5. 1. 2009 8:30
Montreal - Florida 6:5 po sam. nájezdech
Robert Lang se blýskl gólem a asistencí.
Robert Lang se blýskl gólem a asistencí. | Foto: Reuters

Montreal - V nedělním zápase NHL plném zvratů mezi Montrealem a Floridou zářili na obou stranách čeští hokejisté. Nakonec slavil po samostatných nájezdech Robert Lang s Canadiens, který přispěl k výhře 6:5 jedním gólem a asistencí.

Radek Dvořák sice dvěma góly zařídil Floridě prodloužení, ale nakonec se musel smířit pouze s bodem.

Canadiens prohrávali po první třetině už 0:2, jenže čtyřmi brankami ve druhé části otočili vývoj zápasu.

Naději pro Pantery, za které chytal místo Vokouna Anderson, vydoloval na začátku závěrečného dějství Radek Dvořák, který snížil na 3:4, ale Montreal okamžitě odpověděl - podruhé v zápase se trefil Kosticyn.

Čtěte více: San Jose už zase vládne NHL, Frolík pomohl Floridě

Florida ale nechtěla dát svoji kůži lacino. V 50. minutě znovu snížil na rozdíl jediného gólu Culimore a dvě minuty před koncem se Panthers přeci jen dočkali vyrovnání.

Postaral se o něj druhým gólem v zápase právě Dvořák, pro kterého to byla teprve šestá trefa v sezoně. V prodloužení už gól nepadl, takže došlo na samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí, rozhodující trefu si připsal Markov.

V dalších nedělních utkáních byli také vidět Češi: Patrik Eliáš upevnil své druhé místo co se týče produktivity New Jersey, když k výhře nad Ottawou přispěl dvěma asistencemi. Dvakrát nahrával i Václav Prospal, jeho Tampa Bay porazila Atlantu.

Martin Havlát potom zase skóroval, dostal Chicago do vedení proti Calgary. Jeho tým nakonec zvítězil 5:2.

Montreal - Florida 6:5 SN (0:2, 4:0, 1:3 - 0:0 - 1:0)
22. Bouilon (Lang), 23. Kosticyn, 34. Kostopoulos, 36. Lang, 44. Kosticyn, rozhodující nájezd Markov - 13. McLean, 19. McCabe, 43. Dvořák, 50. Culimore, 59. Dvořák.

Atlanta - Tampa Bay 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
60. Christensen - 37. a 42. St. Louis (na obě Prospal), 3. Eminger, 59. Malone.

New Jersey - Ottawa 4:3 PP (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
20. a 32. Zubrus (na obě Eliáš) , 57. Langenbrunner, 62. Rolston - 3. Foligno, 24. Bell, 48. Kelly.

Vancouver - Dallas 2:3 SN (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
3. Wellwood, 16. Hordichuk - 20. Modano, 34. Ribeiro, rozhodující sam. nájezd Neal.

Colorado - Minnesota 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)