19. 12. 2009 18:18
Česko - Švédsko 3:4 PP
Češi zmrazili Švédy, ale jen na pár minut
Češi zmrazili Švédy, ale jen na pár minut | Foto: Reuters

Moskva - Čeští hokejisté prohráli druhé střetnutí na Channel One Cupu, když v sobotním dramatickém duelu nestačili na Švédsko.

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky tak nenavázali na pražský úspěch s Finskem. V závěru utkání hraného v Moskvě dali tři branky a srovnali na 3:3, na začátku prodloužení je však srazil Weinhandl.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Tedy ten švédský útočník Mattias Weinhandl, který se na posledních dvou mistrovství světa stal katem českého výběru - z toho jednou v prodloužení. Tentokráte se prezentoval dalším skvělým výkonem - dal tři góly.

Čtěte dále: Růžička a jeho rébus: Z české ligy dál hledá brankáře

Hráči v červenobílých dresech se na ledě objevili s gólmanem Štěpánkem, který dlouho neměl (stejně jako jeho protějšek Liv) moc práce. První relativně nudná třetina skončila bez branek.

Až přišla 26. minuta a přesilová hra Švédska, kdy český brankář nestačil na bezprostřední střelu Weinhandla. Prostřední dějství nebylo ze strany Růžičkova výběru vůbec povedené, přimo do růžku a k tyči se za chvíli trefil Tjarnqvist.

Suverenitu "Tre Kronor" potvrdil v 44. minutě právě Weinhandl, na něhož obrana na levé straně zapomněla.

Už se zdálo, že Češi odpadli a Jágr si ani neškrtne, když právě první formace zavelela do útoku. O tři minuty později totiž po odražené střele snížil Čajánek a rázem byli "domácí" (podle zápisu) ve hře.

Když chvíli na to upravil skóre ještě Klepiš, schylovalo se k dramatickému závěru.

A k němu také došlo. Růžička vsadil na hru bez brankáře a Čajánek po tečované střele srovnal na 3:3! Švédy to poslalo do kolen, ale přesto v prodloužení dokázali urvat vítězství dva body - Weinhand překonal Štěpánka mezi betony.

O vítězi Channel One Cupu rozhodne až neděle, kdy Češi vyzvou domácí Rusy a severské výběry se utkají mezi sebou.

Česká republika - Švédsko 3:4 PP (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)
Branky a nahrávky:
47. Čajánek (Jágr, Blaťák), 50. Klepiš, 60. Čajánek - 26. Weinhandl (Eriksson), 35. D. Tjärnqvist (Aslund, Enqvist), 44. Weinhandl (Martensson), 63. Weinhandl (D. Tjärnqvist).
Rozhodčí: Bulanov, Ravodin - Sivov, Kalinkin (všichni Rus.). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. Diváci: 3000.
Česko: Štěpánek - F. Novák, Blaťák, Němec, Čáslava, Kutlák, Krstev, Sičák, Mojžíš - Jágr, Hudler, Čajánek - Bednář, Červenka, Rolinek - Klepiš, Vašíček, Marek - Irgl, Hlinka, Hubáček. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Švédsko: Liv - M. Karlsson, Bäckman, Magnus Johansson, Sondell, Viklund, Josefsson, O. Hedman, D. Tjärnqvist - Fabricius, Falk, Axelsson - Ericsson, Martensson, Weinhandl - Engqvist, Persson, Aslund - Omark, Harju, Zackrisson. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.