Žižkov si poradil s Olomoucí, vyhrál 2:0

rav
4. 11. 2007 12:35
12. kolo Gambrinus ligy: Žižkov - Olomouc 2:0 (1:0)
Koncentrace fotbalistů Žižkova před výkopem do prvního poločasu.
Koncentrace fotbalistů Žižkova před výkopem do prvního poločasu. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Žižkova porazili v dopolední předehrávce 12. kola Gambrinus ligy Olomouc 2:0. Góly padaly v závěru poločasů, trefili se Novotný a Kušnír.

Slavia zvýšila náskok. Ve šlágru porazila Teplice - čtěte ZDE

Hosté z Olomouce přijeli do Prahy bez několika hráčů základní sestavy. Nejvíce trenéru Pulpitovi scházeli zraněný Hartig s Melinhem. Přesto byli v úvodu lepším týmem a prvních 17 minut měli převahu.

Pak se poprvé Žižkov pokusil o útok, Moughfire dostal centr na hranici vápna a patičkou poslal míč do branky hostí. Balon prosvištěl kolem gólmana Drobisze a skončil v autu.

Po jedenácti minutách Švancara vypálil z hranice velkého vápna. Útočníkova střela prolétla o metr nad břevnem olomoucké branky. Gól však padl až v závěru prvního poločasu.

Žižkovští potrestali hned první velkou chybu obrany soupeře. Jan Novotný dostal v pokutovém území chytrou přihrávku od Švancary a střelou překonal brankáře Drobisze.

Viktoria soupeře zlomila a ve druhém poločase měla několik dalších šancí náskok zvýšit. Střelecky se prosadila až v 80. minutě.

Domácí záložník Ondřej Kušnír obdržel šikovnou přihrávku a prudkou ranou propálil Drobisze.