Eliáš dal gól, ale nevyhrál. Hudler rozhodl nájezdy

14. 12. 2008 9:08
Krejčí nasbíral tři asistence
Patrik Eliáš
Patrik Eliáš | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Patrik Eliáš se i v sobotním zápase NHL zapsal mezi střelce a byl vyhlášen hvězdou zápasu. Na body pro jeho New Jersey to však nestačilo. Z arény Ďáblů si odvezlo vítězství 4:2 Buffalo.

Českou hvězdu v utkání zastínil Rakušan Thomas Vanek, jenž si upevnil pozici nejlepšího střelce NHL svým zásahem číslo 23 a 24.

Poprvé se Vanek trefil už ve druhé minutě, když dorazil do branky odraženou střelu Jochena Hechta.

Na začátku druhé třetiny však  Ďáblové skóre otočili, když se během pěti minut trefil Eliáš a Robert Holík.

Eliáš skóroval po přihrávce od Briana Gionty, když brankáře Lalimeho překonal z levého kruhu pro vhazování.

Holík se trefil vůbec poprvé v sezoně. Nastoupil teprve ve čtvrtém zápase, poté co jich osmnáct promarodil kvůli zlomenému malíčku.

"Měli jsme ten zápas vyhrát, ale nestalo se. Měli jsme velkou šanci prodloužit naši sérii, ale nehráli jsme dost chytře," myslí si syn legendárního českého reprezentanta.

Rozhodla oslabení

Po Holíkovi totiž už stříleli jen hosté.  V polovině zápasu využil přesilovku Drew Stafford, jenž uklidil do brány střelu Nathana Gerbeho.

Buffalu vrátil vedení ve třetí třetině Derek Roy, jenž dal po spolupráci se Špačkem a Kotalíkem brankou v přesilovce čtyři na tři a vítězství pečetil Vaněk.

"Pořádně jsme dnes nekontrolovali puk. Většinu zápasu jsme jim hráli do karet. Místo abychom hru uklidnili, začali jsme trochu bláznit," káral své mužstvo Patrik Eliáš.

Ten se po sobotě srovnal v kanadském bodování s krajany Davidem Krejčím z Bostonu, jenž v sobotu pomohl třemi asistencemi k výhře Medvědů s Atlantou 4:2, a Alešem Hemským.

Hudler rozhodl nájezdy

Ten pomohl gólem k výhře Edmontonu nad Vancouverem 3:0. Boston díky Krejčímu prodloužil sérii vítězství na domácím ledě na jedenáct zápasů.

Všichni tři jmenovaní čeští hokejisté mají nyní na svém kontě 29 bodů a v pořadí kanadského bodování celé ligy jim patří místa uprostřed třetí desítky.

V sobotu se rovněž blýskla opora Detroitu Jiří Hudler, jenž proměnil rozhodující nájezd ve Phoenixu, odkud si tak Rudá křídla odvážejí bod navíc za výhru 5:4.

Detroit přitom dělilo jednadvacet vteřin od porážky. Přesně tolik zbývalo do konce závěrečné sirény, když srovnal na 4:4 Švéd Franzén.

Philadelphia - Pittsburgh 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
12. a 38. Knuble, 6. Lupul, 31. M. Richards, 33. Hartnell, 56. J. Carter - 28. J. Staal, 52. Godard (Sýkora), 59. Fedotěnko (Sýkora).

Los Angeles - Minnesota 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
16. Kopitar, 43. Handzuš, 60. Frolov - 59. Burns (Židlický).

Boston - Atlanta 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
14. a 56. Ryder (na obě Krejčí), 6. Kessel (Krejčí), 39. Wideman - 20. Oystrick, 58. Reasoner.

Montreal - Washington 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
36. Brisebois (Lang) - 11. Bäckström, 58. Nylander.

Ottawa - Tampa Bay 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)