Přestali jsme dělat ostudu, těší Rytíře. V prodloužení ukončili sérii 17 porážek

Aktualizováno 16. 2. 2024 23:00
Hokejisté Kladna otočili zápas 45. kola extraligy v Brně a výhrou 3:2 v prodloužení ukončili sérii 17 porážek. O dvou bodech pro Kladno, které po první třetině prohrávalo 0:2, rozhodl v čase 60:53 Jaromír Pytlík.
Radost hokejistů Kladna (ilustrační fotografie)
Radost hokejistů Kladna (ilustrační fotografie) | Foto: Luboš Vácha

"Všechno to z nás spadlo, ulevilo se nám. Měli jsme to v hlavě a tak jsme aspoň přestali dělat ostudu," řekl mladý útočník.

Brňané sice bodovali doma podeváté za sebou, ale promarnili možnost poskočit na čtvrté místo. Ve vyrovnaném středu tabulky jim patří šestá pozice.

Kometa začala od prvních minut plnit roli favorita a už ve 2. minutě šla do vedení. Okálovu střelu z levého kruhu Bow jen vyrazil a na Zbořilovu dorážku byl krátký. Druhý gól mohli po dalších nápaditých akcích přidat Moses a Ďaloga, jenže nebyli v koncovce přesní.

Kladenský gólman se rozchytal k velkému výkonu a v krátkém časovém rozmezí zlikvidoval vyložené šance Fleka a Cingela.

Druhý gól přišel po chybné rozehrávce Rytířů ve vlastním obranném pásmu, Pospíšil našel před Bowem volného Kollára, který se nemýlil.

Ve druhé třetině dominance Brna částečně opadla, Kladno zlepšilo pohyb i kombinaci a dostávalo se i na dostřel Furchovy branky. Blízko ke snížení stavu měl ve 29. minutě Klepiš, ale brněnského brankáře nepřekonal, stejně jako při sólovém nájezdu Smoleňák.

Kladno se dočkalo ve 35. minutě, kdy Tralmaks zblízka sebral Furchovi čisté konto. O minutu později mohl srovnat Klepiš, ale trestné střílení po Kaňákově faulu na Smoleňáka neproměnil.

Brňané v úvodu třetí třetiny přidali v útočné snaze, ale cestu k překonání pozorného Bowa hledali těžko. Kladno nedůsledně bránící Kometu potrestalo vyrovnáním v 50. minutě z hole Martina Procházky.

Rytíři bez Jaromíra Jágra, který odletěl do Pittsburghu na slavnostní vyvěšení dresu s číslem 68 pod strop haly Penguis, ucítili šanci na ukončení dlouhé série bez výhry. V závěru byli aktivnější, ale v základní hrací době už gól nepadl. Rozhodla první minuta prodloužení, v níž se před Furcha dostal Pytlík a svým sedmým gólem v sezoně ukončil černou kladenskou sérii. Rytíři porazili Brno poprvé v sezoně.

"Dnes jsme vyhráli, což je hezké, ale pokud chceme vyhrávat víc, tak musíme něco změnit. Nějaká šance dohnat Bolku tam ještě je, ale musíme hrát líp, aby to bylo poznat nejen na skóre, ale i na hře," zakončil Pytlík.

45. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. A. Zbořil (Okál), 19. Kollár (K. Pospíšil, J. Kos) - 35. Tralmaks (Sideroff, Klepiš), 50. M. Procházka (Melka, Klepiš), 61. Pytlík (Slováček, Klepiš). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček - Rampír, Blažek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: D. Furch - Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka, Holland, L. Kaňák, Osburn - Flek, Cingel, Zaťovič - J. Kos, Kollár, K. Pospíšil - Moses, A. Zbořil, Okál - Kohout, Ekrt, Vincour. Trenér: Modrý.

Kladno: Bow - Ticháček, T. Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber - Tralmaks, Melka, Sideroff - M. Procházka, Klepiš, Smoleňák - Jarůšek, Pytlík, Strnad - Nedvěd, Vimmer. Trenér: O. Vejvoda ml.

HC Vítkovice Ridera - Banes Motor České Budějovice 5:7 (1:3, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 10. Lakatoš (Auvitu), 27. Chlán (Auvitu, Prčík), 29. Roberts Bukarts (Peterek, Krieger), 35. Fridrich (M. Barinka), 59. Rihards Bukarts (Auvitu, Claireaux) - 1. Ordoš (Gulaš, Kondelík), 1. Harris (Kachyňa, M. Beránek), 4. Přikryl (Koláček, Gulaši), 34. Vopelka (Harris, Koláček), 50. Harris (F. Přikryl, Valský), 58. Harris (Kubík), 59. F. Přikryl (Kubík, Hrachovina). Rozhodčí: Mejzlík, Stano (SR) - Ondráček, Hynek. Vyloučení: 2:2, navíc Gulaši (České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4599.

Vítkovice: Klimeš (4. Machovský) - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, Kotala - P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich - Peterek, Krieger, Roberts Bukarts - Přibyl, Claireaux, Rihards Bukarts. Trenér: Trnka.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, Harris, M. Beránek - Vopelka, Koláček, F. Přikryl - Valský, Pech, Toman. Trenér: Čihák.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Pyrochta (Lantoši), 58. O. Roman (Lantoši, Pyrochta) - 12. Kirk (Jaks), 15. O. Kaše (D. Kaše, Czuczman), 38. A. Kudrna (Demel, Czuczman). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Frodl, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Pitule - Zile oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 3011.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, Jánošík, Lintuniemi, Gewiese, A. Čech - Lantoši, O. Roman, Skalický - Rohdin, Järvinen, Dvořáček - Hradec, Malát, Krivošík - J. Stránský, Fořt, Pitule. Trenér: Král.

Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman - Abdul, Kirk, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Zygmunt, Gut, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Šalda. Trenér: Mlejnek.

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Estephan (Blain, Lalancette), 29. T. Pavelka (Blain, Estephan) - 9. M. Růžička (Kundrátek, A. Nestrašil), 12. M. Růžička (Voženílek, A. Nestrašil), 36. L. Hudáček (Marinčin). Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5019.

Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina, P. Marcel - Okuliar, Tamáši, Perret - Estephan, Miškář, Šťastný - Jergl, Kevin Klíma, R. Pavlík - Eberle, Lalancette, Jasper. Trenér: T. Martinec.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, M. Adámek, J. Jeřábek, Polášek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - Kurovský, L. Hudáček, Daňo - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. Anděl (Orsava, T. Černý), 43. Anděl (Plášek, Rašner) - 9. Irving (M. Forman, Sobotka), 39. Řepík, 52. K. Hrabík (D. Vitouch), 60. M. Forman (J. Lajunen). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Rašner - Navrátil, Macuh, Kunc - Bambula, Nahodil, Klimek - P. Musil, J. Knotek, Kusko - Orsava, Anděl, Plášek. Trenér: J. Tomajko.

Sparta: Kořenář - Moravčík, Kempný, Irving, Beaudin, Mozík, Němeček, Mikliš - Řepík, Sobotka, M. Forman - Chlapík, J. Lajunen, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Kassian, D. Vitouch, K. Hrabík. Trenér: Gross.

1. Pardubice 45 28 7 5 5 168:101 103
2. Sparta Praha 47 29 6 2 10 153:104 101
3. Třinec 46 23 8 5 10 152:110 90
4. Liberec 47 22 3 3 19 155:143 75
5. Litvínov 46 21 4 4 17 142:139 75
6. Brno 45 19 6 5 15 137:119 74