Liga mistrů • Semifinále - odveta • 20:45

Bayern Mnichov
0:4
Real Madrid
16. a 20. Ramos, 34 a 90. Ronaldo

Dobrý den, vítejte u online reportáže z odvetného zápasu semifinále Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Realem Madrid. Utkání začíná v úterý ve 20:45.

LM, Real-Bayern: Daniel Carvajal (15) a Luka Modrič - Toni Kroos
LM, Real-Bayern: Daniel Carvajal (15) a Luka Modrič - Toni Kroos | Foto: Reuters

První zápas minulý týden v Madridu vyhrál Real 1:0 a nutno říct, že nejen fanoušky, ale i hráče Bayernu překvapilo, že Real doma většinu zápasu bránil a vyrážel k rychlým kontrům. Podle trenéra Bayernu Pepa Guardioly se však stejný scénář v Mnichově opakovat nebude - více si přečtěte ZDE.

Trenér Bayernu Pep Guardiola dnes postavil tuto jedenáctku:

Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Kroos, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry - Mandžukič.

Znak Bayern Mnichov
Znak Bayern Mnichov | Foto: Aktuálně.cz

Jeho protějšek Carlo Ancelotti vsadil na tuto základní sestavu:

Casillas - Carvajal, Ramos, Pepe, Coentrao - Modrič, Xabi Alonso, Di María - Bale, Benzema, Ronaldo.

Zápas bude rozhodovat portugalská šestice v čele s Pedrem Proencou, na pomezí mu budou pomáhat pánové Miranda a Trigo.

Rozhodčí přivádějí oba týmy na hřiště, nyní zazní hymna Ligy mistrů.

Oba týmy uctily minutou ticha památku zesnulých trenérů Tita Vilanovy a Vujadina Boškova.

1.

Zápas začíná, u míče jsou hráči Realu.

1.

Benzema sklepl Di Máriovi míč na hranici velkého vápna, ten vystřelil z první, gólman Neuer však dopadl ke své levé tyči včas.

4.

Robben se snažil proniknout do pokutového územím, na poslední chvíli jej však zastavil Coentrao.

8.

Boateng na poslední chvíli odkopl ve skluzu míč z malého vápna, který směřoval na zadní tyč na Benzemu.

9.

Obrovská šance Realu na skórování, Neuer vyběhl daleko z pokutového území, jenže hlavičkouz poslal míč jen k nohám Baleho, který však opuštěnou bránu z 30 metrů trestuhodně minul.

Po tvrdém souboji Carvajala s Ribérym si Pepé zblízka dlouho něco vysvětlovat se sudím Proencou, každopádně se bude kopat proti brance Realu.

12.

Bale centroval z pravé strany, do bezpečí však odklidil míč opět Boateng.

16.

Real střílí gól. Na centr Modriče z rohového kopu si nejvýše naskočil SERGIO RAMOS, který z deseti metrů hlavičkoval mimo dosah Neuera.

Real Madrid - Barcelona: Sergio Ramos slaví gól
Real Madrid - Barcelona: Sergio Ramos slaví gól | Foto: Reuters
17.

DANTE ostře ve středu pole zajel do Ronalda a může být rád, že viděl z ruky sudího Proency jen žlutou kartu.

20.

Real zvyšuje v krátkém úseku na 2:0! Z pravé strany zhruba 25 metrů od brány centroval z přímého kopu míč opět Modrič, Pepe na přední tyči hlavou míč přizvedl a opět volný SERGIO RAMOS poslal hlavou míč nechytatelně za Neuerova záda.

Fotbal, Liga mIstrů: Real Madrid - Dortmund: Sergio Ramos slaví gól na 2:0
Fotbal, Liga mIstrů: Real Madrid - Dortmund: Sergio Ramos slaví gól na 2:0 | Foto: Reuters
21.

Další velká šance Realu na skórování. Neuera neudržel v rukavicích míč po centru Di Márii z levé strany, balon dopadl k nohám Benzemy, Neuer mu však na poslední chvílí sebral míč z kopaček.

24.

Ve hře Bayernu jde vidět řada nepřesností, z levé strany centroval Alaba, k nabíhajícím hráčům se však míč nedostal.

27.

Další velká šance Realu. Ronaldo si navedl míč od poloviny hřiště až k hranici velkého vápna, z pravé strany vystřelil a jeho křižná střela jen těsně minula pravou tyč Neuerovy brány.

30.

Další z mnoha rohových kopů Bayernu v tomto zápase ukryl v rukavicích gólman Casillas.

31.

Dante na poslední chvíli odhlavičkoval míč před nabíhajícím Ronaldem.

32.

Po dalším Modričově rohovém kopu přistál míč na hlavě Baleho, ten však míč špatně trefil a míč skončil za pomezní čarou.

34.

Real zvyšuje na 3:0! Real nyní sehrál rychlý brejk na jedničku. Benzema vysunul na pravé křídlo Baleho, ten vedle sebe před prázdnou bránu posunul míč CRISTIANU RONALDOVI, pro kterého nebyl problém míč posunout do odkryté brány. Pro Ronalda je to už 15. zápas, čímž překonal střelecký rekord Ligy mistrů.

