24. 11. 2011 20:50
Liberec - Litvínov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Petr Nedvěd vede produktivitu už o čtyři body
Petr Nedvěd vede produktivitu už o čtyři body | Foto: ČTK

Liberec - Hokejisté Liberce zvítězili v předehrávce 24. kola extraligy porazili na svém ledě Litvínov 4:1 a v čele tabulky mají už vedou o pět bodů před pražskou Spartou.

Litvínov, který zůstal na jedenácté příčce, tak prohrál ve čtvrtém venkovním zápase v řadě.

Litvínovská Verva sice zásluhou gólu Hanzla ve 22. minutě vyrovnala na 1:1, ještě do konce druhé třetiny však Bílí Tygři odskočili góly Trončinského a Bortňáka na 3:1.

V 59. minutě pak výhru pojistil Bartovič, jemuž přihrával nejproduktivnější hráč soutěže Petr Nedvěd, který si polepšil na 31 bodů.

Hokejová extraliga se o slovenské kluby nerozroste
Přestřelku v západočeském derby zvládla lépe Plzeň

Nebodoval naopak druhý nejproduktivnější hráč soutěže, litvínovský útočník František Lukeš, který na Nedvěda ztrácí čtyři body.

Výsledek:

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Špaček (Bárta), 26. Trončinský, 31. Bortňák (L. Krejčík), 59. Bartovič (Výtisk, P. Nedvěd) - 22. Hanzl (Ručinský). Rozhodčí: Hodek, Trombík - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 4453.
Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Holub, Pavlů, Derner, Ulrych, Štich - Kudrna, Nedvěd, Bartovič - L. Krejčík, Vak, Vantuch - Bárta, Bortňák, Špaček - Jonák, Bulíř, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.
Litvínov: Franěk - Gula, Kubát, Pojkar, Kousalík, Černošek, Havelka, Skuhrovec, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.