Cizinci v KHL navzdory válce: Čtyři Češi i plno Kanaďanů. Hudáček dál dělá své show

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
Aktualizováno 28. 9. 2022 8:47
V důsledku ruské agrese na území Ukrajiny zažila Kontinentální hokejová liga velký odliv špičkových zahraničních hráčů. Přesto se našli hokejisté, kteří vábení východu neodolali a v KHL i přes válku rozpoutanou Vladimirem Putinem působí. Podívejte se na přehled.

Rudolf Červený

Rudolf Červený v české reprezentaci před MS 2019.
Rudolf Červený v české reprezentaci před MS 2019. | Foto: Lukáš Caha

Prvním českým hokejistou, který vyslyšel chrastění ruských peněz, se stal Rudolf Červený. Třiatřicetiletý útočník se v červnu dohodl na angažmá s Vladivostokem.

Někdejší dlouholetý hráč Českých Budějovic a Hradce Králové, zároveň majitel 26 reprezentačních startů, působil v KHL už ve Slovanu Bratislava a v minulé sezoně v Dinamu Riga. Až do doby, než se lotyšský účastník ze soutěže právě kvůli ruské invazi na Ukrajinu odhlásil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Ukrajinská ekonomika letos klesne o 35 procent, očekává Světová banka

Ukrajinská ekonomika, kterou zdevastovala invaze ruských vojsk, v letošním roce klesne o 35 procent. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Nový odhad nicméně představuje zlepšení proti červnové prognóze, kdy SB propad odhadovala na 45,1 procenta. Válka zničila ukrajinské továrny i zemědělskou půdu, z domovů pak vyhnala miliony Ukrajinců. SB odhaduje, že obnova země bude stát minimálně 349 miliard dolarů (zhruba 8,6 bilionu korun).

"Ukrajina nadále potřebuje obrovskou finanční podporu," uvedla viceprezidentka SB pro Evropu a Střední Asii Anna Bjerdeová. Ukrajina podle ní peníze potřebuje kvůli zbytečnému pokračování války i kvůli financování projektů na obnovu a rekonstrukci. Světová banka předpokládá, že v příštím roce se ukrajinská ekonomika vrátí k růstu, který nyní odhaduje na 3,3 procenta. Upozorňuje ale, že výhled je velmi nejistý a bude záviset na vývoji války.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Senátorský klub ProRegion změnil název, předsedou je Adámek

Senátorský klub ProRegion, v němž jsou zástupci ANO a sociálních demokratů, změnil název podle těchto stranických uskupení. Novým předsedou klubu ANO a ČSSD byl v úterý zvolen šumperský senátor Miroslav Adámek (za ANO). 

Adámek byl v končícím volebním období Senátu prvním místopředsedou frakce. Nahradil Jaroslava Větrovského (dříve za ANO), který v letošních senátních volbách kandidoval za hnutí Jihočeši 2012 a mandát neobhájil.

Místopředsedou klubu se stal znovu Petr Vícha (ČSSD), který bude v nadcházejícím období jediným plnohodnotným senátorem sociální demokracie. Bývalá vládní strana, která měla v horní komoře před 12 lety nadpoloviční většinu, v letošních senátních volbách nedokázala získat ani jeden mandát, dvě křesla obhajovala. Klub bývalých vládních stran tak bude mít místo devíti pouze šest členů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy