V Česku jedině za Litvínov! Byla to chyba, neměl jsem to říkat, lituje posila Třince Petružálek

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
18. 7. 2016 15:53
Po oslavách mistrovského titulu s Litvnívovem v rocel 2015 prohlásil, že za žádný jiný klub v Česku hrát nikdy nebude. A ejhle. Rok se s rokem sešel a Jakub Petružálek naskočil do přípravy třineckých Ocelářů. "Šel jsem prostě za lepší nabídkou," přiznal v rozhovoru 31letý forvard se zkušenostmi z NHL, Ruska či Švédska.
Jakub Petružálek poprvé v třineckém dresu.
Jakub Petružálek poprvé v třineckém dresu. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Ač téměř celou loňskou sezonu promarodil, je teď už zcela zdravý Jakub Petružálek jednou z největších posil třineckých Ocelářů. Se slezským celkem podepsal smlouvu na dva roky.

Po tom, co po problémech s vyhřezlou plotýnkou ukončil angažmá v Dynamu Moskva se vrátil do Česka, kde zranění vyléčil. Dodržel slib a jako první začal jednání se svým mateřským klubem z Litvínova. "Já měl bohužel jiné požadavky, než mi oni nabízeli, tak jsem si začal hledat angažmá jinde," popisuje 31letý Petružálek.

Od severočeského týmu však podle generálního manažera Roberta Kysely dostal nadstandardní nabídku. "Kubovi jsme nabízeli na naše poměry exkluzivní smlouvu, ale nabídce Třince jsme bohužel konkurovat nemohli," přiznává.

Přestup k Ocelářům je navíc o to pikantnější, že svůj nový klub, ještě coby hlavní útočná zbraň Litvínova, pomohl porazit ve finále extraligy před dvěma lety. V euforii poté prohlásil, že za žádný jiný klub v Česku hrát nikdy nebude. A ejhle...

Nabídku měl i od Hradce

Jakube, jak se vlastně zrodil váš přestup do Třince?

Samozřejmě jsem jako první jednal s Litvínovem, který jsem nechtěl obcházet. Po dvou jednáních ale bylo jasné, že se nedohodneme. Já měl nějaké požadavky a klub mi je nemohl splnit. Tak jsem začal jednat s ostatními kluby a nejserióznější byl Třinec. Nabídku jsem měl i z Hradce Králové a dalších týmů, kterým bych chtěl taky poděkovat.

Neberou v Litvínově váš odchod trochu jako zradu?

Určitě berou. Já jsem si nasypal popel na hlavu po tom, co jsem po mistrovské sezoně prohlásil, že jinde v Česku nikdy hrát nebudu. Jsem ale jenom člověk, dělám chyby. Tohle bylo unáhlené a ve velmi emotivní chvíli. Šel jsem prostě za lepší nabídkou.

Jaké to je, přijít do klubu, který jste předloni připravil o titul?

Je to trošku paradox, ale já mám strašně rád nové výzvy. Jsem moc rád, že můžu hrát právě tady. Od spoluhráčů jsem dlouho slyšel, jaké je tu skvělé zázemí a kvůli tomu jsem se sem asi nejvíc těšil. Teď pro mě budou ohromně emotivní bitvy proti Litvínovu a já se na ně moc těším.

Zázemí v Třinci? Takové není ani v NHL

V cizině jste už zůstávat nechtěl?

Chtěl, ale agentovi jsem na rovinu řekl, ať mě nikam neprotlačuje. Když někdo odsud řekne: 'Ano Petružálka chceme, dohodneme se', tak určitě nebudu proti. Nechtěl jsem nikomu lézt do zadku a už mě to táhlo domů, do Česka. Možná mě přesvědčila i právě ta finálová série s Třincem, kdy jsem se utvrdil v tom, že zdejší liga má opravdu vysokou úroveň.

Na druhou stranu to teď budete mít hodně daleko domů...

Víte, já jsem za to vlastně rád. Jinde bych asi jezdil každý volný víkend domů a pořád bych pendloval. V Třinci budu opravdu celou sezonu a domů se podívám maximálně na Vánoce.

Jak se vám po prvním tréninku jeví síla třineckého týmu?

Jsem opravdu překvapený. Je tady strašná spousta kvalitních hráčů. Jsem moc rád, že teď navíc přivedli Martina Růžičku. Podepsali i Kamila Krepse, který je jeden z nejlepší centrů, proti kterým jsem v kariéře hrál. Nechci nějak nasazovat laťky, ale už jen v kabině je cítit ohromná síla týmu.

Co říkáte na zázemí Werk Areny? Můžete porovnávat s NHL, Ruskem i Švédskem...

Absolutně nejvíc top ze všech organizací, ve kterých jsem kdy hrál. Takové podmínky nejsou nikde v Evropě. Tomuhle nemůže konkurovat ani polovina klubů v NHL. Vždycky jsem chtěl tohle zažít. V hale budu trávit vlastně všechen čas, domů budu chodit jen přespat. Pro hráče se tady dělá opravdu totální maximum.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Na pražském Chodově neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků

Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v nemocnici. Kriminalisté zatím nestanovili, o jaký trestný čin šlo. Na webu pražské policie to uvedl mluvčí Jan Rybanský. Útočníci napadli mladíky kolem 22:00 v Hrudičkově ulici. "Způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření," uvedl mluvčí. Právní kvalifikaci skutku vyšetřovatelé podle Rybanského zatím neurčili. "Bude se odvíjet také od závažnosti způsobených zranění," doplnil mluvčí. Další informace policie nechce poskytovat, aby nezmařila vyšetření případu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku povstalců na vojenský tábor v Jemenu zemřelo 70 lidí

Sobotní útok jemenských šíitských povstalců na vojenský výcvikový tábor v provincii Maríb v centrální části země má 70 mrtvých vojáků, dalších několik desítek lidí bylo zraněno. S odvoláním na lékařské a vojenské zdroje o tom informovala agentura AFP. Saúdskoarabská státní televize Al-Ichbáríja uvedla, že povstalci použili balistické střely a drony. Zaútočili na mešitu ve vojenském táboře v Maríbu, asi 170 kilometrů východně od metropole Saná. Útok se odehrál během sobotních večerních modliteb. Jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí teroristický útok odsoudil a označil ho za zbabělý, uvedla agentura Saba. "Odporné akce húsíjských milic bez jakýchkoli pochyb potvrzují jejich neochotu dosáhnout míru. Neznají nic jiného než smrt a destrukci," uvedl podle agentury Hádí. Húsíové se nicméně k útoku zatím nepřihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy