Extraliga si chce vychovat rozhodčí z vlastních hráčů

ČTK ČTK
3. 3. 2015 16:00
Již v květnu by měla začít fungovat Akademie rozhodčích ledního hokeje a ředitel extraligy Josef Řezníček věří, že do tří let z ní tři až pět arbitrů naskočí do nejvyšších soutěží
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Liška

Praha - Extraligové, ale i prvoligové kluby se chtějí pokusit vychovat si rozhodčí ze svých současných nebo bývalých hráčů, pokud možno v současnosti juniorského věku. Již v květnu by měla začít fungovat Akademie rozhodčích ledního hokeje a ředitel extraligy Josef Řezníček věří, že do tří let z ní tři až pět arbitrů naskočí do nejvyšších soutěží.

Kluby se na vzniku akademie dohodly již v lednu a podle původních plánů měl každý z nich do konce února nominovat jednoho svého zástupce. "Kluby ale přiznaly, že mají starosti s play off. Navíc i kandidáti, kterým by to mohly nabídnout, ještě hrají v juniorkách. Dohodli jsme se tak, že termín posuneme do konce dubna, kdy budou všechny soutěže ukončeny," řekl Řezníček na dnešní tiskové konferenci před startem extraligového play off.

Komise rozhodčích pracuje s kandidáty již několik let, program akademie je však zaměřen na současné hokejisty, kteří mají velmi dobré bruslařské základy. "Už začátkem května pro ně budou připraveny intenzivní semináře, kde by se doučovali teorii. Přes léto by tak teoreticky mohli získat statut rozhodčího a od začátku příští sezony by mohli pískat třeba dorostenecké soutěže," uvedl Řezníček, který očekává, že od klubů hokejový svaz získá 28 jmen. "Chtěli bychom, aby z akademie vzešli tři až pět rozhodčích, kteří by byli v horizontu dvou až tří let připraveni na extraligu," prohlásil.

Hokejová extraliga má v současnosti problém s nedostatkem rozhodčích, přes sezonou jich řada ukončila kariéru a například zřejmě nejlepší český arbitr Antonín Jeřábek odešel řídit zápasy Kontinentální ligy. Zejména na začátku sezony si kluby stěžovaly na časté chyby hlavně u nováčků mezi rozhodčími v nejvyšší soutěži.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy