Čísla extraligy: Litvínovští střelci i věrní fans Pardubic

V neděli skončila základní část hokejové extraligy. Komu to nejlépe střílelo, na jaký stadion chodilo nejvíc divák či kdo nejvíc fauloval? I to se dozvíte z naší galerie.
Na začátek si zopakujme nejdůležitější fakt, Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části vybojovali hokejisté Třince.
Oceláři ale s nakonec s 107 body zůstali těsně pod historickým rekordem Pardubic v počtu získaných bodů v základní části.
Poslední skončila pražská Slavia, která má navíc s pouhými 44 body už před zápasy skupiny o 11. až 14. místo jistou účast v baráži o extraligu.
Útočník Viktor Hübl vyhrál s 58 body z 51 zápasů kanadské bodování,...
Foto: CPA
Sport Sport
2. 3. 2015 12:52
V neděli skončila základní část hokejové extraligy. Komu to nejlépe střílelo, na jaký stadion chodilo nejvíc divák či kdo nejvíc fauloval? I to se dozvíte z naší galerie.

Více o hokejové extralize čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 16 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy