Pokuty pro Kometu se kupí, tentokrát kvůli fanouškům zaplatí už 40 000

ČTK ČTK
5. 1. 2018 15:50
Kometa Brno kvůli chování svých fanoušků během sezony už zaplatila 120 tisíc.
Fanoušci Komety v této sezoně válčí s hokejovým svazem
Fanoušci Komety v této sezoně válčí s hokejovým svazem | Foto: Lukáš Caha

Praha - Disciplinární komise hokejové extraligy dnes udělila hned několik trestů Kometě Brno za chování fanoušků v zápasech nejvyšší soutěže. Zástupci úřadujícího mistra musejí zaplatit v součtu 40.000 korun, navíc má Kometa podmíněně uzavřenou tribunu E na domácím stadionu.

Kometa byla potrestána za odpálení pyrotechniky v sektoru hostů v zápase v Pardubicích (5000 korun), za stejný prohřešek zaplatí 10.000 korun za zápas ve Vítkovicích, kde navíc dostala trest i za vulgární skandování fanoušků na adresu soupeře a rozhodčích (5000).

Nejvyšší pokutu poté klub dostal za domácí utkání proti Liberci, kde vulgární pokřiky řídila osoba s megafonem v takzvaném kotli. Disciplinární komise udělila Kometě pokutu ve výši 20.000 korun a tribunu E na jedno utkání podmíněně uzavřela se zkušební dobou jednoho měsíce. V sezoně dostalo Brno již devět trestů a pokuty dosáhly celkové výše 120.000 korun.

Vedle Brna dnes pokuty za vulgární skandování fanoušků dostaly i Pardubice (10.000), Jihlava (10.000) a Olomouc (5000). Za použití pyrotechniky ze strany fanoušků byl potrestaný i Zlín, který musí zaplatit 10.000 korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy