Finále bude možné v Liberci sledovat i na náměstí, projekce zvažuje i Brno

ČTK ČTK
11. 4. 2017 14:46
Radnice Liberce umístí velkoplošnou obrazovku na náměstí Dr. E. Beneše. Velkoplošnou projekci zvažuje na Zelném trhu i Brno.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Caha

Liberec/Brno - Příznivci libereckých Bílých Tygrů budou moci všechny finálové zápasy hokejové extraligy sledovat i v centru města. Radnice umístí velkoplošnou obrazovku na náměstí Dr. E. Beneše. ČTK o tom dnes informoval primátor Liberce Tibor Batthyány (býv. ANO). Velkoplošnou projekci zvažuje na Zelném trhu i Brno, řekl ČTK starosta městské části Brno-střed Martin Landa (Žít Brno). Podle něj radnice rozhodne do konce týdne.

"Přenosy budou na náměstí při všech zápasech, jak domácích i venkovních," uvedl liberecký primátor. Finále s Kometou začne v pátek v Liberci, kde se bude hrát o den později i druhý zápas série na čtyři vítězství. Promítání obou domácích duelů se stane součástí velikonočních trhů, které budou na náměstí až do neděle.

Na Zelném trhu v Brně by měly být dvě velké obrazovky na všech sedm možných zápasů. "Hokejový park se otevře vždy asi hodinu před utkáním. Chybět nebude ani pódium s doprovodným programem," řekl ČTK organizátor akce Pavel Bartošek. Očekává tisícové návštěvy. "Na Zelný trh se vejde asi 7000 lidí. Myslím, že náměstí bude plné," dodal Bartošek.

V minulosti přišlo na náměstí Svobody na finále s účastí Komety 12.000 lidí. Podle Bartoška však nelze náměstí Svobody využít kvůli stížnostem některých lidí na hluk.

Přenosy z finále hokejové extraligy byly na náměstí u liberecké radnice poprvé loni. Tygři tehdy porazili pražskou Spartu 4:2 na zápasy a získali premiérový titul. Zápasy na náměstí sledovalo několik stovek lidí, na rozhodující duel tam při teplotách kolem nuly a za občasného sněžení přišlo asi 400 příznivců Bílých Tygrů.

Cena za přenosy se bude podle primátora odvíjet podle toho, kolikrát se bude hrát. "Jeden zápas nás stojí 10.000 korun jen na právech pro Českou televizi, dalších zhruba 30.000 korun samotné promítání," dodal primátor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy