Jágrova paruka za podporu dětí. Subban vyzývá k bleskové akci

ČTK ČTK
27. 1. 2017 13:44
Vylosovaný dárce v Subbanově charitativní akci získá paruku s dlouhými černými vlasy, s níž kanadský hráč na loňském Utkání hvězd NHL imitoval Jaromíra Jágra.
P. K. Subban na loňském Utkání hvězd
P. K. Subban na loňském Utkání hvězd | Foto: ČTK

Nashville - Hokejový obránce P.K. Subban vyhlásil ve čtvrtek bleskovou charitativní akci, jejímž cílem je za 24 hodin vybrat alespoň 5000 dolarů (126.000 korun). Vylosovaný dárce získá paruku s dlouhými černými vlasy, s níž kanadský hráč na loňském Utkání hvězd NHL imitoval Jaromíra Jágra.

"Když dáte společně dohromady minimálně 5000 dolarů na podporu nemocných dětí, dorovnám pak celkovou částku stejnou sumou, která bude vybrána. Kdo přispěje alespoň deseti dolary, bude zařazen do slosování o jedinečnou paruku ve stylu Jágr, kterou jsem měl minule na Utkání hvězd, a 25 podepsaných fotografií, na nichž jsem já s Jaromírem," vyzval dárce Subban.

Olympijský vítěz, který byl tehdy ještě hráčem Montrealu, pobavil před rokem na exhibici, když si na nájezd při dovednostních soutěžích vzal dres Floridy s Jágrovým číslem 68 a černou paruku připomínající účes, který českou legendu charakterizoval v 90. letech. "Byla to pocta Jágrovi a jeho skvělé kariéře, je jedním z nejlepších hráčů všech dob," řekl Subban.

Sedmadvacetiletá hvězda Nashvillu, která na nadcházejícím Utkání hvězd povede s kapitánským "céčkem" tým Centrální divize, se charitě věnuje dlouhodobě. V září 2015 se zavázal, že během sedmi let věnuje dětské nemocnici v Montrealu deset milionů dolarů.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Bruce Springsteena na Broadwayi neuslyší lidé naočkovaní AstraZenecou

Slavný americký písničkář Bruce Springsteen bude od příští soboty 26. června opět vystupovat na newyorské Broadwayi se svou komorní show Springsteen on Broadway, kde hraje na kytaru i klavír, vypráví nebo čte úryvky z autobiografie. Jak ale informoval britský deník Guardian, do sálu smí jen lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna nebo jednou dávkou Johnson & Johnson. Ti, kdo dostali vakcínu AstraZeneca, rozšířenou ve Velké Británii a Kanadě, pořadatelé dovnitř nevpustí. AstraZenecu pro použití v USA dosud neschválil tamní Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Opatření kritizuje třeba kanadský deník Toronto Star. "Show must go on. Ale vás, co jste dostali AstraZenecu, nikdo nezval," napsal list, podle nějž tak Springsteenovu show nemohou vidět Kanaďané či Britové, kteří byli naočkovaní doma, ale pohybují se v USA.

Posluchači budou smět zaplnit všech 1710 míst v sále divadla St. James Theatre, respirátory uvnitř nejsou povinné.

Zdroj: Guardian
Aktualizováno před 1 hodinou

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda, který je jeho i Hynkovým týmovým parťákem ve stáji Canyon Northwave, ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

"Je to můj druhý mistrák na Evropě a hned placka, musím být spokojený," řekl Stošek. Cítil ale, že měl na víc. "Občas mi padal řetěz a nebyl jsem schopný kontinuálně jet, což mě stálo kontakt s čelem," dodal sedmadvacetiletý jezdec, který byl loni třetí na maratonském mistrovství světa.

"Nakonec to ale dopadlo parádně, i když nefungovalo ideálně kolo. Ze sebe jsem vytáhnul maximum a morálkou jsem to dotáhl na trojku. Cílil jsem sice na vítězství, nemůžou však vyhrát všichni. Trať je tady těžká s dlouhými kopci, ale nohy byly dobré. Vytěžil jsem z toho maximum. Pro nás jako tým je to bomba," pochvaloval si Stošek.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Mistrovství Evropy v maratonu horských kol v Evoléne (Švýcarsko):

Muži (78 km): 1. Seewald (Něm.) 4:02:50, 2. Porro (It.) -3:57, 3. Stošek -7:58, …7. Hynek -13:01, 26. Adel (všichni ČR) -32:08.

Ženy (70 km): 1. Fischerová (Šp.) 4:05:16, 2. Häberlinová -5:11, 3. Forchiniová (obě Švýc.) -7:26.

Zdroj: ČTK
Další zprávy