Po odcházejícím Prospalovi povede tým Českých Budějovic Modrý

ČTK ČTK
8. 3. 2021 11:39
Hokejisty Českých Budějovic povede po odchodu Václava Prospala jako hlavní kouč Jaroslav Modrý. Jeho asistenty budou Patrik Martinec a Roman Fousek.
Jaroslav Modrý
Jaroslav Modrý | Foto: Robert Straka - hokejcb.cz

Očekávanou změnu na střídačce Jihočechů, kteří v první sezoně po návratu mezi elitu uzavřeli tabulku po základní části, potvrdil klub na webu. Modrý se stal v Motoru zároveň vedoucím sportovního úseku.

Padesátiletý bývalý obránce Modrý zanechal stejně jako Prospal hodně hlubokou stopu v NHL, kde odehrál v základní části celkem 725 zápasů a připsal si 250 bodů za 49 gólů a 201 nahrávek. Za 28 startů v play off přidal branku a pět asistencí. Kariéru definitivně ukončil před devíti lety jako hráč Plzně. Následně působil jako asistent v AHL, ale i jako hlavní kouč u mládežnických týmů v zámoří.

"Jsem moc rád, že jsme do sportovního úseku dokázali přilákat takové osobnosti českého hokeje jako jsou Jaroslav Modrý a Patrik Martinec. Byli to vynikající hráči a mají už i velké trenérské zkušenosti z celého světa, ale i z extraligy, čehož chceme v co největší míře využít. Veškeré kroky, které jsme učinili ohledně skladby kádru pro následující sezonu, už jsme koordinovali s novým sportovním úsekem," uvedl generální manažer Stanislav Bednařík.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Na financování státního dluhu bude letos potřebovat 728,4 miliardy korun. To je o 182,1 miliardy korun více, než úřad původně plánoval v prosincové Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2021. Za růstem je především zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z 320 na 500 miliard korun kvůli dopadům pandemie a změnám daní.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy