Eliáš zase zářil. Zařídil výhru v přestřelce s Rangers

13. 12. 2008 8:40
New Jersey - NY Rangers 8:5 (2:1, 3:2, 3:2)
Eliáš se stal hvězdu přestřelky s New Yorkem Rangers.
Eliáš se stal hvězdu přestřelky s New Yorkem Rangers. | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Patrik Eliáš se stal první hvězdou pátečního duelu NHL, v němž dovedl New Jersey po divoké přestřelce k výhře 8:5 nad New Yorkem Rangers.

Eliáš se na vítězství podílel gólem a dvěma asistencemi.

Domácí Devils šli zásluhou Pandolfa do vedení už po pěti minutách, ale za hosty ještě v první třetině srovnal Näslund. Už o minutu později však připravil Eliáš vedoucí gól pro Zajace.

V polovině zápasu Devils vedli 5:1, jenže hosté se nevzdali a brzy se vrátili do hry. "Porstě jsme pak přestali kontolovat puk. Když vedete o čtyři góly, musíte mít kotouč pod kontrolou víc, než kdy jindy," stěžoval si Eliáš.

Na začátku závěrečné části srovnával Callahan na 5:5.

Hned za dvanáct vteřin ale vrátil vedení Devils dvanáctým gólem v sezoně hrdnina utkání Eliáš. A o chvíli později stejný hráč přihrál na gól Giontovi. Na konečnýc 8:5 pak upravil po přihrávce Roberta Holíka Langenbrunner.

"Síla byla na naší straně. Hned po vyrovnávacím gólu všechny lajny zabraly. A přidali jsme další a další gól," oddechl si Eliáš.

"Byl to dost hloupý zápas. Nechceme, aby se tohle stávalo příliš často," komentoval kanonádu český hokejista.

Kreps s Vokounem drželi Floridu

Čeští hokejisté řídili v pátek také výhru Floridy 3:2 po samostatných nájezdech v Calgary.

Na úvodní branku Bourquea odpověděl o dvě minuty později premiérovou brankou v sezoně Kamil Kreps.

Po spolupráci Krepse s Frolíkem vstřelil vedoucí gól Bouwmeester.  Za Calgary však sroval Bourque a zápas, v němž brankář Tomáš Vokoun  ze sedmatřiceti střel pustil za svá záda pouze dvě,  dospěl do prodloužení a samostatných nájezdů, které rozhodl Weiss.

17. a 21. Zajac (na první Eliáš), 5. Pandolfo, 28. Oduya, 32. Zubrus, 52. Eliáš, 54. Gionta (Eliáš), 56. Langenbrunner (Holík) - 16. Näslund, 36. Žerděv, 39. Gomez, 42. Mara, 52. Callahan.

Washington - Ottawa 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
40. a 55. Ovečkin, 4. Sjomin, 25. Laich, 54. M. Green - 58. Winchester.

Buffalo - Toronto 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
7. Lydman - 38. Jeremy Williams (Kubina), 53. I. White.

Atlanta - Boston 3:7 (1:4, 0:0, 2:3)
7. T. White, 44. Kovalčuk, 53. Vjačeslav Kozlov - 4. a 50. M. Stuart (na obě Krejčí), 5. Yelle, 9. Chára, 12. Ryder, 42. Kessel, 48. Lucic. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 17 minut, obdržel tři góly z pěti střel a úspěšnost zásahů měl 40%.

Dallas - Detroit 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
26. Wandell, 28. Brunnström, 59. Ribeiro - 7. Lebda (Hudler).

Colorado - Chicago 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
11. Ch. Stewart, 15. Laperriere, 44. Wolski - 28. a 54. Byfuglien (na druhou Havlát), 3. Adams, 50. Ladd.

Calgary - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
17. a 24. Bourque - 19. Kreps, 22. Bouwmeester (Frolík, Kreps), rozhodující nájezd Weiss. Brankář Tomáš Vokoun odchytal celé utkání, obdržel dvě branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 94,59 %.