Brankář Pavelec hrdinou Atlanty. Eliáš opět bodoval

17. 12. 2008 7:31
Ottawa - Atlanta 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec | Foto: Reuters

New York - Brankář Ondřej Pavelec se stal první hvězdou úterního utkání NHL, v němž Atlanta zvítězila na ledě Ottawy 4:1.

Střelecky vyšli čeští hokejisté v úterních duelech zámořské soutěže naprázdno.

Atlanta ukončila sérii tří porážek za sebou. Kromě českého gólmana, jenž z osmadvaceti střel pustil za svá záda jen jednu, měl na vítězství velký podíl Colby Armstrong. Ten ve třetí třetině vstřelil dva góly v rozmezí jednatřiceti sekund.

Atlantu dostal do vedení v přesilové hře v polovině první třetiny svým čtrnáctým gólem za sezonu Sláva Kozlov.

Thrashers rozhodli o výhře na začátku třetí části hry, kdy přišly chvíle pro Armstronga. Nejprve se trefil v přesilové hře a záhy překonal Martina Gerbera podruhé.

Když už to vypadalo, že si brankář Ondřej Pavelec odnese z utkání první shutout v kariéře, pokazil mu radost minutu a osmnáct sekund před koncem zápasu Chris Kelly.

"Pokaždé, když se k tomu schyluje, chcete to pro toho kluka udělat. Ondřej za nás zahrál výborně, oni to však při tom gólu sehráli velmi dobře. Ale je velká škoda, že jsme pro něho nedokázali udržet shutout," litoval Armstrong.

"Hlavní ale je, že jsme tu naplno bodovali, jsem si jistý, že i on by s tím souhlasil. Jen škoda, že jsme to nedotáhli k té třešničce na dortu," dodal  úspěšný střelec.

Eliáš má třicátý bod, ale k výhře nepomohl
Eliáš má třicátý bod, ale k výhře nepomohl | Foto: Reuters

Senátoři se v závěru zápasu ještě pokusili o power play, ale nic z ní nevytěžili, navíc inkasovali do prázdné branky z hole Toda Whitea.

"Byl to náš nejlepší výkon venku. Pár lepších jsme sehráli, ale jen doma. Ale co se týče zápasů venku, tohle byl učebnicový zápas," liboval si kouč Atlanty John Anderson.

Eliášův třicátý bod nestačil

Hokejisté New Jersey si po sérii devíti výher pomalu začínají zvykat na porážky. V Torontu  prohráli druhé utkání za sebou.
Po sobotní porážce s Buffalem tentokrát padli 2:3 v samostatných nájezdech.

Eliáš dal gól, ale nevyhrál. Hudler rozhodl nájezdy
Eliáš zase zářil. Zařídil výhru v přestřelce s Rangers

Devils sice vedli zásluhou Mikea Ruppa. Pak ale ve druhé třetině začal rozdávat gólové nahrávky Tomáš Kaberle a domácí výsledek otočili.

Kladenský odchovanec nejprve vyzval ke skórování Nika Andropova a poté Jeremyho Williamse.

Těsně před druhou sirénou však srovnal po přihrávce Patrika Eliáše Zach Parris. Eliáš si tak připsal v osmadvacátém utkání už třicátý bod.

Zápas dospěl do samostatných nájezdů, v nichž ani Kaberle, ani Eliáš neskórovali. Rozhodl torontský Jason Blake.

59. Kelly - 43. a 43. C. Armstrong, 11. Vjač. Kozlov, 60. T. White. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, obdržel jednu branku z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 %.

Toronto - New Jersey 3:2 po sam. náj. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
28. Antropov (T. Kaberle), 36. Jeremy Willams (T. Kaberle), rozhodující nájezd J. Blake - 2. Rupp, 40. Parise (Eliáš).

NY Islanders - Washington 4:5 v prodl. (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
17. Weight, 35. Park, 52. Sutton, 58. Sim - 37. a 65. Ovečkin, 3. Gordon, 15. Laich, 27. Jurčina.

Philadelphia - Colorado 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
12. Knuble, 19. J. Carter, 32. Lupul, 33. M Richards, 43. Gagne - 10. Stastny, 39. D. Jones.

Carolina - Montreal 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
11. a 18. E. Staal, 28. Corvo - 23. Latendresse, 24. Kovaljov (Lang).

St. Louis - Calgary 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
28. Berglund, 31. Boyes, 46. Backes - 5. a 18. Iginla, 27. Lombardi, 33. Cammalleri, 39. Aucoin, 49. Langkow.

Dallas - Phoenix 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
4. a 64. Eriksson - 51. Fedoruk (Zb. Michálek).

Edmonton - Chicago 2:9 (0:2, 1:5, 1:2)
26. Horcoff (Hemský), 56. Pouliot - 33. a 39. Brouwer (na první Havlát), 7. Kane, 18. Fraser, 24. Campbell, 33. Versteeg, 36. Eager, 46. Ladd, 55. Adams.

Anaheim - NY Rangers 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)