Bitkařská ostuda. Crosby a Sjomin se perou jako holky

Jiří Šidliák, sid
5. 1. 2009 10:55
Uvnitř VIDEO ze soubojů obou "bitkařů"
Aura hvězdy je pryč. Sidney Crosby si to zavařil sám.
Aura hvězdy je pryč. Sidney Crosby si to zavařil sám. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Má to být nový Gretzky či Lemieux. Poslední dobou se ale kanadský hokejista Sidney Crosby chová spíše jako rozmazlené dítě.

V soutěži produktivity ztrácí na svého klubového spoluhráče Jevgenije Malkina už deset bodů, a tak na sebe v poslední době upoutal pozornost alespoň jako "bitkař".

Fanoušky i ostatní hokejisty rozezlil už v polovině prosince, kdy se v zápase s Atlantou nesmyslně přidal k již soupeřící dvojici Letang - Valabík a začal bušit do slovenského obránce Trashers. Takové chování si v NHL jen tak někdo nedovolí a neodpouští se ani největším hvězdám formátu Crosbyho.

Čtěte také: Dvořák s Langem řídili drama, Havlát zase skóroval

Aby toho nebylo málo, přidal v sobotním duelu s Floridou kapitán Penguins další bitkařskou vložku. A znovu nešlo zrovna o ukázku fair play.

Deprimován nepříznivým stavem pro domácí se ihned po buly v útočném pásmu vrhl na nic netušícího McLeana, přetáhl mu dres přes hlavu a své dílo dokonal několika údery do bezmocného soupeře.

Podívejte se na poslední Crosbyho bitku:

Crosby tak nyní vlastní vinou přijde o auru nedotknutelnosti, které se dostává největším hvězdám, a bude muset počítat s odplatou. Pozor by si měl dávat zejména 5. března, kdy Pittsburgh čeká utkání právě na ledě Floridy.

Pořádně si to rozházel také u fanoušků. "Jasný rozdíl mezi Gretzkym, Lemieuxem a Crosbym je ten, že Sidney se chová jako ukňouraný spratek," vzkázali mu například na jedné z internetových diskuzí.

Svoji první bitku v zámoří má po sobotě ve statistikách také útočník Washingtonu Alexander Sjomin. Ani jemu se ale příliš nevedlo.

Marc Staal z Rangers si s ruským forvardem hravě poradil, zbavil ho dresu i chráničů ramen a podle nepsaných pravidel byl jasným vítězem pěstního souboje.

Naštvaný Sjomin se s tím však nechtěl smířit a uštědřil svému soupeři alespoň několik políčků v "butterfly" stylu. Ani jeho bitku fanoušci příliš neocenili. "Pere se jako holka," zněl jejich nejčastější komentář.

"Dívčí styl" ruského forvarda Sjomina v praxi:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 50 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy