V Česku jedině za Litvínov! Byla to chyba, neměl jsem to říkat, lituje posila Třince Petružálek

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
18. 7. 2016 15:53
Po oslavách mistrovského titulu s Litvnívovem v rocel 2015 prohlásil, že za žádný jiný klub v Česku hrát nikdy nebude. A ejhle. Rok se s rokem sešel a Jakub Petružálek naskočil do přípravy třineckých Ocelářů. "Šel jsem prostě za lepší nabídkou," přiznal v rozhovoru 31letý forvard se zkušenostmi z NHL, Ruska či Švédska.
Jakub Petružálek poprvé v třineckém dresu.
Jakub Petružálek poprvé v třineckém dresu. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Ač téměř celou loňskou sezonu promarodil, je teď už zcela zdravý Jakub Petružálek jednou z největších posil třineckých Ocelářů. Se slezským celkem podepsal smlouvu na dva roky.

Po tom, co po problémech s vyhřezlou plotýnkou ukončil angažmá v Dynamu Moskva se vrátil do Česka, kde zranění vyléčil. Dodržel slib a jako první začal jednání se svým mateřským klubem z Litvínova. "Já měl bohužel jiné požadavky, než mi oni nabízeli, tak jsem si začal hledat angažmá jinde," popisuje 31letý Petružálek.

Od severočeského týmu však podle generálního manažera Roberta Kysely dostal nadstandardní nabídku. "Kubovi jsme nabízeli na naše poměry exkluzivní smlouvu, ale nabídce Třince jsme bohužel konkurovat nemohli," přiznává.

Přestup k Ocelářům je navíc o to pikantnější, že svůj nový klub, ještě coby hlavní útočná zbraň Litvínova, pomohl porazit ve finále extraligy před dvěma lety. V euforii poté prohlásil, že za žádný jiný klub v Česku hrát nikdy nebude. A ejhle...

Nabídku měl i od Hradce

Jakube, jak se vlastně zrodil váš přestup do Třince?

Samozřejmě jsem jako první jednal s Litvínovem, který jsem nechtěl obcházet. Po dvou jednáních ale bylo jasné, že se nedohodneme. Já měl nějaké požadavky a klub mi je nemohl splnit. Tak jsem začal jednat s ostatními kluby a nejserióznější byl Třinec. Nabídku jsem měl i z Hradce Králové a dalších týmů, kterým bych chtěl taky poděkovat.

Neberou v Litvínově váš odchod trochu jako zradu?

Určitě berou. Já jsem si nasypal popel na hlavu po tom, co jsem po mistrovské sezoně prohlásil, že jinde v Česku nikdy hrát nebudu. Jsem ale jenom člověk, dělám chyby. Tohle bylo unáhlené a ve velmi emotivní chvíli. Šel jsem prostě za lepší nabídkou.

Jaké to je, přijít do klubu, který jste předloni připravil o titul?

Je to trošku paradox, ale já mám strašně rád nové výzvy. Jsem moc rád, že můžu hrát právě tady. Od spoluhráčů jsem dlouho slyšel, jaké je tu skvělé zázemí a kvůli tomu jsem se sem asi nejvíc těšil. Teď pro mě budou ohromně emotivní bitvy proti Litvínovu a já se na ně moc těším.

Zázemí v Třinci? Takové není ani v NHL

V cizině jste už zůstávat nechtěl?

Chtěl, ale agentovi jsem na rovinu řekl, ať mě nikam neprotlačuje. Když někdo odsud řekne: 'Ano Petružálka chceme, dohodneme se', tak určitě nebudu proti. Nechtěl jsem nikomu lézt do zadku a už mě to táhlo domů, do Česka. Možná mě přesvědčila i právě ta finálová série s Třincem, kdy jsem se utvrdil v tom, že zdejší liga má opravdu vysokou úroveň.

Na druhou stranu to teď budete mít hodně daleko domů...

Víte, já jsem za to vlastně rád. Jinde bych asi jezdil každý volný víkend domů a pořád bych pendloval. V Třinci budu opravdu celou sezonu a domů se podívám maximálně na Vánoce.

Jak se vám po prvním tréninku jeví síla třineckého týmu?

Jsem opravdu překvapený. Je tady strašná spousta kvalitních hráčů. Jsem moc rád, že teď navíc přivedli Martina Růžičku. Podepsali i Kamila Krepse, který je jeden z nejlepší centrů, proti kterým jsem v kariéře hrál. Nechci nějak nasazovat laťky, ale už jen v kabině je cítit ohromná síla týmu.

Co říkáte na zázemí Werk Areny? Můžete porovnávat s NHL, Ruskem i Švédskem...

Absolutně nejvíc top ze všech organizací, ve kterých jsem kdy hrál. Takové podmínky nejsou nikde v Evropě. Tomuhle nemůže konkurovat ani polovina klubů v NHL. Vždycky jsem chtěl tohle zažít. V hale budu trávit vlastně všechen čas, domů budu chodit jen přespat. Pro hráče se tady dělá opravdu totální maximum.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 7 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy