Pokuty pro Kometu se kupí, tentokrát kvůli fanouškům zaplatí už 40 000

ČTK ČTK
5. 1. 2018 15:50
Kometa Brno kvůli chování svých fanoušků během sezony už zaplatila 120 tisíc.
Fanoušci Komety v této sezoně válčí s hokejovým svazem
Fanoušci Komety v této sezoně válčí s hokejovým svazem | Foto: Lukáš Caha

Praha - Disciplinární komise hokejové extraligy dnes udělila hned několik trestů Kometě Brno za chování fanoušků v zápasech nejvyšší soutěže. Zástupci úřadujícího mistra musejí zaplatit v součtu 40.000 korun, navíc má Kometa podmíněně uzavřenou tribunu E na domácím stadionu.

Kometa byla potrestána za odpálení pyrotechniky v sektoru hostů v zápase v Pardubicích (5000 korun), za stejný prohřešek zaplatí 10.000 korun za zápas ve Vítkovicích, kde navíc dostala trest i za vulgární skandování fanoušků na adresu soupeře a rozhodčích (5000).

Nejvyšší pokutu poté klub dostal za domácí utkání proti Liberci, kde vulgární pokřiky řídila osoba s megafonem v takzvaném kotli. Disciplinární komise udělila Kometě pokutu ve výši 20.000 korun a tribunu E na jedno utkání podmíněně uzavřela se zkušební dobou jednoho měsíce. V sezoně dostalo Brno již devět trestů a pokuty dosáhly celkové výše 120.000 korun.

Vedle Brna dnes pokuty za vulgární skandování fanoušků dostaly i Pardubice (10.000), Jihlava (10.000) a Olomouc (5000). Za použití pyrotechniky ze strany fanoušků byl potrestaný i Zlín, který musí zaplatit 10.000 korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy