případ, že by testy dopadly dobře. Stanici BBC to dnes řekl šéf společnosti Pascal Soriot. AstraZeneca si zajistila kapacity pro dodávku celkem dvou miliard dávek testované vakcíny.

"Začínáme s výrobou vakcíny ihned - musíme ji mít připravenou ve chvíli, kdy budou výsledky (testování)," řekl Soriot. "Samozřejmě, že toto rozhodnutí s sebou nese riziko, ale jde o finanční riziko, pokud vakcína nebude funkční… Pak by všechen materiál, všechny vyrobené vakcíny přišly vniveč," dodal.

AstraZeneca vyvíjí vakcínu s pracovním názvem AZD1222 ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou a v současnosti ji testuje na 10 000 dobrovolnících v Británii. Výsledky zkoušek by měla znát do srpna.

Firma se zavázala, že polovinu dávek očkovací látky, které se chystá vyrobit, poskytne chudším zemím. Ve čtvrtek oznámila, že uzavřela další dva kontrakty, přičemž jeden z nich ve výši 750 milionů dolarů s nadacemi filantropů Billa a Melindy Gatesových. Z celkem jedné miliardy dávek očkování určených pro chudší země by mělo být 400 milionů k dispozici ještě před koncem letošního roku.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Na Teplicku skončil první den senátních voleb, účast byla asi 12 procent

Volební místnosti na Teplicku, kde voliči vybírají nástupce Jaroslava Kubery (ODS), se ve 22:00 pro dnešek uzavřely. První kolo doplňovacích voleb bude pokračovat v sobotu od 8:00 do 14:00. Účast je zatím podle předběžného odhadu v průměru kolem 12 procent, řekla Pavla Doksanská z teplického magistrátu, která má na starosti organizační zabezpečení voleb.

Hlasování doprovází kvůli epidemiologické situaci zvýšená hygienická opatření. Lidé musí mít při vstupu do budov roušky, které si sejmou jen kvůli ověření totožnosti.

Nástupce Jaroslava Kubery, který nečekaně v lednu zemřel, lidé vybírají z devíti kandidátů. Pokud žádný z nich nezíská v prvním kole nadpoloviční většinu, o vítězi rozhodne za týden finále mezi dvěma nejúspěšnějšími uchazeči z kola prvního. Vítěz voleb se ujme mandátu v horní parlamentní komoře na zbytek Kuberova funkčního období, tedy do 13. října 2024. Mandát chtějí získat například teplický primátor Hynek Hanza (ODS), ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) nebo ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (za Senátor 21 s podporou TOP 09, Liberálně ekologické strany a Strany zelených).

Zdroj: ČTK
Další zprávy