Erat a Eliáš hlavními hvězdami zápasu. Erat má 4 body

zh
13. 11. 2007 7:10
Oba vstřelili vítězný gól
Gólman Pittsburghu Penguins Dany Sabourin pouští vítěznou trefu Patrika Eliáše z New Jersey Devils. | Foto: Reuters

Columbus - Martin Erat byl u všech čtyřech branek Nashvillu na ledě Columbusu, dvakrát jako střelec, dvakrát jako asistent. Jeho tým vyhrál 1:4, jediný gól Columbusu střelil David Výborný.

Na úvodní branku nashvillského Dumonta ze 7. minuty dokázal Výborný odpovědět za pouhých 15 vteřin. Jenže ve 13. minutě se po pěkné individuální akci trefil Martin Erat a hosté znovu vedli.

Jak se ukázalo, šlo o vítěznou branku. Ve druhé třetině gól nepadl,  ve třetí přidali další dva zásahy hosté.

V 52. minutě se znovu úspěšně napřáhl Dumont a opět po přihrávce Erata. Rodák z Třebíče pak stejně jako kolega z útoku přidal druhý gól. 28 vteřin před koncem poslal puk do prázdné brány při power play domácích.

"Víme, že musíme tvrdě makat celých 60 minut. V této lize není nic zadarmo. Hodněkrát jsme už na to doplatili, nyní se snažíme dostat výsledkově nahoru," cituje Martina Erata agentura AP.

Davidu Výbornému se nedaří podobně jako celému Columbusu. Mužstvo vyhrálo z posledních šesti duelů jediný, český útočník si v šestnácti zápasech  připsal pouze pět asistencí, pondělní gól byl vůbec jeho první v tomto ročníku NHL.

Patrik Eliáš z New Jersey v Pittsburghu přihrával v první třetině  při akci na 2:0, v 55. minutě pak rozhodl vyrovnané utkání vítězným gólem na konečných 3:2 pro hosty.

Eliáš byl stejně jako Erat vyhlášen hlavní hvězdou střetnutí.

Na straně domácího Pittsburghu opět vládli mladíci Sidney Crosby a Jevgenij Malkin. Zařídili obě branky, Crosby byl vyhlášen druhou hvězdou.

Zápas domácí Floridy s Carolinou se nepovedl brankáři Tomáši Vokounovi. Za prohru 3:4 nese svůj díl viny a jen velice nerad bude vzpomínat na tři kuriózní góly.

Cory Stillman poslal Carolinu do vedení 2:1, když načapal Vokouna neprozřetelně vyjetého z brány. Jason Williams zařídil vedení 3:2, když překvapil českého gólmana střelou z dálky.

Vítěznou branku zaznamenal znovu Stillman, ačkoliv poslal kotouč zpoza brány bekendem. Puk se nešťastně odrazil od Vokounových chráničů a hokejky floridského obránce Steva Montadora a skončil v síti.

Po střetu s českým gólmanem se navíc zranil carolinský útočník Erik Cole.