Ronaldo of Real Madrid celebrates his goal against Borussia Dortmund during their Champions League quarter-final first leg soccer match at Santiago Bernabeu stadium in Ma | Foto: Reuters
37.

Další velká šance Realu na skórování. Neuer opět vyhlavičkoval míč před pokutovým územím, míč u pomezní čáry sebral Ronaldo, střelou ze 40 metrů poslal míč na odkrytou bránou, skákávý pokus se však na malém vápně odrazikl od země a poté těsně přeskočil břevno.

39.

Žlutou kartu dostává po faulu před pokutovým územím na Schweinsteigera XABI ALONSO a po třetí žluté kartě v soutěži tak přijde o případné finále.

40.

Robbenovi se však střela z následného přímého kopu vůbec nepovedla.

43.

Po faulu Robbena před pokutovým územím Bayernu je ošetřován Pepé.

45+1.

Ve prvním poločasu budou nastaveny dvě minuty.

45+1.

Vracející se Mandžukič srazil zhruba 25 metrů před bránou Bayernu Di Maríu a Real bude zahrávat přímý kop.

45+2.

Střela Ronalda z přímého kopu však skončila vysoko nad bránou.

Skončil první poločas, Real v něm byl jednoznačně nebezpečnějším týmem, nejneže Bayern nepustil do žádné větší gólové šance, sám měl minimálně šest gólovek a tři z nich využil. V 16. a 20. minutě zužitkoval hlavičkou standardní situace Modriče Sergio Rámos, tzřetíi gól pak po rychlé kombinaci hráčů Realu přidal ve 34. minutě Cristiano Ronaldo. Bayern by tak musel dát ve druhém poločase pět gólů, aby mohl pomýšlet na postup do finále.

Cristiano Ronaldo se raduje z gólu v zápase s Levante
Cristiano Ronaldo se raduje z gólu v zápase s Levante | Foto: Reuters

Bayern vstupuje do 2. poločasu se zajímavým střídáním, defenzivní záložník JAVI MARTÍNEZ nahradil útočníka MARIA MANDŽUKIČE.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Po centru Alaby z levé strany se dostal míč na hranici velkého vápna k Schweinsteigerovi, kterému však střela vůbec nesedla a skončila daleko mimo bránu.

52.

Ribéryho pokus z velkého vápna přizvedl Carvajal mimo bránu.

57.

Bayern má první velkou šanci zápasu. Robben vypálil levačkou zpoza velkého vápna a jen těsně minul pravou Casillasovu tyč.

62.

Bayern se sice snaží spát míč do pokutového území soupeře, jeho pokusy však končí ma kopačkách soupeře.

Dnešní utkání sleduje 68 000 diváků.

67.

Real měl velkou šanci na vstřelení dalšího gólu. Z pravé strany odcentroval Carvajal, na zadní tyči pálil Di Mária, Neuer však předvedl parádní zákrok.

69.

Di Mária poslal míč z levé strany na hlavu Ronalda, který z hranice velkého vápna hlavičkoval nad bránu.

72.

Pep Guardiola vyčerpává poslední dvě střídání. MARIO GÖTZE nahrazuje FRANCKA RIBÉRYHO a CLAUDIO PIZARRO THOMASE MÜLLERA.

73.

Další výlet Neuera do středu pole. Na poslední chvíli odkopl míč odkopl míč před Di Máriou.

75.

Střelce svou branek SERGIA RAMOSE střídá RAPHAEL VARANE.

75.

Velkou šanci na korigování skóre má střídající Mario Götze, jen těsně však přestřelil břevno.

78.

Další velká šance Bayernu, střela Kroose z 20 ,etrů však těsně minula spojnici Casillasovy brány.

80.

Druhé střídání Realu, KARIMA BENZEMU střídá ISCO.

83.

Střídající Varane má po rohovém kopu velkou šanci, zjevil se těsně před malým vápnem, na poslední chvíli však jeho pokus srazil Dante.

84.

Real naposledy střídá. ANGELA DI MARÍU nahrazuje CASEMIRO.

85.

BASTIAN SCHWEINSTEIGER ostře zajel na útočné polovině do Modriče. Z rukou sudího měl vidět červenou kartu, nedostal však ani žlutou.

87.

Ronaldo poslal přímý kop zhruba z 20 metrů od brány jen do zdi.

90.

Real zvyšuje na 4:0! CRISTIANO RONALDO zaznamenává svůj šestnáctý gól sezony, když z přímého kopu z 18 metrů chytře podstřelil zeď a Neuer neměl šanci zasáhnout.

LM, Bayern-Real: Cristiano Ronaldo slaví gól
LM, Bayern-Real: Cristiano Ronaldo slaví gól | Foto: Reuters
90+1.

I ve druhém poločase budou nastaveny dvě minuty.

Je konec. Real rozdrtil v odvetě semifinále Ligy mistrů Bayern Mnichov na jeho hřišti 4:0 a zcela zaslouženě postupuje do finále. Úvodní góly zápasu vstřelil v 16. a 20. minutě Sergio Ramos, další dva góly zaznamenal ve 34. a v 90. minutě Cristiano Ronaldo.

Tímto se s vámi loučím a připomínám, že vám ve středu přineseme online reportáž z odvety druhého semifinále mezi Chelsea a Atlétikem Madrid.