Bylo to šílené, vzpomíná Kousal na "kokainovou" kauzu. Po očištění na ledě září

ČTK ČTK
18. 12. 2020 21:18
Gólem a čtyřmi asistencemi pomohl v šesti zápasech po návratu do sestavy útočník Robert Kousal hokejistům Pardubic ke čtyřem výhrám a 12 bodů. Užívá si hokej poté, co byl v polovině listopadu vyřazen z kádru pro podezření z řízení pod vlivem omamných látek, které se nakonec nepotvrdilo.
Robert Kousal
Robert Kousal | Foto: ČTK

"Jsem rád, že se vše vyvrátilo a že už mohu opět normálně žít. Na hokej jsem se těšil," řekl Kousal v rozhovoru pro klubový web. Jeho problémy začaly poté, co jej 10. listopadu zastavila policejní hlídka kvůli dopravnímu přestupku. "Jel jsem z tréninku, natankoval jsem a porušil jsem přikázaný směr jízdy, protože jsem spěchal domů na oběd. Vyjel jsem tak od té benzínky na druhou stranu," popsal Kousal.

"Nejprve mě kontrolovali na alkohol, to jsem byl negativní. Pak mi udělali kontrolu na omamné látky stěrem z čela. Ten ukázal na kokain, což mě šokovalo. Jeli jsme na krevní testy, po kterých jsem pouze v nejistotě čekal, jak to všechno dopadne. Byl jsem si ale jistý tím, že jsem žádný kokain neměl a to se potvrdilo," uvedl třicetiletý účastník mistrovství světa v letech 2016 a 2018.

Podezření se u Kousala nakonec nepotvrdilo a dostal jen pokutu 500 korun za porušení dopravních předpisů. "První dny byly šílené. Měl jsem stovky telefonátů a zpráv, co se stalo. Všem jsem musel vysvětlovat, že jsem si nic takového nevzal. Teď jsem rád, jak to všechno dopadlo a že už můžu zase normálně fungovat. Hodně lidí mě asi na první dobrou odsoudilo, i když nebyly žádné důkazy, že bych něco takového spáchal. Jsem rád, že se to vyvrátilo," prohlásil Kousal.

Sezonu Pardubicím na více než měsíc přerušila karanténa kvůli koronaviru a pak i pauza v soutěži. Kousal měl ještě další nucenou přestávku, opět téměř měsíční. "Kondiční trenér Petr Mocek s naším masérem a kustodem Mandym (Martinem Mandysem) mi dovezli nějaké pomůcky na trénování, za což musím klubu poděkovat, protože jsem se mohl připravovat alespoň doma individuálně. K tomu jsem chodil také běhat. Dostal jsem podrobný plán na každý den, někdy to bylo dvoufázové a připravoval jsem se poctivě, ale to vám samozřejmě nikdy zápasy nenahradí," prohlásil Kousal.

Do týmu se vrátil podmínečně na konci listopadu, když krevní rozbor neprokázal užití kokainu. "Byl jsem samozřejmě šťastný, že už je to všechno za mnou. V tu dobu to ještě nebylo uzavřené, ale už jsem mohl fungovat a vrátit se do běžného režimu, mohl jsem trénovat a hrát zápasy. Hodně se mi ulevilo a byl jsem rád, že jsem zpátky," uvedl.

Po potvrzení, že pod vlivem omamných látek neřídil, se 11. prosince vrátil do kádru definitivně. A hned potvrzoval, že patří mezi lídry. "Musím říct, že jsem se asi cítil lépe než na začátku sezony před vynucenou pauzou. Asi to bylo tím, že jsem se na hokej těšil a byl jsem rád, že konečně můžu hrát," řekl Kousal.

"Hned v prvním zápase jsme porazili 5:1 Vítkovice. Hodně jsem se bál, protože jsem nevěděl, jak to zvládnu po fyzické a psychické stránce, ale výhra mi pomohla. Další zápasy už vypadaly dobře. Sedli jsme si s Anthonym Camarou. Myslím si, že nám to docela klape. Po návratu jsme vyhráli čtyři zápasy z šesti, takže si nemohu stěžovat," dodal Kousal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy