Colorado zaskočilo Detroit, u výhry asistoval Hejduk

Sport Sport, Red Spo
16. 12. 2008 7:35
Detroit - Colorado 2:3

Detroit - Až po pěti domácích zápasech našel Detroit na svém ledě přemožitele. V pondělním večerním utkání NHL jej porazilo Colorado těsně 3:2.

Na výhře hostů se podílel i Milan Hejduk, který nahrával na jednu ze tří branek "Lavin".

Colorado vstoupilo do zápasu s lídrem Centrální divize výborně. Už po 67 vteřinách se dostalo do vedení, když se trefil polský talent Wojtek Wolski. V páté minutě zvýšil na 2:0 Paul Stastny, jehož ideálně našel právě Hejduk.

Čtěte dále: Havlát rozhodl duel s Columbusem. Vstřelil vítězný gól

Detroit sice ve druhé třetině snížil zásluhou Tomase Holmströma, ale na začátku závěrečného dějství se bekhendovou ranou z nájezdu trefil hostující Jordan Leopold a opět to bylo o dva góly.

Velký podíl na vítězství měl Peter Budaj, jednička Colorada mezi třemi tyčemi. Sice chytal Andrew Raycroft, ale slovenský brankář se přesto dočkal pochvaly. "Zeptal jsem se 'Budse', jestli mi pomůže s přípravou, a on souhlasil," uvedl střelec vítězné branky Jordan Leopold.

"Rudým Křídlům" svitla naděje, když se v 48. minutě prosadil Marián Hossa. Nakonec však jen korigoval na 2:3 z pohledu domácího celku, kterému k vyrovnání nepomohla ani hra bez brankáře.

"Nemyslím si, že bychom dnes hráli strašně. Udělali jsme plno dobrých věcí, ale když zaostáváte o dva góly, tak je to vždy těžké," prohlásil kouč domácích Mike Babock.

Ve druhém pondělním duelu dobylo San Jose v kalifornském derby Los Angeles, když o vítězi musely po remíze 2:2 rozhodnout až samostatné nájezdy.

"Králové" měli vynikající vstup do zápasu, už po deseti minutách vedli zásluhou Greena a Purcella o dvě branky. Jenže hosté mají ve svých řadách mimo jiné Ryana Clowa, který letos dává důležité branky.

Ještě v první třetině snížil a po vyrovnání kapitána Marleua z druhé části si věřil také v rozstřelu. Byl úspěšný, čímž zajistil "Žralokům" dva body. Nejlepší tým letošního ročníku si tak připsal další vítězství a pokračuje v rekordním startu do sezony.

Detroit - Colorado 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
30. Holmström, 48. Marián Hossa - 2. Wolski, 5. Stastny (Hejduk), 42. Leopold z tr. střílení.

Los Angeles - San Jose 2:3 SN (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
5. Greene, 10. Purcell - 14. a rozhodující sam. nájezd Clowe, 36. Marleau.