Hokejová extraliga se o slovenské kluby nerozroste

ČTK ČTK
24. 11. 2011 14:00
Třináct klubů bylo proti, jeden se zdržel hlasování
Tradičního souboje Sparta vs. Slovan se čeští diváci nedočkají
Tradičního souboje Sparta vs. Slovan se čeští diváci nedočkají | Foto: Jakub Šafránek

Velká Bíteš - Slovenské kluby v české hokejové extralize hrát nebudou. Na dnešním mimořádném jednání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje ve Velké Bíteši byl jejich návrh na rozšíření soutěže už od sezony 2012/13 zamítnut.

Třináct klubů bylo proti, jeden se zdržel hlasování. O účast v české extralize měly zájem Slovan Bratislava a Košice.

"Kluby drtivou většinou tento návrh zamítly," řekl novinářům prezident APK LH Ctibor Jech.

Kluby nechtěly předjímat, jak by se případně postavily k podobnému návrhu v budoucnosti. "V tuto chvíli těžko říct. My jsme měli za úkol probrat jen tento materiál," uvedl Jech.

Čtěte také:
Extraligu chtějí hrát Slovan a Košice. Přijmou je Češi?

O projekt nachystaný už na příští sezonu neměl zájem ani marketingový partner Tipsport extraligy, agentura BPA.

"My dále pokračujeme v úkolech, které máme před sebou. To je především řešení ekonomické situace klubů v extralize a výběr nového marketingového partnera nebo dohoda s partnerem, s kterým jsme dosud spolupracovali," řekl prezident libereckého klubu, jenž stojí v čele APK.

Černík: Je to momentálně šité horkou jehlou

Odpověď na návrhy dvojice slovenských klubů, které řešily případný systém soutěže v několika různých variantách, ale postrádaly řešení ekonomických či sportovně-technických problémů, měly české extraligové kluby dát narychlo do pátku.

"Tyto materiály jsme dostali zhruba před čtrnácti dny. Kluby je měly k dispozici, tak aby je posoudily. Dneska se k tomu vyjádřily," uvedl Jech.

Návrh podaly Slovan Bratislava a Košice, dlouhodobě nejúspěšnější a nejbohatší slovenské celky, které hrají v moderních halách.

"Je to momentálně šité horkou jehlou. Běží ještě smlouva s BPA a chystá se nová, takže by to přineslo momentálně více komplikací než užitku. Nejsou tam dotažené finance," prohlásil prezident Vítkovic František Černík.

Podle něj má zájem hrát v Česku více slovenských klubů. "Na Slovensku nejsou kluby dohodnuté. Do české extraligy by chtěly také další kluby. Jsou to mé informace. Sice interní, ale pravdivé, protože ty lidi znám. Chtěly by také Poprad a Trenčín," dodal Černík.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy