Nečas hrát extraligové finále nebude, Brno jej uvolnilo na MS

ČTK ČTK
11. 4. 2017 10:02
Česká osmnáctka před MS získala velkou posilu. Kometa nakonec uvolní pro potřeby reprezentace Martina Nečase.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Lukáš Caha

Brno - Hokejový útočník Martin Nečas bude ve finále extraligy chybět v sestavě Brna, vedení Komety se jej totiž rozhodlo uvolnit do reprezentace, kterou čeká od pátku na Slovensku mistrovství světa hráčů do 18 let. Jeden z největších českých talentů této věkové kategorie má být kapitánem týmu a klíčovou postavou mužstva.

"V pondělí jsem dlouho hovořil s koučem (reprezentace) Václavem Varaďou a naprosto jeho rozhodnutí respektuju. My Martina pustit musíme a víc bych to teď komentovat nechtěl," uvedl majitel klubu, generální manažer i trenér v jedné osobě Libor Zábranský na webu Komety.

Nečas byl pevnou součástí brněnské sestavy v základní části extraligy i v play off, ve kterém je se čtyřmi góly druhým nejlepším střelcem mužstva. Lépe je na tom jen Vojtěch Němec. Již dříve Kometa pro potřeby reprezentační osmnáctky uvolnila i obránce Filipa Krále, který také v play off naskakoval do hry z pozice sedmého beka.

Zábranský na klubovém webu poukázal na fakt, že se Brno stejně jako týmy Pardubic a Jihlavy, které ještě nyní hrají, bude muset navíc vypořádat s pravidly o nasazování mladších hráčů do extraligových zápasů. Na soupisku pro utkání totiž mohou využít maximálně 18 hráčů do pole ve věku 20 let a starší. Pokud chtějí využít i zbývající dvě místa, musí nasadit juniory.

"Na mistrovství světa jedou například Škarek, Zadina, Kaut, ale výjimka se neruší. Je potřeba si uvědomit, že ať je to baráž nebo finále, tak majitelé platí hráče, celý rok se o něco snažíte a kluci v klíčové fázi sezony odjedou na reprezentační akci. Je to nová věc, asi nikdo nepočítal s tím, že mladí hokejisté budou takhle důležití pro tým," uvedl Zábranský a připomněl, že v průběhu MS hráčů do 20 let vedení Českého svazu ledního hokeje pravidla pro start juniorů každoročně upravuje. "Měli bychom se z toho poučit a udělat výjimku i v této kategorii," řekl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy