Senzace i světové unikáty. To je 30 největších úspěchů samostatného Česka

Senzace i světové unikáty. To je 30 největších úspěchů samostatného Česka
DVĚ ZLATA MARTINA DOKTORA (1996). Na letních olympijských hrách v Atlantě vyhrál rychlostní kanoista Doktor zlato na kilometrové i poloviční trati. Pozoruhodné je, že to zvládl ve dvou dnech. Dosud je jediným českým sportovcem, který z jedné letní olympiády přivezl dvě zlaté medaile.
STŘÍBRNÉ EURO (1996). Tým trenéra Dušana Uhrina mohl na mistrovství Evropy v Anglii vypadnout už ve skupině. Vladimir Šmicer však dvě minuty před koncem zápasu s Ruskem zařídil remízu a postup do čtvrtfinále, kde pak Karel Poborský zazářil legendárním lobem. Českou jízdu zastavilo až Německo v prodloužení finálového klání.
TURNAJ STOLETÍ (1998). Zlaté putování hokejistů na zimní olympiádě v japonském Naganu pohnulo českou společností víc než kterýkoliv jiní sportovní úspěch. Svěřenci Ivana Hlinky tehdy triumfovali v bezprecedentní konkurenci, neboť turnaje pod pěti kruhy se poprvé v historii zúčastnily hvězdy NHL.
TŘETÍ HART TROPHY (1999). Hartova trofej je zřejmě nejprestižnější individuální cena v ledním hokeji, uděluje se nejužitečnějšímu hráči slavné NHL. V roce 1999 ji získal Jaromír Jágr, čímž navázal na triumfy Dominika Haška z let 1997 a 1998. Češi jsou tak vedle Kanaďanů jediným národem, který tuto trofej držel tři roky v řadě.
Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
Sport Sport
2. 1. 2023 12:42
Česko během třiceti let samostatnosti zaujalo i ve světě sportu. Deník Aktuálně.cz vybral z nespočtu sportovních úspěchů třicet těch největších. Připomenout si je můžete v této fotogalerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Dálnici D5 na Tachovsku uzavřela ve směru na Prahu nehoda dodávky

Dálnici D5 u Boru na Tachovsku uzavřel v úterý ráno zhruba na hodinu ve směru na Prahu na 127. kilometru náraz dodávky do svodidel. Později byl provoz částečně obnoven. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a policie. Podle policistů jsou na místě zranění.

Nehoda se stala kolem 05:00. Doprava byla nejprve odkloněna na Exitu 128 Bor až po Exit 119 Benešovice. Po 06:00 oznámilo ŘSD, že je už dálnice průjezdná jedním pruhem a netvoří se kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy