Senzace i světové unikáty. To je 30 největších úspěchů samostatného Česka

Senzace i světové unikáty. To je 30 největších úspěchů samostatného Česka
DVĚ ZLATA MARTINA DOKTORA (1996). Na letních olympijských hrách v Atlantě vyhrál rychlostní kanoista Doktor zlato na kilometrové i poloviční trati. Pozoruhodné je, že to zvládl ve dvou dnech. Dosud je jediným českým sportovcem, který z jedné letní olympiády přivezl dvě zlaté medaile.
STŘÍBRNÉ EURO (1996). Tým trenéra Dušana Uhrina mohl na mistrovství Evropy v Anglii vypadnout už ve skupině. Vladimir Šmicer však dvě minuty před koncem zápasu s Ruskem zařídil remízu a postup do čtvrtfinále, kde pak Karel Poborský zazářil legendárním lobem. Českou jízdu zastavilo až Německo v prodloužení finálového klání.
TURNAJ STOLETÍ (1998). Zlaté putování hokejistů na zimní olympiádě v japonském Naganu pohnulo českou společností víc než kterýkoliv jiní sportovní úspěch. Svěřenci Ivana Hlinky tehdy triumfovali v bezprecedentní konkurenci, neboť turnaje pod pěti kruhy se poprvé v historii zúčastnily hvězdy NHL.
TŘETÍ HART TROPHY (1999). Hartova trofej je zřejmě nejprestižnější individuální cena v ledním hokeji, uděluje se nejužitečnějšímu hráči slavné NHL. V roce 1999 ji získal Jaromír Jágr, čímž navázal na triumfy Dominika Haška z let 1997 a 1998. Češi jsou tak vedle Kanaďanů jediným národem, který tuto trofej držel tři roky v řadě.
Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Sport Sport
2. 1. 2023 12:42
Česko během třiceti let samostatnosti zaujalo i ve světě sportu. Deník Aktuálně.cz vybral z nespočtu sportovních úspěchů třicet těch největších. Připomenout si je můžete v této fotogalerii.
 

Právě se děje

Další zprávy