V Česku jedině za Litvínov! Byla to chyba, neměl jsem to říkat, lituje posila Třince Petružálek

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
18. 7. 2016 15:53
Po oslavách mistrovského titulu s Litvnívovem v rocel 2015 prohlásil, že za žádný jiný klub v Česku hrát nikdy nebude. A ejhle. Rok se s rokem sešel a Jakub Petružálek naskočil do přípravy třineckých Ocelářů. "Šel jsem prostě za lepší nabídkou," přiznal v rozhovoru 31letý forvard se zkušenostmi z NHL, Ruska či Švédska.
Jakub Petružálek poprvé v třineckém dresu.
Jakub Petružálek poprvé v třineckém dresu. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Ač téměř celou loňskou sezonu promarodil, je teď už zcela zdravý Jakub Petružálek jednou z největších posil třineckých Ocelářů. Se slezským celkem podepsal smlouvu na dva roky.

Po tom, co po problémech s vyhřezlou plotýnkou ukončil angažmá v Dynamu Moskva se vrátil do Česka, kde zranění vyléčil. Dodržel slib a jako první začal jednání se svým mateřským klubem z Litvínova. "Já měl bohužel jiné požadavky, než mi oni nabízeli, tak jsem si začal hledat angažmá jinde," popisuje 31letý Petružálek.

Od severočeského týmu však podle generálního manažera Roberta Kysely dostal nadstandardní nabídku. "Kubovi jsme nabízeli na naše poměry exkluzivní smlouvu, ale nabídce Třince jsme bohužel konkurovat nemohli," přiznává.

Přestup k Ocelářům je navíc o to pikantnější, že svůj nový klub, ještě coby hlavní útočná zbraň Litvínova, pomohl porazit ve finále extraligy před dvěma lety. V euforii poté prohlásil, že za žádný jiný klub v Česku hrát nikdy nebude. A ejhle...

Nabídku měl i od Hradce

Jakube, jak se vlastně zrodil váš přestup do Třince?

Samozřejmě jsem jako první jednal s Litvínovem, který jsem nechtěl obcházet. Po dvou jednáních ale bylo jasné, že se nedohodneme. Já měl nějaké požadavky a klub mi je nemohl splnit. Tak jsem začal jednat s ostatními kluby a nejserióznější byl Třinec. Nabídku jsem měl i z Hradce Králové a dalších týmů, kterým bych chtěl taky poděkovat.

Neberou v Litvínově váš odchod trochu jako zradu?

Určitě berou. Já jsem si nasypal popel na hlavu po tom, co jsem po mistrovské sezoně prohlásil, že jinde v Česku nikdy hrát nebudu. Jsem ale jenom člověk, dělám chyby. Tohle bylo unáhlené a ve velmi emotivní chvíli. Šel jsem prostě za lepší nabídkou.

Jaké to je, přijít do klubu, který jste předloni připravil o titul?

Je to trošku paradox, ale já mám strašně rád nové výzvy. Jsem moc rád, že můžu hrát právě tady. Od spoluhráčů jsem dlouho slyšel, jaké je tu skvělé zázemí a kvůli tomu jsem se sem asi nejvíc těšil. Teď pro mě budou ohromně emotivní bitvy proti Litvínovu a já se na ně moc těším.

Zázemí v Třinci? Takové není ani v NHL

V cizině jste už zůstávat nechtěl?

Chtěl, ale agentovi jsem na rovinu řekl, ať mě nikam neprotlačuje. Když někdo odsud řekne: 'Ano Petružálka chceme, dohodneme se', tak určitě nebudu proti. Nechtěl jsem nikomu lézt do zadku a už mě to táhlo domů, do Česka. Možná mě přesvědčila i právě ta finálová série s Třincem, kdy jsem se utvrdil v tom, že zdejší liga má opravdu vysokou úroveň.

Na druhou stranu to teď budete mít hodně daleko domů...

Víte, já jsem za to vlastně rád. Jinde bych asi jezdil každý volný víkend domů a pořád bych pendloval. V Třinci budu opravdu celou sezonu a domů se podívám maximálně na Vánoce.

Jak se vám po prvním tréninku jeví síla třineckého týmu?

Jsem opravdu překvapený. Je tady strašná spousta kvalitních hráčů. Jsem moc rád, že teď navíc přivedli Martina Růžičku. Podepsali i Kamila Krepse, který je jeden z nejlepší centrů, proti kterým jsem v kariéře hrál. Nechci nějak nasazovat laťky, ale už jen v kabině je cítit ohromná síla týmu.

Co říkáte na zázemí Werk Areny? Můžete porovnávat s NHL, Ruskem i Švédskem...

Absolutně nejvíc top ze všech organizací, ve kterých jsem kdy hrál. Takové podmínky nejsou nikde v Evropě. Tomuhle nemůže konkurovat ani polovina klubů v NHL. Vždycky jsem chtěl tohle zažít. V hale budu trávit vlastně všechen čas, domů budu chodit jen přespat. Pro hráče se tady dělá opravdu totální maximum.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Drony objevily v Českém Švýcarsku šest míst s vyšší teplotou, hasiči je prolévají vodou

Drony opět našly v Českém Švýcarsku šest míst se zvýšenou teplotou u Pravčické brány, Gabrieliny stezky a Borového dolu. Místa prolévají hasiči vodou. Na twitteru o tom v pondělí ráno informoval mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Noc podle něj byla klidná.

Poslední hašené území si správa národního parku, kde se 24. července rozhořel nejrozsáhlejší lesní požár v České republice, převzala v pátek odpoledne. Hasiči už od počátku minulého týdne postupně opouštěli České Švýcarsku, vystřídalo se jich tam zhruba šest tisíc.

Předané oblasti hlídají dobrovolní hasiči, které si zajistila správa. Na Mezní Louce, kde vznikla provizorní zbrojnice, je 40 profesionálních hasičů. Marvan v pondělí sdělil, že se střídají po 24 hodinách.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy