Čeští junioři nestačili ani na Švédy. Dostali šest gólů

30. 12. 2010 23:30
Česká republika - Švédsko 3:6 (1:3, 2:2, 0:1)
MS 20: Filip Novotný
MS 20: Filip Novotný | Foto: Reuters

Lewiston - Čeští hokejisté do 20 let prohráli na mistrovství světa v USA se Švédskem 3:6, a o postup do čtvrtfinále se tak v pátek (sobota 1:00 SEČ) utkají v přímém duelu s Ruskem.

Češi se sice už ve 4. minutě zásluhou Hlinky ujali vedení, favorizovaní Švédové především díky využitým přesilovkám otočili ještě během první třetiny výsledek na 3:1.

Junioři dostali od Kanady sedmigólový výprask

Když Švédové v úvodu druhé třetiny během jedné minuty zvýšili na 5:1, vypadalo to se svěřenci trenéra Přerosta špatně. Český tým však dvěma góly v dalším průběhu druhé třetiny vrátil do hry benjamínek Frk.

V 46. minutě však Češi chybovali v obraně, čehož využil k pojištění výhry Järnkrok.

MS hokejistů do 20 let - skupina B:

Branky a nahrávky:
4. Hlinka (Orsava, Holík), 29. Frk (Culek, Jeřábek), 35. Frk (Jeřábek, Straka) - 6. J. Larsson (Sundström, Järnkrok), 16. Friberg (Rakell, Lander), 18. Fasth (A. Larsson, Bertilsson), 25. Wännström (Dahlbeck, Lindberg), 26. Fasth (Järnkrok, J. Larsson), 46. Järnkrok (Thörnberg). Rozhodčí: Bauer (Něm.), Levonen (Fin.) - Brown (USA), Kaspar (Rak.). Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. Diváci: 1388.
Sestava ČR: Mazanec (26. Novotný) - Jeřábek, Řezníček, O. Horák, Sedlák, Pláněk, Jank - Palát, R. Horák, Straka - Rachůnek, Nestrašil, Honejsek - Tůma, Hlinka, Orsava - Frk, Holík, Culek - Soudek. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Fischer a Terry Christensen.

1. Kanada 3 3 0 0 0 23:6 9
2. Švédsko 3 3 0 0 0 15:4 9
3. ČR 3 1 0 0 2 7:13 3
4. Rusko 2 0 0 0 2 3:8 0
5. Norsko 3 0 0 0 2 2:19 0