Bitkařská ostuda. Crosby a Sjomin se perou jako holky

Jiří Šidliák, sid
5. 1. 2009 10:55
Uvnitř VIDEO ze soubojů obou "bitkařů"
Aura hvězdy je pryč. Sidney Crosby si to zavařil sám.
Aura hvězdy je pryč. Sidney Crosby si to zavařil sám. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Má to být nový Gretzky či Lemieux. Poslední dobou se ale kanadský hokejista Sidney Crosby chová spíše jako rozmazlené dítě.

V soutěži produktivity ztrácí na svého klubového spoluhráče Jevgenije Malkina už deset bodů, a tak na sebe v poslední době upoutal pozornost alespoň jako "bitkař".

Fanoušky i ostatní hokejisty rozezlil už v polovině prosince, kdy se v zápase s Atlantou nesmyslně přidal k již soupeřící dvojici Letang - Valabík a začal bušit do slovenského obránce Trashers. Takové chování si v NHL jen tak někdo nedovolí a neodpouští se ani největším hvězdám formátu Crosbyho.

Čtěte také: Dvořák s Langem řídili drama, Havlát zase skóroval

Aby toho nebylo málo, přidal v sobotním duelu s Floridou kapitán Penguins další bitkařskou vložku. A znovu nešlo zrovna o ukázku fair play.

Deprimován nepříznivým stavem pro domácí se ihned po buly v útočném pásmu vrhl na nic netušícího McLeana, přetáhl mu dres přes hlavu a své dílo dokonal několika údery do bezmocného soupeře.

Podívejte se na poslední Crosbyho bitku:

Crosby tak nyní vlastní vinou přijde o auru nedotknutelnosti, které se dostává největším hvězdám, a bude muset počítat s odplatou. Pozor by si měl dávat zejména 5. března, kdy Pittsburgh čeká utkání právě na ledě Floridy.

Pořádně si to rozházel také u fanoušků. "Jasný rozdíl mezi Gretzkym, Lemieuxem a Crosbym je ten, že Sidney se chová jako ukňouraný spratek," vzkázali mu například na jedné z internetových diskuzí.

Svoji první bitku v zámoří má po sobotě ve statistikách také útočník Washingtonu Alexander Sjomin. Ani jemu se ale příliš nevedlo.

Marc Staal z Rangers si s ruským forvardem hravě poradil, zbavil ho dresu i chráničů ramen a podle nepsaných pravidel byl jasným vítězem pěstního souboje.

Naštvaný Sjomin se s tím však nechtěl smířit a uštědřil svému soupeři alespoň několik políčků v "butterfly" stylu. Ani jeho bitku fanoušci příliš neocenili. "Pere se jako holka," zněl jejich nejčastější komentář.

"Dívčí styl" ruského forvarda Sjomina v praxi:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Kvůli dešťům a záplavám z vesnice od Machu Picchu evakuovali skoro 900 lidí

Bezmála 900 lidí se muselo kvůli silným dešťům a záplavám evakuovat z turistické městečka pod dávným městem Inků Machu Picchu. S odvoláním na peruánské ministerstvo turismu o tom informovala agentura AFP. Silný liják v oblasti zničil domy, jeden člověk se pohřešuje.

"Zatím jsme ve spolupráci se společnostmi Inka Rail a Peru Rail zvládli z Machu Picchu Pueblo do (města) Ollantaytamba přemístit 889 turistů," uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Železnici, která je hlavní spojkou mezi Machu Picchu a asi 100 kilometrů vzdáleným někdejším hlavním městem Incké říše Cuzkem, na konci minulého týdne zavalil sesuv půdy způsobený silnými dešti. Jeden člověk se od té doby pohřešuje, peruánský tisk informoval o jednom zraněném.

Železniční přístup do vesnic v okolí nejznámější peruánské turistické atrakce kromě deštivého počasí v pondělí zablokoval i protest zemědělců, kteří požadovali mimo jiné rezignaci ministra zemědělství Victora Maity, uvedl místní tisk.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Česko v korupčním žebříčku Transparency International zůstává na 49. příčce

Česko na nově zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, zůstalo v roce 2021 na 49. příčce. Zlepšení o čtyři pozice oproti roku 2020 naopak dosáhlo Slovensko, kterému loni připadla 56. příčka. Česko a Slovensko nadále zaostávají za průměrem oblasti západní Evropy a Evropské unie, i tak ale dosáhly lepšího výsledku než dvě třetiny sledovaných zemí.

Ve férovosti si podle TI tradičně nejlépe vedou Dánsko, Finsko a Nový Zéland, které získaly shodně 88 ze 100 hodnotících bodů, na opačném konci skončil Jižní Súdán s jedenácti body. Organizace Transparency International poukazuje na fakt, že 86 procent zemí neučinilo za posledních deset let žádný, případně jen malý pokrok.

Nejlépe hodnoceným regionem je západní Evropa a Evropská unie, která pro rok 2021 získala 66 ze 100 bodů. Region se ale podle TI kvůli pandemii nemoci covid-19 potýká s povážlivými problémy. "Rychle vzniká znepokojivý nový normál, kdy během pandemie covidu-19 upozaděná a opomíjená opatření k odpovědnosti a transparentnosti nejsou obnovována a kdy se důvěra veřejnosti propadá kvůli skandálům s veřejnými zakázkami," varuje organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy