Bednář hattrickem vystřílel Slavii výhru nad Plzní

15. 1. 2008 21:02
Slavia - Plzeň 5:2
Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hattrick Jaroslava Bednáře rozhodl o první tříbodové výhře Slavie nad Plzní v této sezoně. Druhý celek extraligy si tak po vydřených třech bodech v Ústí nad Labem připsal druhé letošní vítězství, když zdolal Západočechy 5:2.

Plzeň po dvou cenných výhrách nad Spartou a Vítkovicemi v neděli prohrála duel s vedoucími Budějovicemi, a hráči Lasselsbergru si chtěli po domácím zaváhání přivézt body z Prahy.

Jenže předehrávku 50. extraligového kola začala mnohem lépe domácí Slavia. Už po minutě hry projel Jaroslav Bednář celým kluzištěm a přesnou ranou mezi betony prostřelil brankáře Altrichtera, jenž opět dostal přednost před Romanem Málkem.

Za deset minut se mohla notně prořídlá Sazka Aréna radovat znovu a opět byl původcem slávistického veselí Jaroslav Bednář.

Ten po padesáti sekundách využil přesilovku, při níž Laš pykal za hákování Hrušky. Bednářovi poslal parádní gólovou přihrávku zpoza branky Sup.

Plzeňští po katastrofálním začátku kupili chyby v rozehrávce a domácí je trestali. Parádní nástup Slavie korunoval v další přesilovce Michal Vondrka, když po přihrávce Hrušky zcela osamocený u pravé tyčky zvýšil už na 3:0.

Plzeň zdramatizovala druhou třetinu

Slávisté měli převahu i na začátku druhé třetiny, jenže zhruba v polovině zápasu Plzeň dvěma góly průběh duelu pořádně zdramatizovala.

Poprvé snížila, když si Kracík najel za bránu, přihrál Peteru Fabušovi, který tvrdě a přesně vystřelil pod horní tyčku. Vzápětí selhala obrana Slavie. Svoboda vyrazil střelu Vlasáka, Martin Adamský si pro puk v klidu dojel a upravil na 2:3.

Lasselsberu najednou narostlo sebevědomí a domácí se octli pod tlakem, který trval i v úvodu třetího dějství.

Po sedmi minutách třetí třetiny však vrátil klid domácím završeným hattrickem Jaroslav Bednář. Sup vybojoval puk za brankou, Rataj poslal přihrávku Bednářovi mezi kruhy a ten trefil přesně pravý horní růžek.

Plzeň mohl vrátit deset minut před koncem zápasu do hry Vlasák, jenže po přesné přihrávce k pravé tyčce pálil mimo.

Svěřenci trenéra Jiřího Kučery pak vsadili vše na riziko a při závěrečné power play upravil do prázdné branky na konečných 5:2 Josef Beránek.

HC Slavia Praha - HC Lasselsberger Plzeň 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)
60. Beránek, 47. Bednář, 15. Vondrka, 12. Bednář, 2. Bednář - 30. Adamský, 28. Fabuš
HC Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík, Sloboda, Žižka, Němeček, Drtina - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Čermák, Sup - Klepiš, V. Růžička ml., Doležal - Sklenář, Vondrka, Rataj.
HC Lasselsberger Plzeň: Altrichter - Dobrovolný, Čakajík, Cartelli, Derner, Jasečko, Redlihs, Benák - Fabuš, Divíšek, Matějovský - Vlasák, Kracík, Adamský - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Kubalík.