Hrajeme na náhodu. Nedivím se, že lidi pískali, řekl Michálek. Výborný Spartu ještě nevyléčil

Daniel Poláček Daniel Poláček
21. 11. 2017 22:48
V neděli dostal loktem do hlavy od třineckého Víta Christova a musel do nemocnice. Otřes mozku však lékaři nepotvrdili, a tak Zbyněk Michálek v úterý nastoupil. Za Spartu poprvé skóroval, jenže od Zlína musel přijmout porážku 1:3. Bodová šňůra Pražanů skončila na pěti zápasech a staronový kouč František Výborný má dost podnětů k dumání. "Hrajeme na náhodu," prohlásil 34letý Michálek.
Zbyněk Michálek vstřelil proti Zlínu svůj první gól za Spartu, ale k bodům to nevedlo.
Zbyněk Michálek vstřelil proti Zlínu svůj první gól za Spartu, ale k bodům to nevedlo. | Foto: ČTK

Po dvou výhrách jste padli. Proč?

Protože Zlín byl lepší než my. Hráli dobrý hokej a chytře. Čekali na naše chyby. Trošku to bylo i o prvním gólu, který bohužel dali oni. Jestli se chceme dostat někam nahoru, musíme podávat o hodně lepší výkony.

Zahýbal první inkasovaný gól i s vaší psychikou?

Určitě. Je znát, že si nevěříme. Pořádně si nenahrajeme puk, je to utrápené. Nevytvoříme si pořádnou šanci. Spíš je to takové hraní na náhodu. Není nikdo, kdo by si podržel puk, uklidnil to a vytvořil šance. Jediná cesta, jak z toho ven, je sbírat body, abychom získali sebevědomí. Na týmu leží deka. Každý drží hokejku až moc pevně.

Je pro vás těžký pohled na tabulku? Jste devátí a další týmy na vás dotírají.

Jasně. Jednou vyhrajeme a jsme na sedmém místě, jednou prohrajeme a jsme zase třináctí. Je to hrozně vyrovnané. Říkal jsem, že kdybychom vyhráli, měli bychom větší klid, ale teď zase budeme nervózní.

Když jste proti Zlínu snížil na 1:2, cítil jste šanci na zvrat?

Po druhé třetině jsme si říkali, že času je dost. Pak jsme dali gól. Minutu nato ale dostaneme na 1:3. Potom už zbývalo do konce nějakých šest minut, což je těžké. Zlín byl víc hladový než my.

Chtěl jste častou střelbou vzít odpovědnost na sebe?

My už jsme hodně stříleli předtím, ale nikdo nebyl před brankářem. Když se tam konečně někdo postavil, bylo to znát. Snažili jsme se dávat všechno do brány.

Další zápas hrajete už v pátek. Vyhovuje vám větší vytíženost?

Mně osobně jo, protože já jsem dlouho nehrál. Jsem rád, že zápasy jdou rychle za sebou. Během reprezentační pauzy to nebylo ideální. Důležitá je regenerace, protože zápasy jsou náročné. 

Za poslední dvě domácí utkání na vás celkem přišlo přes dvacet tisíc diváků. Těší vás alespoň tohle?

Ale taky už na nás pískali. Nedivím se jim, protože náš výkon nebyl ideální. V přesilovce jsme si pořádně nenahráli. Fanoušci mají právo ukázat svůj názor, když zaplatili vstupné. My je ale potřebujeme na naší straně. Snad nás budou podporovat. Myslím, že jsme v tom společně.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy