Pokuty pro Kometu se kupí, tentokrát kvůli fanouškům zaplatí už 40 000

ČTK ČTK
5. 1. 2018 15:50
Kometa Brno kvůli chování svých fanoušků během sezony už zaplatila 120 tisíc.
Fanoušci Komety v této sezoně válčí s hokejovým svazem
Fanoušci Komety v této sezoně válčí s hokejovým svazem | Foto: Lukáš Caha

Praha - Disciplinární komise hokejové extraligy dnes udělila hned několik trestů Kometě Brno za chování fanoušků v zápasech nejvyšší soutěže. Zástupci úřadujícího mistra musejí zaplatit v součtu 40.000 korun, navíc má Kometa podmíněně uzavřenou tribunu E na domácím stadionu.

Kometa byla potrestána za odpálení pyrotechniky v sektoru hostů v zápase v Pardubicích (5000 korun), za stejný prohřešek zaplatí 10.000 korun za zápas ve Vítkovicích, kde navíc dostala trest i za vulgární skandování fanoušků na adresu soupeře a rozhodčích (5000).

Nejvyšší pokutu poté klub dostal za domácí utkání proti Liberci, kde vulgární pokřiky řídila osoba s megafonem v takzvaném kotli. Disciplinární komise udělila Kometě pokutu ve výši 20.000 korun a tribunu E na jedno utkání podmíněně uzavřela se zkušební dobou jednoho měsíce. V sezoně dostalo Brno již devět trestů a pokuty dosáhly celkové výše 120.000 korun.

Vedle Brna dnes pokuty za vulgární skandování fanoušků dostaly i Pardubice (10.000), Jihlava (10.000) a Olomouc (5000). Za použití pyrotechniky ze strany fanoušků byl potrestaný i Zlín, který musí zaplatit 10.000 korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy