Bednář zachránil Slavii. Litoval, že dal jen hattrick

Michael Mareš
16. 1. 2008 10:45
Musíme se připravit na další zápas, varuje Bednář

Praha - Hokejisté pražské Slavie zdolali v úterní předehrávce 50. kola soupeře z Plzně a za vítězství mohli vděčit jedinému muži. "Měli jsme namále, přestali jsme hrát," popisoval po zápase Jaroslav Bednář, který si připsal hattrick.

Všechna tři předchozí vzájemná utkání skončila až v prodloužení, vždy vítězstvím domácích. Bednář se ale statistikám vzepřel. Dvěma góly v první a jedním v poslední třetině poslal statistiky k ledu.

Byly to branky, na něž se bude v Sazka Areně ještě dlouho vzpomínat. Nejprve sólový únik, poté trefa zblízka při přesilové hře a jeho třetí zápis museli schválit až videorozhodčí kvůli možnému postavení Michala Supa v brankovišti.

V patnácté minutě jste vedli 3:0, ale potom jste si cestu za vítězstvím značně zkomplikovali...
To je tou naší typickou hrou (zachmuří se). To samé se nám stalo v předchozím zápase v Plzni, kdy jsme vedli už tři jedna a nakonec jsme prohráli.

Dneska jsme měli zase namále, přestali jsme ve druhé třetině hrát. Moc jsme se na hru nekoncentrovali a soupeř toho opět využil. Ještěže jsme trošku sehráli alespoň v poslední třetině.

Po vašem třetím gólu se prohlížel videozáznam. Byl jste si jistý, že to byl gól?
Já jsem si tou střelou jistý byl, tam se ale dohadovali o tom, jestli Michal Sup byl v brankovišti. "Alkáč" (pozn. aut.: brankář Martin Altrichter) si stěžoval, ale šlo to krásně do toho bílého, do té kůže, nebo co tam je.

Sebral jste si popadané čepice za hattrick, máte je u sebe?
Mám, ale problém je v tom, že já mám strašně velkou hlavu, ani jedna z nich mi není. Nevím, asi si je schovám, někam je vystavím.

Slávisté zůstávají druzí v tabulce
Slávisté zůstávají druzí v tabulce | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

V Česku házení čepic ale není moc zvykem...
Co já vím, když dal David Hruška hattrick, tak tady těch čepic bylo podstatně víc. Asi je víc u diváků oblíbený (úsměv).

Komu jste na konci zápasu posílal ty vzdušné polibky?
Přítelkyni, samozřejmě... Nebo kamarádovi (smích)?

Zápas s Plzní a druhá výhra v řadě. Takže lze říct, že to trápení už je pryč?
Nevím, jestli je pryč, ale každopádně se tady opět zvedá pohoda, jaká tu byla dřív. Já se možná stále opakuji, ale chce to pracovat celých šedesát minut a soustředit se na obranu, abychom se dobře připravili na play off.

Góly sice dáváme, ale hrozně moc jich dostáváme. To je ten nejslabší článek, který ještě musíme zlepšit. Že góly budeme dávat, toho se vůbec nebojím, ale hlavně se musíme zaměřit na obranu.

K hattricku jste ale v závěru zápasu mohl přidat ještě čtvrtou branku...
Ne že bych nechtěl... Čtyři góly jsem v životě nedal, ani na tréninku. Možná, kdyby to Karol Sloboda poslal po mantinelu, jsem mohl jet úplně sám, ale nebylo mi to souzené, nedá se nic dělat. Zaplaťpánbůh, že máme tři body. Už si to zase užívám, dostávám se do pohody, snad to na play off už bude úplně dokonalé.

Ale čtyři góly by pro vás byly asi dražší než hattrick...
Oni mi to chlapci stejně naúčtují.

Už ve čtvrtek vás čekají Karlovy Vary, během dvou dnů další zápas...
... A další hattrick (smích).

Schoval jste si něco i na toto střetnutí?
(vážně) Hlavně to chce si odpočinout. Už teď jsem docela unavený, takže se musím připravit, dobře se najíst. Zápas s Karlovými Vary nebude rozhodně lehký, to bude něco podobného jako zápas s Plzní, protože hrají podobný hokej.

Musíme využít domácího prostředí a nějaké ty body utrhnout, abychom si zajistili první čtyřku a play off začínali doma. To si myslím, že je cíl, který musíme splnit.