Hrajeme na náhodu. Nedivím se, že lidi pískali, řekl Michálek. Výborný Spartu ještě nevyléčil

Daniel Poláček Daniel Poláček
21. 11. 2017 22:48
V neděli dostal loktem do hlavy od třineckého Víta Christova a musel do nemocnice. Otřes mozku však lékaři nepotvrdili, a tak Zbyněk Michálek v úterý nastoupil. Za Spartu poprvé skóroval, jenže od Zlína musel přijmout porážku 1:3. Bodová šňůra Pražanů skončila na pěti zápasech a staronový kouč František Výborný má dost podnětů k dumání. "Hrajeme na náhodu," prohlásil 34letý Michálek.
Zbyněk Michálek vstřelil proti Zlínu svůj první gól za Spartu, ale k bodům to nevedlo.
Zbyněk Michálek vstřelil proti Zlínu svůj první gól za Spartu, ale k bodům to nevedlo. | Foto: ČTK

Po dvou výhrách jste padli. Proč?

Protože Zlín byl lepší než my. Hráli dobrý hokej a chytře. Čekali na naše chyby. Trošku to bylo i o prvním gólu, který bohužel dali oni. Jestli se chceme dostat někam nahoru, musíme podávat o hodně lepší výkony.

Zahýbal první inkasovaný gól i s vaší psychikou?

Určitě. Je znát, že si nevěříme. Pořádně si nenahrajeme puk, je to utrápené. Nevytvoříme si pořádnou šanci. Spíš je to takové hraní na náhodu. Není nikdo, kdo by si podržel puk, uklidnil to a vytvořil šance. Jediná cesta, jak z toho ven, je sbírat body, abychom získali sebevědomí. Na týmu leží deka. Každý drží hokejku až moc pevně.

Je pro vás těžký pohled na tabulku? Jste devátí a další týmy na vás dotírají.

Jasně. Jednou vyhrajeme a jsme na sedmém místě, jednou prohrajeme a jsme zase třináctí. Je to hrozně vyrovnané. Říkal jsem, že kdybychom vyhráli, měli bychom větší klid, ale teď zase budeme nervózní.

Když jste proti Zlínu snížil na 1:2, cítil jste šanci na zvrat?

Po druhé třetině jsme si říkali, že času je dost. Pak jsme dali gól. Minutu nato ale dostaneme na 1:3. Potom už zbývalo do konce nějakých šest minut, což je těžké. Zlín byl víc hladový než my.

Chtěl jste častou střelbou vzít odpovědnost na sebe?

My už jsme hodně stříleli předtím, ale nikdo nebyl před brankářem. Když se tam konečně někdo postavil, bylo to znát. Snažili jsme se dávat všechno do brány.

Další zápas hrajete už v pátek. Vyhovuje vám větší vytíženost?

Mně osobně jo, protože já jsem dlouho nehrál. Jsem rád, že zápasy jdou rychle za sebou. Během reprezentační pauzy to nebylo ideální. Důležitá je regenerace, protože zápasy jsou náročné. 

Za poslední dvě domácí utkání na vás celkem přišlo přes dvacet tisíc diváků. Těší vás alespoň tohle?

Ale taky už na nás pískali. Nedivím se jim, protože náš výkon nebyl ideální. V přesilovce jsme si pořádně nenahráli. Fanoušci mají právo ukázat svůj názor, když zaplatili vstupné. My je ale potřebujeme na naší straně. Snad nás budou podporovat. Myslím, že jsme v tom společně.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy