Blanc zveřejnil širší nominaci Francouzů na Euro

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 5. 2012 19:45
Trenér francouzské fotbalové reprezentace Laurent Blanc zveřejnil šestadvacetičlenný výběr na mistrovství Evropy.
Trenér francouzské fotbalové reprezentace Laurent Blanc
Trenér francouzské fotbalové reprezentace Laurent Blanc | Foto: Reuters

Paříž - Trenér francouzské fotbalové reprezentace Laurent Blanc povolal do předběžné nominace na mistrovství Evropy překvapivě tvůrce hry Yoanna Gourcuffa, jenž se potýká v Lyonu s poklesem formy.

Blanc zveřejnil šestadvacetičlenný výběr s převahou hráčů z domácí ligy.

V týmu je například útočník Marseille Loic Rémy, jenž musí čtyři týdny odpočívat se zraněním stehna. "Jeho šance na účast na turnaji jsou velmi malé," přiznal Blanc. V nominaci naopak není střední obránce Tottenhamu Younés Kaboul, který si už v této sezoně nezahraje kvůli vážnému zranění kolena.

Blanc: Nikoho jiného na jeho pozici nemáme

Největší debaty se vedou kolem Gourcuffa, jenž měl velmi průměrnou sezonu v Lyonu a za reprezentaci nehrál od loňského března. Podle Blanka je to však jediný opravdový špílmachr, kterého má k dispozici.

"Nikdo jiný na tuto pozici není. Ale ještě bude jedna nominace," řekl s výhledem na 29. května, kdy je uzávěrka pro všechny účastníky Eura.

Francie má v základní skupině D šampionátu za soupeře Anglii, domácí Ukrajinu a Švédsko.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy