Boj o play off: Kladno uspělo, Třinec vyhrál i bitku

24. 2. 2008 19:50
Do bitky v Třinci se téměř zapojili diváci
Kladenská radost. Paterovci si poradili s Plzní
Kladenská radost. Paterovci si poradili s Plzní | Foto: Ludvík Hradilek

Kladno/Třinec - Fanoušci českého hokeje se nemohli dočkat neděle, extraliga začala svoji vyřazovací fázi. A hned úvodní utkáni přinesla velmi dramatické a bojovné momenty. Kladno si poradilo s Plzní 4:3 a Třinec v duelu, který okořenila hromadná šarvátka, přehrál Znojmo 4:1.

Kladenští před zápasem řešili ošemetnou otázku, koho že postavit do branky. Nakonec před zkušeným Orctem dostal příležitost Miroslav Kopřiva.

Kladenský gólman však inkasoval jako první. V 10. minutě využili hosté přesilovku, Vlasák přesnou přihrávkou přes útočné pásmo našel Petra Vampolu, který z pravého kruhu tvrdou ranou otevřel skóre.

Procházka už Kladnu věří. Má velkou šanci na play off
Sparta se topí v depresi. A co bude teprve v play off?

O tři minuty později bylo vyrovnáno. Kladenský obránce Marek Trončinský nejdříve zavezl puk do útočného pásma a nabil na střelu Nedvědovi. Jeho nepřesný pokus se však vrátil k autorovi celé akce a mladý bek úspěšnou dorážkou vstřelil svůj  první extraligový gól v kariéře.

Hned po příchodu ze šaten se do vedení dostali opět hosté. Kousek za modrou se k odvážnému pokusu odhodlal zkušený útočník Tomáš Vlasák a jeho rána trefila přesně místečko mezi Kopřivovými betony.

Západočeši vedli 2:1 a poctivou defenzivou domácí drželi domácí útočníky v bezpečné vzdálenosti od svého brankáře Málka. Pak však přišel zvrat.

Ve 27. minutě nejdříve v přesilovce pět na tři vyrovnal Pavel Patera, aby ho o minutu později napodobil také ještě v přesilové hře Tomáš Horna. Vydařenou kladenskou dvojminutovku uzavřel brankou na 4:2 Jan Radovský.

Zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Hostující hokejisté se však nevzdali a těsně před odchodem do šatem vstřelili důležitý kontaktní gól. Michal Dvořák objel kladenskou bránu a bekhendem ke vzdálenější tyči zasunul puk za Kopřivu. Plzeňští byli zpátky v zápase.

Třetí dějství však branku už nepřineslo, a tak se z výhry  4:3 radovalo domácí Kladno, jenž se ujalo také vedení v sérii

Třinec v pravém play-off duelu přehrál Znojmo

Hokejisté Znojma trápila poslední dobou velká marodka. Před utkáním v Třinci se mu však do sestavy vrátili klíčoví hráči Pavel Selingr, Jaroslav Svoboda, Radim Kucharczyk a Radek Haman. A po operaci kolene se téměř zázračně uzdravila legenda českého hokeje - Jiří Dopita.

Jako první skórovali domácí, ve 14. minutě se v přesilové hře k dobré ráně od modré dostal Kundrátek, jehož vyraženou střelu do prázdné brány dorazil David Moravec.

Oceláři byli na koni a bleskurychle své převahy také využili. O pouhých patnáct vteřin později zvyšoval na 2:0 Skořepa, jenž si najel do třetiny a z velké vzdálenosti schovanou střelou zápěstím překvapil brankáře Znojma Kameše.

Jiří Dopita se zázračně uzdravil
Jiří Dopita se zázračně uzdravil | Foto: HC Znojemští Orli

Utkání poté značně znervóznělo. Vše vyvrcholilo hromadnou bitku, do které se snažili zapojit i fanoušci obou klubu. Pořadatelé měli plné ruce práce. Rozhodčí si ani nestačili zapisovat tresty pro všechny aktéry rozmíšky. Zkrátka play-off bitva se vším všudy.

Na začátku druhého dějství se Znojmu podařilo snížit. Pavel Selingr se nejlépe zorientoval v brankovišti soupeře a zakončil zblízka pod horní tyč Vojtkovy brány.

V 33. minutě se však do dvoubrankové výhody dostali opět domácí. Korhoň vystřelil z pravého kruhu do levé tyče, k odraženému puku se dostal Polanski, který ho se štěstím protlačil za Kameše - 3:1.

V 59. minutě o osudu střetnutí rozhodl Sekeráš, jenž po asistenci Tomíka tvrdou střelou prostřelil znojemského Kameše. Hosté se už na odpověď nezmohli, a Třinec tak slavil vítězství 4:1. V sérii se Oceláři ujali vedení 1:0.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Lasselsberger Plzeň 4:3 (1:1, 3:2, 0:0) Stav série 1:0
14. Trončinský, 27. Patera, 28. Horna, 28. Rudovský - 10. Vampola, 21. Vlasák, 40. Dvořák.
Sestavy:
HC GEUS OKNA Kladno: Kopřiva (Orct) - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Ševc, Šmach, Růžička - Diviš, Patera, Procházka, Tomajko, Nedvěd, Kuchler, Horna, Kalla, Bělohlav, Rudovský, Gardoň, Frolík, Čurilla
HC Lasselsberger Plzeň: Málek (Altrichter) - Čakajík, Dresler, Jasečko, Posmyk, Dobrovolný, Benák, Redlihs, Cartelli - Vampola, Šindel, Ludvík, Fabuš, Vlasák, Laš, Dvořák, Matějovský, Kracík, Divíšek, Adamský, Důras
Rozhodčí: Kubeš, Minář - Barvíř, Blümel

HC Oceláři Třinec - HC Znojemští Orli 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) Stav série 1:0
14. D. Moravec, 15. Skořepa, 33. Polanský, 59. Sekeráš - 24. Selingr.
Sestavy:
Třinec: Vojtek (Čechmánek) - Kundrátek, Sekeráš, Seman, Malec, Andersons, Pácal, Kania - Tomík, Štefanka, Moravec - Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa - Pavelek, Kolusz, Steber - Hrňa.
Znojmo: Kameš (Řehoř) - Jareš, Švrček, Bičánek, Tesařík, Mojžíš, Kotaška, Chvátal - Selingr, Dopita, Erat - Demel, Procházka, Svoboda - Plášek, Haman, Růžička - Beroun, Kucharczyk, Meidl - Čachotský.
Rozhodčí: Šindler, Hradil - Pešek, Šátava.