Plzeň má nového brankáře. Největší posilou je ale tahoun Tygrů Bulíř

ČTK ČTK
1. 5. 2021 9:06
Hokejisty extraligové Plzně posílí brankář Miroslav Svoboda, obránce Dominik Graňák a útočníci Michal Bulíř, Jan Schleiss a Gustaf Thorell ze Švédska. Západočeši seznam novým posil oznámili na svém webu.
Michal Bulíř míří do Plzně po letech v Liberci.
Michal Bulíř míří do Plzně po letech v Liberci. | Foto: ČTK

Šestadvacetiletý Svoboda se do Plzně vrací po třech letech. V dresu Západočechů si vybojoval smlouvu s Nashvillem, v zámoří se ale neprosadil a vrátil se do Evropy. Poslední dvě sezony chytal za Vítkovice, nyní by měl v Plzni nahradit Dominika Frodla.

"Pokud se nepletu, Míra chtěl změnit prostředí a my se s ním domluvili rychle. Podepsal smlouvu na dva roky a my očekáváme, že s Dominikem Pavlátem vytvoří vyrovnanou dvojici tak, abychom se jako tým dostali do play off a i nadále se pohybovali v patrech tabulky, ve kterých si přejeme," uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Z Vítkovic se do Plzně vrací i odchovanec Schleiss, který klub opustil stejně jako Svoboda v roce 2018.

Nejvýraznější posilou by měl být Bulíř, který patřil mezi klíčové hráče Liberce. Devětadvacetiletý útočník nastřílel v aktuální sezoně za Tygry včetně play off 22 gólů a pomohl týmu k postupu do finále. V roce 2016 získal s Libercem mistrovský titul.

"Očekáváme od něj body. Nechci na něho vytvářet umělý tlak s tím, že bude muset na sto procent nahradit Milana Gulaše, ale Michal si sám uvědomuje, že by měl být lídrem týmu, který ho potáhne. Bavili jsme se s ním na tohle téma a potěšilo mě, že jednak zájem byl oboustranný a že svou roli vzal," řekl Vlasák.

Extraligovým šampionem je i sedmatřicetiletý Graňák, který českou nejvyšší soutěž vyhrál v roce 2003 se Slavií. O devět let později získal i Gagarinův pohár za triumf v KHL. Bývalý slovenský reprezentant hrál v uplynulé sezoně za Karlovy Vary a Hradec Králové.

"Dominika znám ještě ze Slavie. Vím, jaký je charakterově, a dal bych za něj ruku do ohně. Udržuje si velice stabilní výkonnost a navíc k nám přichází také s tím, že nám také pomůže s výchovou mladých hráčů v obraně," řekl Vlasák na adresu beka, který podepsal roční kontrakt.

Extraligová premiéra čeká švédského útočníka Thorella, který doposud působil v druholigovém celku BIK Karlskoga. V poslední sezoně nasbíral ve 40 zápasech základní části 47 bodů za 14 branek a 33 asistencí. Dalších pět gólů a osm přihrávek přidal v 11 duelech play off.

"Gustafa Thorella jsme měli vyhlédnutého už loni, ale vinou okolností spojených s covidem a určitými rodinnými problémy přichází letos. Je to typický tvořivý hráč, kterého do prvních dvou lajn potřebujete. Přichází s velkými očekáváními, neboť se jedná o velice chytrého hráče, který může tvořit hru a který by nám měl opravdu pomoct," uvedl Vlasák

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy