20 vteřin a gól. Straka už zase válí v první lajně Plzně

asu, sport
7. 9. 2013 10:30
Martin Straka nečekaně nastoupil v přípravě Plzně a Brnu dal gól po 20 vteřinách. Plzeň ale pořád neví, zda s ním může v extralize počítat.
Bude Martin Straka pokračovat? To Plzeň stále neví. I když včera Straka nečekaně nastoupil do přípravy a trefil se už ve 20. vteřině zápasu s Brnem.
Bude Martin Straka pokračovat? To Plzeň stále neví. I když včera Straka nečekaně nastoupil do přípravy a trefil se už ve 20. vteřině zápasu s Brnem. | Foto: CPA

Brno - Martin Straka týden před startem hokejové extraligy nečekaně nastoupil za Plzeň v utkání European Trophy v Brně a hned ukázal, jak důležitým mužem i ve čtyřiceti letech pro Indiány je.

Straka nastoupil do první formace s Dudou a Vlasákem a hned při svém prvním doteku s pukem poslal puk ve 20 vteřině do brány. Zda je to ale signál k tomu, že by měla jeho kariéra pokračovat, odmítl potvrdit.

"Zatím ještě nejsem rozhodnutý. Dnes jsem sice hrál, ale uvidím, jak se zítra vzbudím," řekl po zápase Straka novinářům. Jeho formace byla také u druhého gólu Plzně.

Byla to má nejrychlejší branka na začátku sezony

"Před mým gólem jsem se puku dotkl až v okamžiku, kdy mi jej Tomáš Vlasák posunul ke střele. Byla to asi nejrychlejší moje branka v zápase v začátku sezony," těšilo ho.

Čtyřicetiletý majitel klubu na jaře přivedl Plzeň k historicky prvnímu mistrovskému titulu a v podstatě od té doby stále vážně přemýšlí o konci kariéry. 

V Brně, kde jeho Škodovka nakonec prohrála 2:3 po samostatných nájezdech, prý nastoupil jen proto, že má Plzeň na marodce šest hráčů. 

Musím se do toho dostat, máme spoustu pomlácených hráčů

"Máme jich spoustu pomlácených a sezona začíná za týden. Kdybych náhodou do toho šel, tak bych měl mít za sebou jeden až dva přípravné zápasy. Jinak trénuji a jezdím na kole proto, abych netloustl," pokoušel se odlehčit situaci Straka.

I z jeho slov je ale patrné, že Straka o dalším roce v extralize přemýšlí. Nahrává tomu i fakt, že určitě nastoupí také do zítřejší odvety v Plzni. 

 "Jak na tom jsem, poznám až zítra po probuzení. Teď mě bolí celé tělo, nebylo to však úplně špatné. Necítím se tak bídně, jak jsem čekal. Uvidíme, jak to půjde dál. Spokojený být rozhodně nemůžu, prohráli jsme," řekl v pátek Straka. 

Zda bude kariéra stále ještě jednoho z nejlepších hokejistů v extralize pokračovat, se zřejmě dozvíme až na konci příštího týdne. Kapitán Liberce a Strakův kamarád Petr Nedvěd má ale jasno. "Jestli si ale můžu tipnout, tak bude na 99 procent pokračovat," řekl Nedvěd v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz - čtěte TADY.

 

Právě se děje

Další zprávy