Přestřelku v západočeském derby zvládla lépe Plzeň

Aleš Vávra Aleš Vávra
23. 11. 2011 20:17
Plzeň - Karlovy Vary 5:4, Zlín - Slavia 4:3 sn

Plzeň - Devět gólů a vítězství domácích indiánů. Parádní hokejové představení viděli diváci v západočeském derby. Plzeň porazila Karlovy Vary 5:4 a nad tradičním soupeřem doma zvítězila posedmé za sebou.

Indiáni zažili skvělý úvod, už ve druhé minutě skóroval Pitule a jen chvíli po něm se dorážkou prosadil Johnson.

Dvoubrankové vedení ale plzeňské ukolébalo a přišel šok. Nejprve v 10. minutě Kumstát snížil a poté dostali hosté další šanci v podobě dvojnásobné přesilovky. Nosek příležitost využil a vyrovnal.

Vítkovice přehrály České Budějovice a jsou osmé

O dalších pár desítek vteřin později skóroval z pravého kruhu Skladaný a dokonal úžasný obrat. Domácího gólmana Mazance vystřídal Svoboda.

Plzeň rozjela ve druhé třetiny kolotoč šancí, dlouho však nemohla překonat spolehlivého Salfického. Až ve 33. minutě se to po přihrávce kapitána Straky povedlo Kratěnovi.

Za tři minuty se trefil také Duda a rozjásal domácí příznivce.

Karlovy Vary zvládly ve třetí třetině vyrovnat gólem Košťála, hrdinou zápasu se však stal někdo jiný. Prvním gólem v dresu Plzně duel rozhodl kanadský bek Geoff Kinrade.

Leška rozhodl nájezdem proti Slavii

V předehrávce 27. kola extraligy porazil Zlín na domácím ledě pražskou Slavii 4:3 po samostatných nájezdech. Pražané vybojovali bod a prodloužení na poslední chvíli.

Prohrávali už 1:3, v závěru však srovnali brankami Kůrky a Kadlece. Bod navíc ovšem získali ševci. Rozhodující nájezd proměnil Petr Leška.

32. kolo hokejové extraligy:

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 5:4 (2:3, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Pitule (Dvořák), 5. Johnson (Pitule, St. Pierre), 33. Kratěna (Martin Straka, Stránský), 36. Duda (M. Heřman, Pletka), 48. Kinrade (Pitule) - 10. Kumstát (Skuhravý), 12. Nosek (Pech, Skuhravý), 13. Skladaný (Mocek, Gawryletz), 46. Košťál (Dej). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Jindra, Pouzar. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 3642.

Plzeň: Mazanec (13. Svoboda) - Marušák, Jiří Hanzlík, Vykoukal, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Kinrade - Duda, Martin Straka, Kratěna - Horna, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa (35. Petruška). Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Karlovy Vary: Salfický - Gawryletz, Gřegořek, Nosek, Gulaši, Přindiš, Mocek, Bombic, Gründling - Dej, Pech, Zaťovič - Kumstát, Skuhravý, Mikeska - Skladaný, Melenovský, Košťál - Zucker, Kupec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

27. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Slavia Praha 4:3 po sam nájezdech (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Vlach (Kubiš), 6. Vlach (Ondráček, Tesařík), 46. Ondráček (Lučka), rozhodující sam. nájezd Leška - 43. Krejčík (Krenželok), 47. Kůrka (Alinč, Vašíček), 57. Kadlec (Kůrka). Rozhodčí: Mikula, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3, navíc Sim (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3521.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Tesařík, Řezníček, Zámorský, Lučka - Holík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Fořt, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík - Kůrka, Alinč, Vondrka - Krenželok, Sim, T. Svoboda - Kalus, V. Růžička ml., Doležal - Micka, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.