21. 2. 2008 22:19
Středočeši se ze dna tabulky dostali až do play off
Pardubice nedaly Kladnu nic zadarmo.
Pardubice nedaly Kladnu nic zadarmo. | Foto: Ludvík Hradilek

Kladno - Hokejové Kladno slaví. V závěrečném kole základní části O2 extraligy si Středočeši poradili 3:0 s Pardubicemi a pojistili si tak postup do předkola play off. Přitom v polovině soutěže by si na ně příliš lidí nevsadilo.

Kladenští se krčili na posledním místě tabulky, několikabodový náskok na ně měl i nováček z Ústí nad Labem, play off se zdálo v nedohlednu.

Hráči i vedení klubu se ale postavili za trenéra Zdeňka Müllera, který sám nabídl svoji rezignaci, a odepisovaný tým vstal ve druhé polovině základní části z mrtvých.

Čtěte více:
Kladno a Plzeň se mohou radovat. Vítkovice neuspěly

"Za to, co předvedli ve druhé polovině, musím hráčům poděkovat. Klobouk dolů," prohlásil kouč po výhře nad Pardubicemi.

Kladno potřebovalo k potvrzení postupu získat alespoň bod a poslední krok se nerodil vůbec lehce. V první třetině neproměnili několik vyložených šancí a ve druhé části už byli většinu času horším týmem.

Přesilovkový gól přinesl uklidnění

Několika skvělými zákroky je ale podržel brankář Kopřiva a vytouženého gólu se nakonec přeci jen dočkali. V přesilovce pěti proti třem proměnil Martin Procházka po parádní kombinaci Paterův pas a zařídil důležité vedení.

"Stálo nás to hodně sil. Nervozita z takového utkání byla na hráčích hodně znát," přiznával po zápase trenér Müller. "První branka nás ale trochu uklidnila a pak už to bylo víc podle našich představ," popisoval kouč.

"Hráli jsme výborně, ve druhé třetině jsme si vytvořili hodně šancí, ale bohužel jsme je neproměnili," viděl klíčový moment zápasu trenér Pardubic Jiří Šejba, kterému tak nezbylo než popřát soupeři k postupu. "Ať se jim daří," dodal.

Na Středočechy čeká v předkole play off Plzeň, ale Zdeněk Müller na soupeře příliš nemyslel. "Těžko si vybírat," konstatoval kouč, kterého před nedělním vstupem do boje o čtvrtfinále čeká nelehký úkol - určit brankářskou jedničku.

Do branky by se už mohl postavit uzdravený Zdeněk Orct, ale čtvrtečním výkonem a vychytanou nulou si o další šanci řekl i Miroslav Kopřiva. "Na to je takto po zápase ještě příliš brzy," nechtěl Zdeněk Müller spekulovat o nasazení gólmanů.