Severská krása, strojové fandění i skákající Češi. Tak diváci hltají hokej v Tampere

Severská krása, strojové fandění i skákající Češi. Tak diváci hltají hokej v Tampere
Za první týden mistrovství se v Tampere otočily i stovky českých fanoušků. Ti dorazili jak v párech,...
... tak ve větších skupinkách, s tradičně popsanými vlajkami.
Velmi početnou (a hlasitou) skupinu tvoří v Tampere příznivci Lotyšska. Dávají o sobě znát na tribunách, v okolí haly i v přilehlých restauracích.
Finové jsou mezi fanoušky známí jako mistři extravagantních obleků. Tato dvojice evidentně věří ve zlatý úspěch.
Foto: Martin Skála
Ondřej Zoubek Martin Skála, Ondřej Zoubek
21. 5. 2022 9:10
Tampere (od našeho zpravodaje) - Světový šampionát v hokeji se po třech letech hraje zase před fanoušky. Ti finští vytáhli doma v Tampere vlajky, dresy, extravagantní oblečky a při každém duelu Suomi plní novou Nokia Arenu v počtu okolo 11,5 tisíce. Ani Češi a příznivci ostatních týmů se nechtějí nechat zahanbit. Podívejte se na fotogalerii z dějiště turnaje.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy