Červenka dirigoval výhru Omsku, Vrána má hattrick

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
29. 10. 2011 15:59
Omsk porazil Novokuzněck 4:2

Omsk - Parádní formu naladil v posledních týdnech český útočník Avangardu Omsk Roman Červenka.

Reprezentační forvard a nejlepší střelec loňského ročníku KHL po dvoubrankovém představení v utkání s Magnitogorskem pomohl dvěma body porazit i jiný tým s názvem Metalurg, a sice Novokuzněck.

Omsk díky brance a asistenci Romana Červenky zvítězil v sobotu 4:2.

Někdejší slávistický útočník, který v osmnácti zápasech nové sezony nastřílel již jedenáct branek, nejprve otevřel účet zápasu a poté ještě přihrával na branku krajana Martina Škouly, jenž si krom gól v zápase připsal také jednu asistenci.

Novokuzněck sice následně dokázal zdramatizovat utkání, když pět minut před koncem snižoval na 2:3, ale definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě forvard týmu Rostislava Čady Alexandr Frolov.

Co je pro Omsk Roman Červenka, znamenají pro Chabarovsk Jakub Petružálek a Petr Vrána.

Druhý jmenovaný v sobotu pomohl Amuru k vítězství 5:4 nad Jekatěrinburgem třemi brankami a asistencí, nejproduktivnější muž KHL Jakub Petružálek si připsal gól a dvě asistence.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Novokuzněck 4:2 (za domácí Červenka a Škoula 1+1), Barys Astana - Novosibirsk 3:2 (za domácí Kašpar 0+1), Magnitogorsk - Chanty Mansijsk 4:3 v prodl. (za domácí Rolinek 0+1), Jekatěrinburg - Chabarovsk 4:5 po sam. nájezdech (za hosty Vrána 3+1, Petružálek 1+2 a rozh. nájezd), CSKA Moskva - Čerepovec 3:2 v prodl. (za domácí Čáslava 1+0), Nižněkamsk - Dinamo Riga 5:4 po sam. nájezdech.